Rychlá zpověď - pilot Martin Šonka: Red Bull Air Race byl splněný sen

O létání, splněných snech a budoucnosti bez Red Bull Air Race
08. července 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Sympaťák, co má doslova hlavu v oblacích. Martin Šonka rád vládne všemu, co má motor, ale nejlepší výkony podává v letadle. Titulů má tolik, že je těžké to spočítat, a energie spojené s letectvím nepřeberně. Nedávno ale přišel z minuty na minutu o práci. Závody Red Bull Air Race končí a Martin i jeho kolegové musí situaci rychle řešit. Nejen o tom se pilot rozpovídal v rozhovoru pro Luxury Prague Life.

Video

Jak jste se vlastně vůbec dostal k létání?

Zřejmě díky tátovi, což mě ovlivnilo v dětství. Je velkým fandou létání, nikdy tedy nelétal, já jsem první z rodiny, kdo létá. Měl ale hodně knih o letadlech, ve kterých jsem si listoval, a tím asi začal ten obdiv k letadlům jako strojům. Dále pak přes modely letadel.

Toužil jsem být vojenským stíhacím pilotem, v sedmnácti jsem se nechal poprvé svézt v Aeroklubu v Táboře. Bydleli jsme kousek od letiště, chodil jsem si tam házet svoje letadélka a koukal jsem se na letadla, jak tam létají. Když jsem si našetřil dost peněz, koupil jsem si vyhlídkový let. Hned po přistání jsem se přihlásil do pilotního výcviku na kluzácích.

Jaká je kariéra ve vojenském letectví? Je těžké se tam dostat?

Aby člověk mohl být vojenský pilot, musí vystudovat vysokou školu vojenskou. Dřív se to jmenovalo Vojenská Akademie v Brně, dnes je to Univerzita Obrany v Brně. Po studiích na střední škole a ještě s jedním rokem na Fakultě tělesné výchovy a sportu, jsem se dostal do Brna na obor pilotní, školu jsem vystudoval. Pilotní skupina je rozdělená podle základního výcviku do tří skupin – na ty, kteří létají se stíhacími, tedy proudovými letadly, dopravními letadly a vrtulníky. Já měl to štěstí, že jsem šel létat s rychlými proudovými letadly.

Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město
Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město, Praha 1

Hrozilo vám někdy nějaké nebezpečí?

Těch situací bylo několik, ale neřekl bych, že bylo něco vyloženě nebezpečné. Asi jsem měl štěstí, že mě nic vyloženě vážného nepotkalo. Občas nějaká závada, která šla ale vyřešit.

Co vás na tom nejvíc baví a fascinuje?

To je těžké vysvětlit někomu, kdo po tom netouží, neseděl ve stíhačce a nezažil ten pocit, když stojíte na ranveji, rozjedete se po dráze a natáhnete to aero do stoupání. Nebo když ho proháníte po obloze deset kilometrů nad zemí. Je to neskutečné, pro každého kluka nebo holku, které něco takového láká, je to opravdu neskutečný zážitek. Celá vojenská kariéra byla splněným dětským snem.

Co rodina? Jak se stavěla k rozhodnutí živit se něčím tak nebezpečným?

Když jsem přišel domů po tom prvním vyhlídkovém letu, tak jsem pro zapsání pilotního výcviku potřeboval souhlas rodičů, protože mi nebylo ještě osmnáct. Dal jsem to podepsat mámě, která mi řekla „jestli se zabiješ, tak mi nechoď domů“. Ale samozřejmě mě podporuje od začátku. Táta jako velký fanda létání mě také podporoval od začátku.

Co na to říkal starší bratr?

Můj starší brácha, můj velký guru, mlčky důležitě přikývl a řekl, že můžu. (smích)

Jak se chováte, když nasedáte do letadla a pilotuje někdo jiný?

Každý pilot je jiný a záleží na tom, s kým do toho letadla sedám. Asi už ho dokážu nějak odhadnout, ale je to podobné, jako když si řidič sedne na místo spolujezdce. Také sleduje, jakým způsobem ten druhý řídí. Záleží, s kým letím. S někým jsem nervózní, někomu do toho kecám a s někým si libuji.

Děláte také instruktora, učíte budoucí piloty…

Je to krásná škola, na tom se člověk naučí, jaké chyby může člověk v letadle vymyslet.

Jste přísný?

Jasně, já jsem pes. Ale spravedlivý.

Co pro vás znamená létat pro Red Bull Air Race?

To, že jsem začal létat Red Bull Air Race, je další splněný sen. V době, kdy jsem dostal nabídku vstoupit do kvalifikace, jsem – dá se říci – začínal v reprezentačním družstvu letecké akrobacie, v kategorii unlimited. Během mistrovství světa za mnou přišel člověk, který pro Red Bull Air Race pracoval s tím, že hledá nové lidi, líbí se mu, jak lítám, a jestli se nechci zkusit kvalifikovat.

Byl to splněný sen, protože v té době tam létaly legendy a hvězdy sportovního létání, ke kterým jsem vzhlížel, a bylo neskutečné, že mně někdo nabídl, abych do této skupiny vstoupil. Ze sportovního hlediska je těžké vysvětlovat někomu, kdo nic takového nezažil, jaké je závodit v Red Bull Air Race. Je to úžasná věc, úžasný zážitek.

Máte nějakou trofej, která je pro vás nejcennější?

Mám pár trofejí, co jsou pro mě důležité. Samozřejmě nejdůležitější je z loňského roku, pohár mistra světa v Red Bull Air Race, a další z předchozího roku, kdy jsme byli druzí. Také tři tituly mistra Evropy ve freestylu v akrobacii, titul celkového vicemistra v akrobacii a tři tituly vicemistra světa ve freestylu v akrobacii. Mám to štěstí, že jich doma na poličce pár je, a samozřejmě jsem na ně hrdý.

Na jakých místech se vám dobře létalo?

Mně se létá dobře všude, já mám rád, že každý závod v Air Race je jiný. Jednou se letí nad řekou v centru města, podruhé nad zátokou nad mořem, další závod je nad závodištěm Formule 1.

Pokud bych měl nějaké jmenovat, tak třeba Budapešť je ikonické místo, kde je to pro nás pro piloty i pro diváky strašně zajímavé. Je to tam ještě oživené tím, že ještě před vzletem do trati podlétáváme řetězový most v centru, to je také zážitek navíc. Závodili jsme i v Rio de Janeiru, na Manhattanu v New Yorku. Tahle místa jsou opravdu nádherná a je úžasné, že se tam člověk díky závodu s letadlem dostane.

Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m
Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m, Praha 6

Díky Red Bullu jste se stal slavným. Jak snášíte tuhle popularitu? Jak se váš život změnil?

Těžko říct. Já si dělám to, co mě baví, létám. A je jenom dobře, že lidi ten sport sledují a že můžu popularitě sportu a létání celkově pomoci. Ten sport může upozornit lidi, mládež na to, že je tu nějaké letectví, a pak se třeba rozhodnou jít cestou spojenou s letadly.

Co se týká popularity, tak si nemyslím, že je to nějak hrozné, že bych si v Táboře nedošel do sámošky pro rohlíky, aniž by mě zastavovaly davy. Je fajn, že občas mě někdo pozná, pozdraví, řekne, že drží palce. Je to pořád ještě na té příjemné struně a je to fajn, když se někdo zastaví.

Máte i nějaké vtipné historky s fanynkami?

Vtipné historky s fanynkami ani moc nemám.

Na jakou část těla se nejraději podepisujete?

To mám samozřejmě vybrané. Měl jsem tu čest podepsat se během podpisovky na několik prsou i pozadí. (smích) Jinak je mi to samozřejmě jedno, jsem rád, že si někdo pro podpis vůbec přijde, sleduje mě a zajímá se o sport jako takový.

Jaká letadla vlastníte? A jaké byste chtěl vlastnit?

To je velký rozdíl, já nevlastním žádné letadlo. Používám tři letadla, dvě pro sportovní létání, jedno je akrobatický speciál. Potom Edge 540, který používám pro závody Red Bull Air Race, a potom Zlín 143 jako kurýrní, čtyřmístný stoj. Všechna letadla jsou od sponzorů zapůjčená a nevlastním je.

Letadel, která bych chtěl vlastnit, je strašně moc. Zrovna ten Zlín by se mi líbil jako rodinný stroj na cestování. Strašně rád bych měl vlastní dvoumístné akrobatické aero, nějakou stíhačku z 2. světové války, Spitfire, Mustang nebo Korzára si leštit v hangáru, to by bylo fajn. Pak nějakého takzvaného bushplana, což je letadlo s velkými koly, které dokáže odstartovat z padesáti metrů, abych měl s čím létat na houby. Také nějaký pěkný kluzák s výsuvným motorem, abych nebyl závislý na vlečném letadle. Byznys jet, pak také pěkný hydroplán k pěkné chatě na Aljašce nebo na Havaj do našeho střediska pro výcvik surfování, abychom mohli cestovat po ostrovech… A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. (smích)

Kolik peněz investujete měsíčně do létání?

Všechny. (smích) Záleží na tom, jestli do toho mám započítat Air Race, což by byla opravdu velká suma. Jestli do toho započtu trénink akrobacie a létání naším kurýrním Zlínem, těžko říct. Je to mnoho desítek tisíc, které mě létání stojí. Samozřejmě to musí být i létání, které si na sebe také trochu vydělá, takže je v tom započteno i létání exhibic různě po Evropě a České republice. To je létání, které peníze vydělá, aby se daly investovat zpátky do tréninků, protože když nebudu trénovat a nebudu mít výsledky, nikdo mě nepozve na letecké dny. Je to takový uzavřený kruh.

Jak vypadá typický den pilota?

Můj den prakticky nejde zobecnit, což je něco, co se mi líbí a co mě baví, každý den je úplně jiný. Jeden den je třeba vyloženě tréninkový, kdy trénuji celý den na letišti, a večer je člověk opravdu unavený. Jiný den mám zase meeting se sponzory, nebo mám besedu ve škole. Další den je věnovaný fyzické přípravě, další vývoji letadla, kdy jedu někam řešit něco ohledně letadla. Nejsem typ, co by dokázal chodit každý den do stejné kanceláře.

Máte nějaký svůj rituál před závody?

Žádný speciální rituál nemám, rituálem je mi příprava. To, jakým způsobem se chystám s bráchou, který dělá tým koordinátora. Máme takový režim – jakým způsobem se rozehřeji před každým letem, jakým způsobem sedám do kabiny, jak mi mechanik podává pásy, co si ukazujeme, když startuji, když odjíždím. To všechno je takový rituál, který potřebuji k tomu, abych se cítil dobře a byl v klidu předtím, než poletím.

Jaká byla vaše reakce, když jste se dozvěděl o skončení Red Bull Air Race?

To byl smutný okamžik. Reakce byla, že jsem vyvalil oči. A mám je vyvalené ještě doteď. Bylo to něco, co jsem vůbec nečekal, byl jsem hodně překvapený, že utnuli takhle populární a úspěšný sport. Někdo, kdo to platí, asi vyhodnotil, že tomu něco chybí. Ale pořád si myslím, že potenciál toho sportu je obrovský.

Stihnul jste vůbec přemýšlet, co budete dělat dál? Čím se budete živit?

Jako otec od rodiny samozřejmě musím přemýšlet o tom, co dělat dál, jaké jsou další možnosti. Samozřejmě mám nějaké plány, jak se uživit a abych zůstal u létání, protože to je něco, co mě opravdu naplňuje. Ale zatím je to ještě v pozadí. Máme rozjetou sezónu a závodíme, nechci si tímto odhánět pozornost od závodů. Samozřejmě ještě nemáme detailní informace ohledně ukončení tohoto závodu, čekám, až se dozvím víc.

Umíte si představit, že byste dělal jinou práci než u letadel?

Ne, nedovedu. Samozřejmě, kdybych musel, tak bych ji dělal, abych uživil rodinu. Ale rozhodně udělám maximum, aby to u létání bylo. A doufám, že to bude někde v kabině letadla.

Jak jste se poznal se svojí partnerkou?

Nás svedla dohromady naše profese, přítelkyně je letuška, já jsem pilot. Oba jsme byli pozváni do stejného pořadu o létání, kde jsme se poznali. Díky naším profesím jsme se dali dohromady.

Je tedy pravda, že piloti chodí s letuškami?

U nás doma to platí stoprocentně, takže ano.

Mluvíte si navzájem do práce?

Já přítelkyni rozhodně, ona mně ne. (smích)

Plánujete svatbu? Dovedl byste si představit speciální svatbu v oblacích?

Tyhle věci se nedají komentovat, to je samozřejmě hrozně tajné, musím to přejít bez komentáře. (úsměv)

Co si myslíte o vyznávání lásky tím, že se nakreslí letadlem srdce na nebi?

To je krásná romantika, ale dělá to hodně lidí, takže já to moc nedělám. (smích)

Čím vás naposledy partnerka překvapila?

Poslední svíčková, kterou uvařila, byla opravdu luxusní.

Na jídlo jste prevít?

Na jídlo jsem prevít, rád ohodnotím a mám rád dobré jídlo.

Máte recept na spokojené partnerství, když musíte kvůli práci být pořád pryč?

Dobrá svíčková, to je jasné. (smích) Žádný recept nemám, každý si žije podle svého. Něco funguje v jedné domácnosti, a ve druhé ne. Ti dva si musejí rozumět, vyjít si vstříc a tolerovat se.

Co děti? Nebojíte se, že budou chtít také létat? Ať už kvůli bezpečnosti, nebo finanční náročnosti?

Bojím se, že mi to poleze do peněz, zvlášť pokud budou chtít všechny tři. (smích) Jinak ne, naopak, chtěl bych, aby aspoň trochu létat uměly. To si myslím, že je stejně donutím, a oni už vlastně umí, ti dva starší už prakticky letadlu vládnou. Budu rád, když budou vědět, jak řídit letadlo, ale jestli budou, nebo nebudou chtít létat, je na nich. Hlavně ať se věnují něčemu, co je bude bavit.

Jak se udržujete ve formě?

Udržuji se, jak to jen jde. Rád sportuji, snažím se co nejvíc, i když času na něj není moc. Navíc musím svou tělesnou schránku udržovat na minimální možné váze. Prakticky jsem musel vypustit posilovnu, cvičím si s vlastní vahou, hodně běhám. Zatím to funguje, zatím držím váhu osm až devět kilo pod svým normálem, co jsem měl celý život, takže dobrý. Když mě ale vidí máma, tak mi říká, ať se pořádně najím, a přiletí hromada knedlíků. Takže občas tu dietu naruším.

Co považujete za luxus?

Samozřejmě je to pro každého něco jiného. Pro mě je luxus to, když mám dostatek volného času, který bohužel moc nemám, a který můžu trávit s rodinou. Potom krásný západ slunce, pár mráčků na obloze, letadlo natankované a připravené k letu.

Kam jste naposledy s rodinou vyrazil na dovolenou?

My létáme na dovolenou na závody, jinak moc času na dovolenou nemáme. Tři roky zpátky jsme byli na Maledivách, to byla jediná taková ta klasická dovolená, kde jsme byli týden. Se svým týmem jsme ještě loni před koncem sezóny letěli na týden surfovat na Havaj.

Co byste si přál sám pro sebe do budoucna?

Čas na rodinu, na děti. A aby byly zdravé. Co se týká profesních a sportovních věcí, tak aby Red Bull Air Race pokračoval, abychom mohli ještě dlouho závodit po světě.

Co byste vzkázal všem, co se bojí létání?

Ať se nebojí, o nic nejde, je to krásné. Asi se to ale nedá lámat přes koleno, když se někdo bojí. Je to ale nejbezpečnější způsob dopravy, mnohem bezpečnější než jízda po zemi autem. Ať lítají, třeba ten strach prolomí.

Děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Rychlá zpověď:

Čeho se nejvíce bojíte?

O svoje děti.

Které z vašich vítězství je pro vás nejcennější?

Kromě mých děti, tak samozřejmě titul mistra světa z loňska.

Na co myslíte těsně před vzletem na soutěžích?

Na nic, jenom na ten let samotnej.

Kam jste vzal partnerku na první rande?

Na pivo.

Vysněné letadlo, které byste chtěl pilotovat?

Tohle, moje. (ukazuje za sebe)

Kolik peněz jste schopný za létání utratit?

Všechny.

Pozvracel jste se někdy v letadle? Na jakém letu?

Nepozvracel, ale když jsem byl malý, tak v autě a autobuse pravidelně na každé cestě.

Je pravidlem, že piloti chodí s letuškami?

U nás doma ano.

Jak se pilot udržuje v kondici?

Těžko, není moc času, ale snaží se všemi silami.

Je něco, co neumíte řídit, ale rád byste se to naučil?

Loď mi chybí, nějakou jachtu.

Nejkrásnější pilotka, kterou znáte?

Přítelkyně.

Bojíte se, když pilotuje někdo jiný?

Ano.

Kterého z politiků byste nevzal na palubu?

Vzal bych je všechny, abych s nimi mohl zúčtovat a taky abych je poznal, co v nich je.

Váš kariérní sen?

Aby se Air Race vrátil a mohli bychom soutěžit další dlouhá léta.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Čeho se nejvíc bojíte?

Létání. (smích)
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Praha 1

Unikátní byt na Praze 1 - 174m

4 + KK 174 m², ter. 14 m²
32 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
19 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město

4 + KK 178 m²
17 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m

3 + KK 149 m², ter. 31 m²
16 518 300 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Praha 1

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m

3 + KK 117 m²
22 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej 267m
Praha 6

Luxusní byt na prodej 267m

7 + 1 267 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 355 100 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 145m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 145m

3 + KK 145 m²
27 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m

3 + KK 165 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

3 + KK 113 m²
19 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

5 + 1 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město

3 + KK 165 m²
45 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana

4 + KK 239 m²
67 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m
Praha 6

Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m

7 + 1 235 m², bal. 20 m², ter. 15 m²
22 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

3 + KK 156 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Praha 2

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
175 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m
Praha 2

Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m

5 + KK 242 m²
30 970 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m
Praha 2

Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
56 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Karlín - 50m
Praha 8

Byt na prodej Karlín - 50m

2 + KK 46 m², bal. 5 m²
7 499 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt Malá Strana - 194m
Praha 1

Mezonetový byt Malá Strana - 194m

5 + KK 194 m²
32 929 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m
Praha 1

Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m

5 + KK 141 m²
19 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana

3 + KK 239 m²
36 329 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 302m
Praha 7

Penthouse Troja 302m

5 + KK 302 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 6 - 113m
Praha 6

Luxusní byt se zahradou na Praze 6 - 113m

3 + 1 113 m², ter. 10 m²
16 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami 239m
Praha 8

Luxusní byt s terasami 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasami u řeky 239m
Praha 8

Byt s terasami u řeky 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks