Rychlá zpověď - Liběna Rochová: Lidé by měli sami sebe víc vnímat, byli by pak šťastnější

O fashion weeku, první zakázce i nabídce, která se neodmítá.
10. září 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Pár schodů jsem si musela vyšlápnout, než jsem se objevila v ateliéru Liběny Rochové. Nešlo si nevšimnout hned dvou věcí. Za prvé, padly mi do oka boty! Ano, už zase! A za druhé, opět byla oblečená do té své černé barvy. Jak já ji chápu. Černá barva je nesmrtelná a když jsem prošla jejím ateliérem, měla jsem skoro pocit, že je nesmrtelná sama Liběna. Osobitost, vlastní styl, jedinečný postoj. A věřte mi, že v její módní sbírce, kterou prezentuje světu, černou jen tak nenajdete. Tady už platí jiná její pravidla!

Video

Mercedes Benz Prague Fashion Week rozhodně patří mezi největší módní události v České republice. Jak jste se připravovala?

Přípravy netrvaly dlouho. Já se jako návrhář této akce už dlouhodobě neúčastním. To ale neznamená, že tím opovrhuji. Naopak. Fashion week považuji za skvělou příležitost se prezentovat, a i proto se této akce pravidelně účastní náš Ateliér designu, oděvu a obuvi UMPRUM. Studenti by podle mě měli vědět, jak to funguje. Být toho součástí a ne to sledovat jen zvenčí.

Jak jste pojali letošní fashion week?

My pracujeme na projektu „Power of Indentity“ a čerpáme z tradic české kultury. Letos slavíme 100 let od vzniku republiky. A dá se říct, že i z toho vycházíme. Každý student si vybral, na čem konkrétně bude pracovat. Všichni měli možnost si vybrat téma i inspirační zdroje. Já osobně si přeji, aby dělali spíše výtvarné věci. Teď totiž mají možnost. Kdy a kde jinde by to měli dělat, než teď, kdy studují. Později, až se budou muset uživit, bude potřeba dělat reálnější věci, nositelné. Takže dokud mohou, ať se více věnují umění.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m, Praha 1

Proč se vy osobně jako návrhářka neúčastníte fashionu weeku?

Přestože mu fandím, opustila jsem tuto scénu v devadesátých letech. Nechtěla jsem totiž být součástí master production. V devadesátém prvním roce jsem prodala svou první kolekci a prodávala jsem pak každý rok na fashion weeku v Německu. Velmi rychle jsem ale přišla na to, že to není cesta, kterou se chci ubírat. Jsem solitér a spíš než obchodník s oděvem, jsem kreativec. A mě by to mou tvůrčí duši ubíjelo. Další věc je, že v těch devadesátých letech tady nebyl tým lidí, který by měl zázemí pro toho volně smýšlejícího designéra. Tady to prostě nebylo. Spoustu věcí jsem si musela dělat sama. A to m nesmírně ubíjelo. Takže jak jsem řekla, nechtěla jsem ztratit svou tvůrčí duši, a proto jsem master production opustila.

Dostala jste někdy nabídku, která se, jak se říká, neodmítá?

Jednou jsem měla nabídku obchodu na 5th avenue v New Yorku. Byla to hezká představa, ale nakonec jsem došla k tomu, že ani tohle nechci. Nechci se podbízet trhu. Hodlám dělat vždy věci, za kterými si stojím. Byly doby, kdy bylo velkým trendem mít obchod, fungovat v tom obchodě deset, dvanáct hodin. Teď najednou řešíte, jestli zaplatíte nájem. Zkrátka nechtěla jsem se dostat do smyčky, do kolotoče, který byl tehdy trendem. I když musím říct, že co se týče obchodu, vlastního butiku, dnes jsou na to rozhodně lepší podmínky. Proto mám taky ateliér, cíleně v prvním poschodí. Ženy si tak mohou přijít udělat věci na zakázku anebo dvakrát do roka je ateliér otevřen veřejnosti. To pak uspořádám komorní přehlídky nebo výstavy, kde představím nositelnou kolekci, limitovanou. Zákazníci už vědí, že jsem solitér, to znamená, že to, co udělám, mám maximálně ve třech kusech. Popřípadě pokud se jedná o specifický velmi výrazný kousek, udělám to jen jednou, originál. Ta kupní síla je tady menší a hlavně ten segment, který já oslovuji, tak je malý a nemůžu si dovolit, aby měly výrazné šaty hned tři ženy.

Neměla jste právě někdy strach, že oslovíte opravdu malou skupinku žen?

Já jsem takhle nikdy nekalkulovala. Pravdou je, že jsem jednou dostala otázku, jestli mi nevadí, že v centru Prahy nepotkám deset svých kabátů. A já jsem řekla, že nevadí. Já raději udělám, doufám, špičkový design, výtečný řemeslo a originál, kdy šaty jsou ručně ušité, pro tu jednu zákaznici. Tuto unikátnost mám mnohem radši.

Dá se fashion week v Praze srovnávat s těmi, co jsou ve světě?

Já bych řekla, že ano. Nicméně existují a budou vždycky existovat top čtyři místa na světě pro fashion weeky – New York, Londýn, Milán a Paříž. Takhle je to prostě daný. Díky bohu ale za to, že vznikají i jinde, třeba v Indii a jinde ve světě. Je to v pořádku. Pozvedává to lokální průmysl, takže Mercedes Benz Prague Fashion Week podporuje zejména české návrháře.

Nedávno vyšla československá mutace světového magazínu Vogue. Měla jste možnost ho pročíst?

Ano, ano. Já jsem tam měla dokonce i model. I moji studenti tam měli své práce. Přímo pro Vogue jsme realizovali takový modrý kabát, který je teď k vidění v muzeu UPRUMU.

Národ se rozdělil na dva tábory. Jeden vnímá toto první číslo velmi pozitivně a druhý zase naopak. Kam spadáte vy?

Mě to vůbec nepřipadá hrozný. Krásný je, že máme konečně zase nějakou možnost se prezentovat. Je to výborná příležitost jak pro české, tak i pro slovenské návrháře. Dostávají prostor. Tolik ho dříve taky nebylo. Může jim to tak určitě pomoct. Jinak se mi ve Vogue líbily dva příběhy. Jeden byl o filmech, českých filmech, které já vnímám jako světové a že opravdu jsou. A potom se mi líbil ten příběh s Olgou a úžasnou Karolínou Kurkovou.

Co by neměl módní návrhář postrádat?

Posedlost, dravost, manažerské schopnosti, talent. I když, pokud jde o talent, tak to je tak 20 až 30 procent toho, co by měl návrhář v sobě mít. Měl by umět vycítit situaci, příležitost. A nesledovat trendy, respektive se trendy neřídit. Být sám sebou. Dělat si své osobité věci.

Takže kdybych se vás teď zeptala, co je trendem letošního roku, tak mi to neřeknete?

Mě to v podstatě nezajímá. Ano, sleduju to, ale to je všechno. Je potřeba si uvědomit, že každý jeden návrhář by měl mít jistou otevřenost, nadsázku, velkorysost a pochopitelně trpělivost. Je potřeba mít také peníze a to už je velmi individuální. Ne vždy totiž jsou, takže pak je potřeba odvaha.

Vzpomenete si ještě na svůj první kousek, který jste prodala?

Vím, že to bylo na zakázku. Ale pro koho a co konkrétně, to už nevím. Ale vzpomínám si na jeden model pro kurátorku UPRUM muzea paní Lamarovou. Tenkrát měla výstavu v Tokiu. Byl to kožený kostýmek. Dostala jsem tehdy jasný vzkaz: „Teď jsem to já, děkuju“. Tak jsem byla ráda. Upřednostňuji práci na zakázku. Je to osobitější. Pracujete pro konkrétní osobu. Výhodou zakázky je, že si můžete nechat na sebe udělat cokoliv. Nesplynete tak s davem. Budete jedineční. Můžete víc experimentovat, více se ukázat.

Vy ale stále chodíte v černé barvě?

Černá barva je nádherná.  Miluju černou barvu, a když to zvýrazníte nějakou extravagantní kabelkou nebo botami, tak je to naprostá bomba. Občas na sebe taky vezmu něco barevného, ale černá je černá. Já se v této barvě řekněme schovávám. Nestrhávám na sebe pozornost. Prací ano, ale jinak ne. V černé jsem víc v klidu. Mám to tak prakticky celý život.

Letos slavíme 100 let od vzniku republiky. Když se podíváte zpětně, je nějaké období, které vám módou imponuje?

Jednoznačně období první republiky. Tehdy jsme byli součástí světa, vyspělého světa. Ženy byly kultivované, někdy i vzdělané a odráželo se to i v módě. Tehdy měla republika co říct světu. Ta elegance byla neskutečná. Samozřejmě potom móda 50. – 60.let, ale to už ne u nás. V té době se v Čechách nesmělo chodit výstředně. Což ale neznamená, že jsme nechodili. Kolikrát jsme s tím měli problém, třeba v Praze, Na Příkopech.

Mám pocit, že móda se po určité době opakuje. Pruhy, puntíky, zvířecí vzory. Je něco, co na vás neuvidíme?

Móda se neustále opakuje. Vždycky to tak bylo, je a bude. Jen se třeba malinko něco změní. A to už záleží na každém návrháři. Rozhodně nenosím zvířecí vzory. Ale to neznamená, že se mi to nelíbí. Proč ne. Zvířata jako leopardi nebo tygři mi velmi imponují. Ale nevzala bych si to na sebe. Moje maminka to ale milovala. Vozila jsem jí z celého světa všechno, co mělo zvířecí vzor. Byly to náramky, kabelky, boty, svetry, ale i povlečení nebo polštáře. Tohle byla její parketa. A každá žena by si měla najít to svoje, v čem se bude cítit dobře. Ať už to bude čistě černá barva, zvířecí vzory nebo over size oblečení. Myslím si, že je velká chyba, když se žena nechá strhnout trendy vlnou. Jasně, klidně ať to sleduje, inspiruje se, ale ať nekopíruje. Každá žena je přece originál. A podle toho by měl vypadat také šatník každé ženy. A pochopitelně to platí i o mužích. Platí to obecně. A to nejen v módě. Bohužel je doba, kdy jde většina s davem. Trochu mi to připomíná moment, kdy vystoupíte z metra a teď nevíte, kterým východem vystoupit. Tak jdete tam, kam většina. Na tom není nic špatného, bohužel většina s tím davem pak splyne, místo toho, aby odbočili svým směrem. V módě je to stejné, ve všem je to stejné. Lidé by sami sebe měli vnímat trochu víc, byli by pak šťastnější. A ano, je to právě o tom, co si ráno obléknete do práce a pak na večeři s partnerem. Když totiž ráno vykročíte do nového dne a necítíte se stoprocentní ve svém outfitu, potáhne se to s vámi celý den.  

 

Rychlá zpověď:

Jak dlouho jste se připravovala na letošní fashion week?

Já jsem se připravovala myšlenkově několik dnů, včera koupením dvou modelů na zahájení.

Co vás dokáže odradit na ženě?

Neupřímný chování.

Kolikrát za den jste schopná se převléct?

Schopná tak desetkrát, ale dělám to tak dvakrát.

Nejoblíbenější materiál, se kterým pracujete?

Přírodní a jakýkoliv, který mi imponuje.

Pravé kožichy nebo umělé?

Pravé.

Kolik stály vaše nejdražší boty?

To byly holinky, no tak třicet.

Nakupujete ve slevách?

Ráda.

Líbí se vám, jak chodí oblékaná Kate Middleton?

Ano, ale začíná to postrádat trošku grády. Víc se mi líbí manželka Harryho.

Preferujete kalhoty nebo sukni?

Kalhoty.

Najdeme ve vašem šatníku tepláky?

Ne.

Kdo je pro vás inspirací ze světových návrhářů?

Je jich spousta, teda pár jich je. Taková stálice u mě Alexander McQueen, Chloé…z každého něco, ale nemám vzor.

Jakou dělají Češi nejčastější chybu při výběru oblečení?

Neposlouchají sebe sama, nejsou odvážní.

Co byste si na sebe nikdy nevzala?

Never say never … já nevím, záleží na příležitosti. Co bych si nevzala, asi ty tepláky.

Jak často chodíte nakupovat?

Málo.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Jste šťastná?

Jsem.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov

2 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m

4 + KK 123 m², bal. 1 m², ter. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město

7 + KK 379 m², bal. 9 m²
85 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m
Praha 8

Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m

4 + KK 156 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou
Praha 5

Luxusní byt se zahradou

3 + KK 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
11 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m

8 + KK 492 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1
Praha 1

Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1

6 + KK 339 m², bal. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m

3 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 248m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 248m

5 + KK 248 m², ter. 31 m²
34 890 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila se zahradou Troja 728m
Praha 7

Luxusní vila se zahradou Troja 728m

12 + KK 528 m², bal. 27 m², ter. 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 104m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 104m

3 + 1 104 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt k pronámu Staré město 192m
Praha 1

Byt k pronámu Staré město 192m

5 + 1 192 m², bal. 2 m²
150 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha
Praha 1

Byt k pronájmu Praha

3 + KK 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem Praha 4 - 300m
Praha 4

Vila na pronájem Praha 4 - 300m

8 + 1 400 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt Střešovice 197m
Praha 6

Byt Střešovice 197m

4 + KK 197 m², ter. 67 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu Praha
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu Praha

280 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m

4 + KK 104 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchod na pronájem Staré město 409m
Praha 1

Obchod na pronájem Staré město 409m

409 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Praha 1

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m

Atypický 218 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Dejvice 225m
Praha 6

Byt s terasou Dejvice 225m

5 + KK 225 m², ter. 54 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m

3 + 1 138 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 193m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 193m

4 + KK 193 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt pronájem Hradčany 170m
Praha 6

Byt pronájem Hradčany 170m

4 + 1 170 m², ter. 6 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Střešovice 193m
Praha 6

Byt na pronájem Střešovice 193m

4 + KK 193 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem ve Střešovicích 193m
Praha 6

Byt na pronájem ve Střešovicích 193m

4 + KK 193 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu ve Střešovicích 193m
Praha 6

Byt k pronájmu ve Střešovicích 193m

4 + KK 193 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 3 - 61
Praha 3

Byt k pronájmu Praha 3 - 61

2 + KK 61 m², ter. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks