Rychlá zpověď - český Mr. Grey Jakub Šesták: Nejsem gay, jsem sadista

O sadismu, shibari a myšlenkovém sexu
12. srpna 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Pokud se o svazování vyloženě nezajímáte, bude pro vás rozhovor s Jakubem Šestákem alias GNBY velkým překvapením. Tenhle chlapík našel totiž vášeň ve svazování, ať už se sexuálním podtextem, nebo prostě jen s citem pro umění. Profesionálně se věnuje japonskému druhu svazování, takzvanému shibari. Následující rozhovor bude nejen o umu dokonale spoutat objekt tak, aby to v divákovi vyvolalo emoce, ale také o jeho životě s nálepkou „sadisty.“

Video

Co se vám stalo s rukou?

Pomáhal jsem při natáčení studentského absolventského filmu. A během obhlídky terénu, kde jsem měl vázat, jsem sebou seknul a trochu jsem si pohmoždil zápěstí.

Takže se vám to nestalo přímo při svazování?

Ne, ale při výkonu povolání. (smích)

Jaké je tedy vaše povolání?

V občanském životě jsem zvukař.

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m, Praha 1

Co znamená to GNBY?

To znamená gunboy, je to moje přezdívka.

Takže máte rád zbraně?

Ano.

Jak jste se ke svazování dostal? Co si budeme povídat, podle měřítka dnešní společnosti to není zcela normální.

To bychom se dostali někdy do období puberty, kdy si člověk uvědomí, že je, nebo není normální, to je těžké říct.

Určitě ale nejsem první, kdo se na to ptá…

To ne, ale až v pozdějším věku došlo k takovému vnitřnímu coming outu. Sám sobě jsem přiznal: „OK, nejsi jako průměrný člověk, máš trochu jiné sexuální záliby. Měl bys to reflektovat vůči svému životu, protože pokud ne, budeš tím ubližovat hlavně sám sobě.“

Kolik vám bylo, když jste na to přišel?

Asi šestadvacet, pětadvacet.

Coming out se většinou spojuje s tím, že je někdo gay. Vy ale nejste gay.

Nejsem, já jsem sadista.

To jste někde musel vidět, ne? Že něco takového existuje a něco takového se vám líbí…

Freud říká, že lidská sexualita se vytváří někde mezi druhým a třetím rokem. Popravdě nevím, kde se to ve mně vzalo, a nehodlám po tom nijak pátrat. Rozhodně to není nic, co by mělo obviňovat mé rodiče, protože jsem měl úžasné, standardní a láskyplné dětství. Nevím, je to tam.

Když jste si tohle uvědomil, mělo to sexuální podtext. To se ale musíte v sexuální rovině scházet s podobně smýšlejícími lidmi. Bylo těžké zapadnout do takové komunity?

Řekl bych, že BDSM komunita je v tomto ohledu až překvapivě zodpovědná, tam takové věci zas tak moc nehrozí. Spousta lidí odlišuje BDSM praktiky a odděluje je od sexu. Já osobně tomu říkám myšlenkový sex. Je to hra.

Myslíte si, že obyčejní lidé nemají ponětí, co to znamená? Že mají sexuální život ochuzený?

Co jsou to obyčejní lidé? Nemyslím si, že jakýkoliv člověk, který naslouchá svému tělu a má nějakou fantazii, musí nutně strádat.

Já si při BDSM nebo svazování vybavím spoutaného člověka s roubíkem v puse, což nepůsobí úplně normálně a pohodlně. Váš popis té praktiky jako hry ale zní úplně jinak.

Je to stejné jako v tanci. V provazech je možné najít spoustu druhů uspokojení, jakým směrem se to bude odvíjet, jestli to bude něžné, drsné, bolestivé, o náznaku, se sexuálním podtextem. Všechno je v tom, jak se to rozhodnete vést.

Kdy jste začal svazovat? Jak jste se rozhodl, že budete rigger?

K tomu se váže velice vtipná historka. Já jako zvukař jsem byl zároveň i rigger, který poutá zvukovou aparaturu k lešení konstrukce. Moje kamarádka začala shibari dělat a začala mi o tom říkat. A já jednoho dne stojím na plošině, koukám se, jak vyjíždí velké reprobedny na konstrukci na řetězech, a říkám si, tohle bych mohl dělat s ženami.

Přitom už jste ale věděl, že shibari existuje.

Věděl, ale nijak jsem k tomu netíhl.

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m, Praha 5

Jak těžké bylo najít první partnerku, kterou byste takhle svázal?

Nebylo, protože mi o tom říkala kamarádka, která to začala dělat. S ní jsem začal chodit na první workshopy.

Na to jsou workshopy?

Ano, jsou. A já je i vyučuji.

Jaký je rozdíl mezi bondáží a shibari?

V bondáži nejde tolik o proces vázání, o tu samotnou hru. Ta je o tom, abyste provazy použili k přivázání k posteli nebo ke stolu, a pak měli sex. Shibari je v určitém ohledu náhrada sexu, je to kompletní prožitek bez toho, aniž by muselo dojít k sexu.

Dojde k orgasmu?

Ne.

Je to tedy jen myšlenkové?

Je to myšlenkový sex. Přesto je to velice intenzivní, intimní, to všechno tam je.

Jak moc je to intimní, když to ukazujete lidem na veřejnosti?

Tam se samozřejmě míra intimity posunuje do obecně slušnějších poloh. V soukromí pak záleží na tom, jak se nastaví pravidla.

Máte partnerku?

Mám.

A je to ta kamarádka, která vás to naučila?

Je to jiná partnerka.

Je těžké najít partnera, který by tohle pochopil a byl ochotný to s vámi dělat?

Není to nejlehčí. Vyžaduje to hodně kompromisů, ústupků, úcty k sobě samému a k tomu druhému.

Nechal jste se někdy vy sám svázat?

Párkrát.

Jaké to je být na té druhé straně a poddat se druhému?

Pro někoho je odevzdání se osvobozující okamžik. Bohužel já jsem člověk, co se snaží mít vždy kontrolu sám nad sebou, takže pro mě je ten pocit maličko stresující. Je to hodně o tom kde, jak a kým jsem svázán.

Byl to muž, nebo žena?

Vždy žena.

Někde jsem totiž viděla, že chlap svazuje chlapa. A nemusí to být gayové…

Ano, koneckonců i já občas nějakého muže svážu.

A je tam stejný prožitek, jako když svazujete ženy?

Je tam jiný prožitek. Mám jednoho kamaráda, se kterým občas spolupracujeme na nějakých projektech, což znamená, že spolu občas vážeme. Není to tolik intimní jako se ženou, může to být ale zajímavé v jiném směru. Je do toho zapojeno více sadismu nebo více interakce v případě, že se na to dívá divák. To znamená, že ze soukromého intimního prožitku se stává divadlo, kde dva hrají pro publikum.

Když se při shibari svazuje, opravdu to vypadá jako divadlo, postava člověka spadá do různých poloh. Víte dopředu, do jaké polohy ji chcete dostat?

Rámcově ano. Jsou riggeři, kteří jedou čistě technicky to, co a jak mají naučené. Moje cesta je hodně o experimentování, dost často dopředu nemám pevné schéma toho, jak se to bude ubírat. Ne během show, to mám naučené nebo vím, co a jak budu dělat, protože se musím vejít do časového limitu. Ale když vážu doma, tak se snažím experimentovat, dělat věci různě a nezabředávat do stereotypu.

To musí být překvapení i pro tu partnerku.

To samozřejmě také.

Partnerka musí být ve fyzické kondici, ale co když ji to bude bolet? Může říct dost?

Samozřejmě.

Co v tu chvíli uděláte? Změníte to, co jste měl v plánu, nebo to celé končí?

Dost často změním ten úvaz tak, aby byl pohodlný, protože je to spletené klubko, kdy všechno souvisí se vším. Pokud úvaz dostatečně často a pečlivě měním, nedochází k tomu, že by si modelka stěžovala, že ji to někde bolí. Pokud na to dávám pozor a nenechávám ji moc dlouho v jedné strnulé poloze… Tím, že se tělo v provazech mění, rotuje, mění se i body, které jsou zatížené, a tím se postupně rozkládá i bolest tak, aby byla příjemná.

Co k tomu všechno potřebujete? Kromě provazů…

Kromě provazů potřebujete ještě závěsný kruh nebo bambus.

Je náročné to sehnat a dostat domů?

Nejnáročnější je přidělat to ke stropu, aby nespadl, zbytek už tolik náročný není.

Na vašich sociálních sítích jsem viděla spoustu prostředí, kde to opravdu vypadá jako umělecké dílo, třeba u rybníka. Jak to zvládnete zorganizovat, když to nebude doma, v uzavřeném prostoru?

Je třeba mít v sobě trochu exhibicionismu a chutě udělat dobrou fotku. V tu chvíli, když už se chodí vázat někam ven, se dost často ozývá to fotografické oko, chci mít pěkný záběr. Po nějaké době už člověk rozeznává vhodná místa.

A projekty, na kterých pracujete, s shibari nesouvisí?

Souvisí. Jde o různé večírky. Nebo nedávno to byl festival Dermacol Prima Love Day, Tattoo Convention nebo Erotický veletr.

Tam jste vystupoval se shibari?

Ano.

Takže se to začíná dostávat mezi „normální“ lidi?

Ačkoliv Padesát odstínů šedi nemám rád, nikdy jsem to nečetl a neviděl, v tomto směru to odvádí určitou propagační práci.

Proč jste to nikdy neviděl? Přijde vám to tolik špatné?

Viděl jsem, jak vypadá ta autorka, přečetl jsem asi stránku a půl. A rozhodl jsem se, že červenou knihovnu nemám zapotřebí číst.

Vy se tím nijak netajíte, byť to pro někoho může být intimní téma. Jak na to reaguje vaše rodina a vaše okolí?

Moje rodina je naštěstí svobodomyslná, nijak to neodsuzuje. Naopak jim patří velké dík v tom, že mají pochopení a podporují mě v tom, co dělám. Když cokoliv někdo dělá se zápalem, a je jedno, o co se jedná, úspěch se dříve nebo později dostaví, protože profesionál je amatér, který se nikdy nevzdal. Co se týká veřejnosti, řekl bych, že zapšklí jedinci, kteří budou mít potřebu vidění světa tak, jak ho vidí oni, tu s námi budou vždy. Nezbývá, než je politovat.

A děje se to?

Děje se to. Nepochopení, nebo možná z části strach z neznámého, pro to můžu mít pochopení. Ty, co odsuzují, můžu politovat a doufat, že někdy najdou svůj vnitřní klid, aby neodsuzovali druhé za to, co dělají.

Máte zvýšený práh bolesti?

Mám.

O hodně?

O hodně.

Jakou nejhorší bolest, třeba od doktora, jste vydržel?

Netuším, normální bolest, co ostatní dovede k doktorům, já nevnímám, takže problém pak nechám přerůst v opravdový problém.

A vaše modelky asi také, že?

Ne, ono není úplně dobré mít všechny modelky terminátorky. Je dobré mít třeba jednu, kterou to bolí víc, to znamená, že si člověk může trénovat decentnější přístupy. Není to o tom, že uvážu jeden provaz, a ona to vydrží.

Co vaše partnerka říká na to, když děláte svazování s jinými modelkami? Nežárlí?

To je otázka spíš na ni, doufám, že ne. Moje partnerka ale moc dobře ví, že pro ni není fyzicky možné, aby vázala pětkrát, šestkrát do týdne.

A vy potřebujete takto často vázat?

Snažím se takhle často vázat, protože se snažím věnovat vytváření něčeho nového. To znamená hromadu zkoušení.

Máte i normální „vanilkový“ sex?

Ano, když na to přijde, tak ano.

A baví vás?

Vás snad nebaví sex?

Když jste byl dítě, jezdil jste na tábory? Který uzel vám „šel“ nejlépe?

Jezdil, dokonce jsem docházel do skautského oddílu, ale neuměl jsem morsevku. A věřte nebo ne, ani ty uzly! Opravdu.

Čím jste chtěl vůbec být jako kluk?

Kosmonaut, pilot, popelář.

Kam to chcete se shibari dotáhnout?

Rád bych se, pokud to osud dovolí, profesionálně věnoval pouze shibari. Mít ho jako své hlavní povolání, ale to je běh na dlouhou cestu.

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Vysvětlete jednou větou, co je shibari.

Umění svazování.

Kdo je rigger?

Svazovač.

Nejlepší materiál ke svazování?

Yuta nebo konopí.

Kde na světě jste viděl nejlepší shibari show?

V Praze a Berlíně.

Jaké pocity vnímáte, když dokončíte své dílo?

Uspokojení a únavu.

Nejnetradičnější prostředí, ve kterém jste svazoval?

Tramvajová zastávka před Národním divadlem.

Nejdelší show, jakou jste kdy absolvoval?

Nejdelší show asi 30,40 min, nejdelší vázání asi 3 hodiny.

Nejhorší zranění?

(ukazuje ruku)

Čím se rigger živí?

Prací jako každý jiný.

Nejhorší odsouzení za vaši práci?

Těch bylo spousty, ale mě to většinou pobaví.

Jak se udržujete v kondici?

Duševní klid, mentální pohoda a žít život.

Čím jste chtěl byt jako malý?

Kosmonaut.

Kterého politika byste nejraději svázal?

Já bych je radši nevázal, oni si to nezaslouží.

Jak se profesně díváte na svazovací techniku Christina Greye v 50 odstínech šedi?

Skrz prsty.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jdeme vázat?

Rozhodně ne. (smích)
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Praha 1

Unikátní byt na Praze 1 - 174m

4 + KK 174 m², ter. 14 m²
32 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město

4 + KK 178 m²
17 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m

3 + KK 149 m², ter. 31 m²
16 518 300 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Praha 1

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m

3 + KK 117 m²
22 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej 267m
Praha 6

Luxusní byt na prodej 267m

7 + 1 267 m²
29 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 355 100 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 145m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 145m

3 + KK 145 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m

3 + KK 165 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

3 + KK 113 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

5 + 1 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

3 + KK 156 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Praha 2

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
175 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m
Praha 2

Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m

5 + KK 242 m²
30 970 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m
Praha 2

Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
56 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Karlín - 50m
Praha 8

Byt na prodej Karlín - 50m

2 + KK 46 m², bal. 5 m²
7 499 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt Malá Strana - 194m
Praha 1

Mezonetový byt Malá Strana - 194m

5 + KK 194 m²
32 929 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m
Praha 1

Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m

5 + KK 141 m²
19 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 302m
Praha 7

Penthouse Troja 302m

5 + KK 302 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami 239m
Praha 8

Luxusní byt s terasami 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město

3 + KK 165 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana

4 + KK 239 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m
Praha 6

Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m

7 + 1 235 m², bal. 20 m², ter. 15 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana

3 + KK 239 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks