Hlavní stránka Nové články

Nechci se nikoho dotknout, ale ze všeho nejvíc mě "baví", když někdo tvrdí, že showbyznys nesleduje a pak je první, který běží do stánku, koupit si bulvární plátek. Je bulvár a bulvár. To snad všichni víme. A taky všichni víme, že nic není jen černé nebo bílé. Jsem ráda, že jsem se s Petrem Mackem setkala. Je totiž ukázkovým příkladem toho, že i bulvární novinář má srdce. Troufám si říct, na tom správném místě. A ať se vám to líbí nebo ne, právě v bulváru najdeme kolikrát čistou pravdu.

 

Video

Vy máte na kontě hned několik knih. Vzpomenete si ještě na tu první, kterou jste napsal?

Samozřejmě, první knížka a první vztah se nezapomíná. Bylo mi osmnáct let. Jsem ještě ročník, který musel na vojnu nebo na takzvanou náhradní civilní službu, jenže já na vojnu nechtěl, takže jsem šel na tu civilku - na základku u nás za barákem, ve kterém jsem bydlel. Dostal jsem tam na starosti děti na hodinách počítačů. Ty děti ale uměly s počítačem většinou lépe než já, takže jsme mezi sebou uzavřeli takovou gentlemanskou dohodu. Každý z nás si bude dělat svoje, a nebudeme hlučet a vzájemně se obtěžovat. Ze začátku jsme hráli na síti hry, ale to vás baví jen chvíli. Začal jsem proto přemýšlet, čím ty hodiny vyplnit a řekl si, že zkusím sám napsat nějaký text. Vždycky jsem rád četl. V té době jsem navíc hodně koukal na seriál Star Trek, takže jsem si řekl, že zkusím napsat příběh z jeho prostředí. Hvězdné lodě, vesmír, mimozemšťani, intriky a tak, prostě teenager. Psal jsem a psal, pořád pryč, až z toho bylo několik set stránek. Poslal jsem to v nějaké mezifázi kamarádovi, který seriál měl taky rád, a on jej bez mého vědomí poslal nakladateli. Ten mi jednoho dne zavolal s tím, že chce román vydat. Měl jsem ho rychle dopsat a odevzdat. Byl jsem drzý, sebevědomý, mladý, takže jsem se nezdráhal a ono to opravdu vyšlo. 

Jak dlouho jste knihu psal?

Tuším, že to bylo několik měsíců. Co se psaní týče, mám rád, když má tempo. Snad jen jednu knížku jsem odložil asi na pět let, než jsem se k ní vrátil, stále mě nenapadal vhodný konec. Vždycky, když něco píšu, nadchnu se pro to téma a chci ze sebe vše co nejrychleji dostat. Cítím přetlak v hlavě. Potřebuju to okamžitě „hodit“ na papír a vysypat ze sebe. Kolikrát už ležím, nebo dokonce spím, něco mě napadne, a já musím vstát. Nelením, zapnu počítač, i když jsou třeba tři hodiny ráno, a všechno si napíšu. Do rána bych to totiž zapomněl a pak by mě to mrzelo.

 

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m, Praha 1

 

Jaké příběhy konkrétně píšete?

Mám rád sci-fi, historické detektivky o Sherlocku Holmesovi, fantasy. Také píšu komiksové scénáře, s výtvarníkem Petrem Koplem jsme vytvořili prvního českého superhrdinu Zázraka, teď nám vychází komiks o Pérákovi. A druhá strana mého psaní se odvíjí od novinařiny, kterou dělám, tedy životopisy a biografie. Moje poslední knížka se jmenuje 1968 očima 50, je to soubor 50 rozhovorů s osobnostmi, které vzpomínají na události Pražského jara a jak jejich osudy ovlivnila okupace Vojsk varšavské smlouvy. To bylo opravdu silné téma, zpovídal jsem lidi, kterým to doslova převrátilo život – Martu Kubišovou, Kamilu Moučkovou, Yvonne Přenosilovou, Jiřího Menzela, Jana Saudka a mnoho dalších. Rád tyhle skutečné osudy střídám s psaním beletrie, vždy pracuje určitá část mozku a ta druhá odpočívá. Vlastně do těch svých vymyšlených světů svým způsobem utíkám a odpočívám v nich před realitou.

Kdy poznáte, že má kniha finální podobu? Že už nemusíte nic přepisovat?

Nikdy. Všechny svoje knížky, které jsem napsal, bych dnes napsal jinak. Byl bych schopný knížku přepsat snad od začátku až do konce. Čím starší rukopis, tím zásadnější bych do něj udělal zásahy. Bavil jsem se o tom s některými lidmi, kteří také píší a jsou jistě známější a úspěšnější, a ty to nepřekvapilo. Je to prý známka toho, že se autor neustále vyvíjí a posouvá. Oni to mají také, i po desítkách let psaní. Takže je to asi dobré znamení.

Když píšete knihu nebo cokoliv jiného, dokážete dodržet termín? Stalo se vám třeba někdy, že to prostě nejde?

Nestalo. Upřímně, já své psaní nepovažuju za umění. Píšu dobrodružné romány do vlaku či na dovolenou a drbavé knížky, takže pochybuji, že se o mně bude za 200 let učit v čítankách. Psaní je pro mě řemeslo. Pokud máte talent na tvoření celistvých útvarů z jednotlivých slov, je už jen otázkou disciplíny dodržet termín. Když už vím, co chci psát, a nápad má konkrétní podobu, dokážu i odhadnout, jak dlouho mi to bude trvat.

Vy jste vydal jednu knihu z řad Sherlocka Holmese pod pseudonymem. Jak vznikl? A proč jste se tak vůbec rozhodl?

Já ho použil opravdu jen jednou jedinkrát. A řekl bych, že z úplně hloupého důvodu. Tenkrát jsme v jednom českém vydavatelství došli k tomu, že by se moje knížka o Sherlocku Holmesovi možná prodávala lépe, kdyby ji napsal někdo s anglicky znějícím jménem. Tak vznikl Mackenzie Peterson.

Já myslím, že to není zas tak úplně špatně, ne?

No, poté, co mi knížky začaly vycházet i v Anglii, jsem se bavil se svým tamním nakladatelem a řekl mu tuhle svou myšlenku, proč jsem přistoupil na pseudonym. A on mi to celé vyvrátil. Britové prý naopak mají rádi, když se příběhy z jejich prostředí dostanou dál. Vlastní jméno je zkrátka cennější. Od té doby publikuji jen pod svým jménem. Je to dobré i pro ego, když jdete třeba v Itálii po Nepoli a narazíte tam na svoji knížku v italštině.

Jedna z vašich knih se jmenuje Lesk a špína showbyznysu. Dá se u nás, ve srovnání se zahraničím, mluvit o showbyznysu?

Určitě dá. Já bych to rozhodně nesnižoval. Máme jednu ohromnou výhodu oproti světovému showbyznysu. Tam většina tiskovin s celebritami komunikuje zprostředkovaně a informace čerpá od manažerů, drby se sbírají z řad trenérů, uklízeček, vzdálených příbuzných a podobně, zatímco u nás se s většinou našich hvězd známe osobně. Je to určitě i tím, že jsme malá země, malý rybník. I když v posledních letech se to trochu mění. Dlouho třeba platilo, že ten, kdo se v branži už nějakou dobu pohyboval a vybudoval si svou síť kontaktů, měl telefon klidně přímo i na Karla Gotta. V podstatě už šlo jen o to, dohodnout se na konkrétní citaci. Dnes už se s Karlem Gottem tak jednoduše nespojíte. Poté, co onemocněl, vytvořil kolem sebe jistou zeď, což je naprosto pochopitelné. V tuhle chvíli je možné se s ním spojit, až na pár vyvolených, pouze přes manažerku. Donedávna tomu tak ale nebylo, nicméně u většiny lidí to takto funguje dodnes.

Je tato kniha v něčem jiná, než ty ostatní, které jste vydal?

Myslím, že to byla po řadě detektivek a vědeckofantastických románů první knížka, ve které jsem čerpal ze svého života coby novináře. Napsal jsem ji společně s Martinem Michalem, manželem Heleny Vondráčkové. Považuju ho za svého kamaráda. Jsou to de facto jeho paměti a jeho zkušenosti ze světa showbyznysu. Netvrdím, že je jeho pohled vždy na 100% správný, ale dokážu se vžít do pocitů člověka, který se ocitl v úplně novém prostředí a do toho musel bojovat se zlobou a záští, která se proti němu vyrojila. Martin byl zvyklý z podnikatelského světa na racionální jednání a nebyl připravený, že v showbyznysu stejně velkou roli hrají emoce, ega a určitá umělecká křehkost. V té knize promluvil o celé řadě okamžiků, které do té doby byly určitými médii prezentované z jednoho úhlu. A je dobře, že to všechno zaznělo i jeho pohledem. Každá mince má dvě strany. Co se týče mě, jak s Martinem tak s Helenou mám velmi dobré vztahy. Celé je to o vzájemném respektu a férové hře. A když Martin některé záležitosti řeší radikálněji, má k tomu zřejmě důvod. Prostě chce, aby se plnily závazky.

Dostal jste se někdy do situace, kdy jste si řekl, že to zabalíte?

Ano. Bohužel život přináší i situace, které nejsou jen příjemné, a i když máte nějak nastavenou sociální inteligenci a umíte svůj osobní život oddělit od toho pracovního, někdy tu hranici neumíte uhájit. Prostě některé lidi máte lidsky rád, a jejich tragédie se vás dotýká. A přesto stále musíte zůstat člen redakce a tyto informace zpracovávat. Nikdy nezapomenu na den, kdy Veronice Žilkové zemřel malý syn. Měl jsem s ní tehdy velice emotivní rozhovor a posloužil jí jako hromosvod pro všechno to špatné, co se stalo. Myslím, že věděla, že i když na mě v afektu vyvalí mnoho věcí, že je nezneužiju a nepošlu dál. Samozřejmě, že jsem si to nechal pro sebe. K ní a k Jiřině Bohdalové cítím asi největší respekt v této branži. Obecně mám rád osobnosti upřímné, třeba i ostré, ale které se za nic neschovávají a dokáží s vámi jednat na rovinu. Bez přetvářky a falše, které je v showbyznysu tak častá. Ať už pozitivně nebo negativně. Když o Veronice Žilkové napíšeme něco kladného, dokáže to ocenit. Zvedne telefon a řekne to. Ale funguje to i opačně. Ve chvíli, kdy šlápneme přes čáru, dá to jasně najevo. Na rovinu řekne, co si myslí. A tohle uznávám. Vím, na čem jsem.

Dostal jste se někdy do situace, že vám někdo vyhrožoval?

Ne. Ale pamatuju si, že jsme v jednom deníku přinesli fotografie Anife Vyskočilové s novým milencem, v době, kdy byla ještě vdaná za Ivana Vyskočila. Jednou se rozletěly dveře kanceláře, které vykopl rozzuřený Ivan Vyskočil, mával nám před obličejem těmi novinami. Zařval: „Kdo to psal?“ a ve mně byla malá dušička. Nakonec jsme se s kolegou postavili, že jsme to psali my dva. Naštěstí jsme nedostali pěstí. Vyskočilův hněv nebyl mířený proti nám, ale proti Anife, o jejíž nevěře se takto dozvěděl. Chtěl jen vědět, jak jsme k informacím přišli. Nakolik jsou ověřené. Když zjistil, že se skutečně jedná o pravdu, začalo to směřovat k rozvodu. To bylo asi jednou jedinkrát, kdy jsem si říkal, že by to mohlo špatně skončit.

Existuje u nás ještě někdo, s kým jste rozhovor nedělal a chtěl byste?

Z českých určitě ne. Ze zahraničních jo, ale těch je hodně. Ale nějak jsem nad tím moc nepřemýšlel. Moje parketa je tady v Česku. A v Česku jsem spokojený.

 

 

Rychlá zpověď:

Co je podle vás největší hrozbou dnešní doby?

Internet.

Jak vnímáte současnou politickou scénu?

Nevšímám si jí.

Když se podíváte zpětně, napsal byste nějakou svoji knihu jinak?

Všechny.

Koho považujete za celebritu v pravém slova smyslu?

To nevím. Kohokoliv, kdo něco dokázal a dokázal se prosadit ve světě.

Jakou knihu jste naposledy četl?

Nesba.

Na co vás člověk utáhne?

Na dobrý jídlo.

Kde budete zítra touto dobou?

V kanceláři.

Nejzbytečnější věc, kterou jste si kdy pořídil.

Auto.

Za co nejvíce utrácíte?

Za elektroniku.

Kolik hodin denně strávíte na sociálních sítích,

Hodně.

Čím jste chtěl být jako malý kluk?

Kosmonautem.

Donald Trump nebo Vladimir Putin?

Tak asi spíš ten Trump.

Máte nějakou fobii?

Z uzavřených prostor.

Co je pro spisovatele největší odměnou?

Tak samozřejmě spokojený čtenář. Zní to jako klišé, ale je to tak.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Kolik tam máte ještě otázek?

Tahle byla poslední.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m

4 + KK 123 m², bal. 1 m², ter. 5 m²
28 692 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
26 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila ve Střešovicích 2134m
Praha 6

Luxusní vila ve Střešovicích 2134m

986 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 248m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 248m

5 + KK 248 m², ter. 31 m²
34 192 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m
Praha 8

Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m

4 + KK 156 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Malá Strana 48m
Praha 1

Byt na prodej Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou
Praha 5

Luxusní byt se zahradou

3 + KK 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m

7 + KK 334 m², bal. 6 m², ter. 25 m²
41 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m

8 + KK 492 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město

7 + KK 379 m², bal. 9 m²
85 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1
Praha 1

Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1

6 + KK 339 m², bal. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m

3 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

3 + KK 133 m², bal. 3 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246

4 + KK 246 m², bal. 6 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov

2 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
11 649 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila se zahradou Troja 728m
Praha 7

Luxusní vila se zahradou Troja 728m

12 + KK 528 m², bal. 27 m², ter. 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Praha 6

Luxusní vila na Hanspaulce 940m

Atypický 940 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
68 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 104m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 104m

3 + 1 104 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt k pronámu Staré město 192m
Praha 1

Byt k pronámu Staré město 192m

5 + 1 192 m², bal. 2 m²
150 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na pronájem Staré město 409m
Praha 1

Obchod na pronájem Staré město 409m

409 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem Praha 4 - 300m
Praha 4

Vila na pronájem Praha 4 - 300m

8 + 1 400 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt Střešovice 197m
Praha 6

Byt Střešovice 197m

4 + KK 197 m², ter. 67 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu Praha
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu Praha

280 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m

4 + KK 104 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Praha 1

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m

Atypický 218 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Dejvice 225m
Praha 6

Byt s terasou Dejvice 225m

5 + KK 225 m², ter. 54 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m

3 + 1 138 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky.cz - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks