Rychlá zpověď - Jakub Vágner: Buď umřu, nebo přežiju

O životních rozhodnutích, rybaření a lásce k dětem
15. května 2019
 
Hlavní stránka Nové články

V rybářském světě není třeba Jakuba Vágnera představovat. Syn slavného hudebníka Karla Vágnera se jako většina jeho dětí nepotatil a šel svou vlastní cestou. Jeho vytrvalost a vášeň pro chytání ryb brzy přinesla své ovoce. Je držitelem několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb, pro National Geographic Channel  natočil několikadílný pořad Fish Warrrior a dlouhodobě točí pořady pro Českou televizi. Na svých výpravách po světě zažil nejedno dobrodružství a čelil mnoha nebezpečným situacím. Přestože, jak říká, by mohl žít kdekoliv na světě, vždy se vrací rád domů. Jeho domovem je dnes jezero Katlov, kde již několik let buduje své rybářské zázemí a kde  také každoročně pořádá nejrůznější akce pro děti a mládež. V rozhovoru se rozpovídal nejen o cestách, rybaření, ale i osobním životě, ve kterém tu svou pravou zlatou rybku  teprve hledá…

Video

Odkud ses vrátil?

O mé poslední cestě úplně nemůžu mluvit, protože to je zatím moje tajemství. Jak se říká, je to pod pokličkou. Expedici předtím jsem byl v Amazonii, kde jsem natáčel projekt, který jsem připravoval posledních deset let. Projekt, který se netýká ryb, ale jednoho z velmi významných amazonských kmenů, se kterým jsem strávil velkou část svého života. Natáčel jsem tam hodinový dokument pro Českou televizi. Myslím si, že to bude totální pecka, něco, co ještě asi nebylo natočené.

Můžeš být malinko konkrétnější? Například o jaké lidi jde?

Uvidíte kulturu, o které si naprostá většina lidí myslí, že už neexistuje.

Do Amazonie jezdíš hodně často, že?

Dalo by se říci, že pár let svého života jsem tam už strávil.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Každý máme místo, kam se rádi vracíme. Proč Amazonie? Vždyť je to tam nebezpečné, potřebuješ očkování a je to za těžkou hranicí našeho komfortu…

Možná to, co jsi vyslovila, je přesně to, proč tam jezdím. Mě nenaplňuje jezdit na Kanárské ostrovy nebo na Maledivy, když vím, že tam byla přede mnou asi miliarda lidí. V mých očích už je to vlastně zničená a lidmi pro jejich pohodlí upravená příroda. Nepotřebuji žádný komfort, potřebuji pravost a ryzost, a tu najdu právě v Amazonii. Právě to, že opouštím svojí komfortní zónu, mně vyhovuje. Ne že by mně bylo jedno, že je to nebezpečné, ale právě proto tam ti lidé nejezdí. Každé takovéto místo je něčím nebezpečné a jeho návštěva vykoupená určitým rizikem. Tahle místa jsou pro mě krásná, protože jsou ryzí. Pravá příroda bez zásahu lidské civilizace

Kolik dní v roce jsi mimo republiku?

Je to jak kdy. Byly roky, kdy jsem byl pryč deset měsíců. Teď se ale musím starat o Katlov a jiné věci kolem. Tak zhruba pět měsíců v roce jsem mimo republiku, a to převážně na natáčení.

Rybaření jsi v podstatě zasvětil celý život. Myslíš si, že to bude tak i nadále? Kvůli tvé vášni pro věc ti ztroskotal už nejeden vztah.

Jakýkoliv vztah, který jsem kdy historicky měl, tak ten člověk, ať to byl můj kamarád, přítelkyně nebo moje rodina, tak vždycky všichni jednoho dne poznali, že příroda a ryby pro mě byly, jsou a budou vždycky na prvním místě a nikdo nikdy to nemůže změnit, protože je to můj život. Každého, koho se na to z mého okolí zeptáte, vám to potvrdí. Předělat mě nejde.

Nejde o to někoho předělat, člověka nikdy nepředěláš. Jde ale o to dělat nějaké kompromisy. Ale jak je udělat, když jsi takovou dobu pryč?

Právě proto jsem ten kompromis historicky udělat nechtěl, abych nečinil nikoho nešťastným. V mém případě udělat kompromis totiž znamená, že ten člověk po mém boku nebude úplně šťastný. Člověk nesmí být sobec a musí toho člověka nechat jít, aby mohl k sobě najít člověka, se kterým šťastný bude.

Nebojíš se, že toho rozhodnutí budeš někdy litovat? Že jsi svůj život zasvětil rybám a přírodě?

Vím, že kdybych tu práci nedělal dál, a pro mě to není práce, pro mě je to poslání, tak že bych zklamal hodně lidí. Takže určitě toho nikdy litovat nebudu.

Rybaření i tvoje cestování jsou určitě finančně nákladné. Máš sponzory, ale zezačátku to muselo být peklo, jestli jsi to dělal sám za sebe.

Peklo… Víš, vím, jaké je to žít bez peněz, být úplně na dně, jak to vypadá, když je člověk skoro zlomený. To všechno jsem zažil. Peníze jsou podstatné, ale určitě to není všechno. Znám okolo sebe hodně bohatých lidí, ale ve skutečnosti jsou to úplní chudáci. A znám kolem sebe lidí, kteří nemají skoro žádné peníze, ale jsou to strašně bohatí lidé. Svět a hodnoty se podle mě posunují úplně špatným směrem.

Zajímavé a možná trochu paradoxní je, že tvůj bratr Karel si vzal takovou ikonu všeho luxusu a krásy, to vůbec nezapadá do toho tvého konceptu.

Lidi hrozně rádi škatulkují. Zvíře se chová tak a tak, dělá to a to, dosahuje takové délky a váhy. To nefunguje u žádného živočišného druhu a ani u lidí. Každý člověk je unikát, někdo má 50 kilo někdo 150, někdo by mouše neublížil, a někdo je masový vrah. Někdo dává peníze na první místo, a pro jiného nejsou vůbec podstatné. S bráchou Kájou se máme hrozně rádi, každý jsme úplně jiný, ale vlastně v mnoha věcech jsme úplně stejní.

Říkal jsi, že máš list všech možných exotických nemocí. Jak je to možné, když se naočkuješ? Co bylo nejhorší? A jak to řešíš na místě, kde není poblíž nemocnice?

Třeba jenom malárii, na kterou umírá přes tři miliony lidí ročně, jsem měl sedmkrát.

Co pak děláš na tom místě?

Nic. Buď umřeš, nebo přežiješ.

Takže si to vytrpíš?

Na malárii konkrétně neexistuje očkování. Můžeš si vzít jenom antimalarika. Měl jsem ale spoustu dalších tropických nepříjemností. Asi nejhůř mi bylo, když jsem měl malárii a břišní tyfus zároveň, to fakt nevíš… Ale to k tomu patří, když jezdíš do těchto míst. Závažná a riziková onemocnění – to je jedna z těch věcí, jak jsem říkal, to vykoupení něčím, že se pohybuješ v necivilizovaném světě. Když tam jezdíš často, je pravděpodobné, že je dostaneš.

V naší republice i po světě je tvé jméno mezi rybáři známé, jsi rybářská celebrita. Je někdo, kdo ti šlape na paty? Ať už z Čech, nebo ze světa?

Já to takhle nevnímám, ani jsem to nikdy nevnímal. Nezačal jsem chytat ryby proto, abych byl slavný nebo abych měl peníze. Začal jsem chytat ryby proto, abych byl šťastný. Kvůli rybám jsem opustil třetí ročník pražské státní konzervatoře.

Děda říkával: „Dělej jednu věc, dělej ji naplno a dělej ji pořádně.“ Ta „sláva“ nebo ty peníze, to je všechno vedlejší produkt toho, co od dětství miluju. Že to přišlo, je fajn, je to skvělé, ale nikdy jsem po tom netoužil. To, že mě lidi začali poznávat, chodit na moje přednášky, žádat o autogramy a takovéto rozhovory, to přišlo nějak samo. Je to samozřejmě hezký pocit, že to, co mě baví, je schopné mě uživit.

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech, Praha 2

Ale že bych vnímal, že mi někdo šlape na paty, vůbec jsem se tím nikdy nezabýval. To jsou všechno moji přátelé, já to takhle neberu. Mezi tou „rybářskou elitou“ ve světě se velmi respektujeme a vzájemně si radíme a pomáháme. Když člověk něco dokáže a překročí takový ten okamžik, který má člověk často, když je mladý – já ho měl taky, to „já jsem nejchytřejší, vím všechno nejlíp a ostatní jsou blbci“ – tak když se v mém oboru prochytá k tomu, že už mu je jedno, jestli jeho největší ryba má tři metry a sedm nebo o deset centimetrů víc, tak už se pak uklidní, nepotřebuje si nic dokazovat a začne vnímat úplně jiné hodnoty.

Pro mě už je dneska úplně stejně podstatné i to cestování a poznávání nových kultur. Když tu rybu, která je velká, chytím, tak je to super bonus, když ne, tak třeba příště.

Jíš ryby? Nejsi vegetarián?

Nejsem, na těch výpravách nemůžu být vegetarián, takže jím všechno, co vrhá stín. Mám to tak, že ryby jím, ale ne moc. Vždycky jsem tvrdil, že nejlepší kuřecí je vepřové a nejlepší rybina je hovězí.

Takže kdybych se tě zeptala na nejlepší recept na rybu podle Jakuba Vágnera?

Já jsem tragický kuchař, podle mě dokážu spálit i vodu.

Co si myslíš o těch nejrůznějších organizacích na ochranu zvířat a ochranu životní prostředí? Ty, co loví plasty z oceánů, třeba v Malajsii s tím mají obrovský problém…

Co si o tom myslím… Ty nepoužíváš plastové věci?

Jednou za čas ano.

No vidíš, tak proč se mě na to ptáš? Já je taky používám, používají je všichni lidi na světě. Označit někoho, že za to může, to je, jako kdybych řekl, že ropné společnosti můžou za zkázu Amazonie. Jezdíš autem, já jezdím autem. Museli bychom se vrátit do jeskyně. Nebudu ten, kdo bude takhle hodnotit a mluvit, protože já bych musel žít taky úplně jinak, abych měl čisté svědomí, že se na tom taky nepodílím.

Ty takhle ale občas žiješ, třeba v té Amazonii.

Žiji, ale ne na sto procent. V okamžiku, kdy bych chtěl někoho soudit a vyslovit něco proti někomu, pak musím mít svědomí absolutně čisté. Když žiješ ve 21. století na území Evropy, tak to prostě nejde.

Pořád něco natáčíš, existuje s tebou mnoho pořadů. Kam se může rybaření ještě posunout dál?

To je nekonečný vývoj, příroda se mění. Evoluce pořád pokračuje, ve všem. Je pořád kam se posouvat, i lidsky. Mě třeba trápí, že některé věci, které je teď možné natočit nebo jsem historicky natočil, dneska už možné natočit není. A to je třeba jenom blbých 20 let.

Vím, že kdybych měl děti, tak ty unikátní věci, které točím dnes, už nikdy neuvidí, jenom v těch mých dokumentech. I takhle vnímám tu svou práci – že chci zachycovat ty kultury, nejenom to rybaření, ale i ta místa, přírodu, zvířata. Vím, že přijde okamžik, i v mém životě, kdy už to natočit nebude možné, protože už to tu nebude.

Říkal jsi, jestli někdy budu mít děti. Chceš někdy mít děti?

Určitě bych někdy chtěl mít děti, ale ten čas ještě nenastal.

Dětem se hodně věnuješ, edukuješ, pořádáš pro ně různé akce…

Ano, třeba teď na konci května přijede ke mně na Katlov 16 týmů z celé Evropy. Koná se tu juniorské mistrovství v lovu kaprů. Budou tu děti od deseti do osmnácti let. A prvního června tu probíhá Dětský den rybářských slavností a tento den bude i vyhlášení šampiónů tohoto mistrovství. Bude tu obrovský doprovodný program. Všechny atrakce tu budou pro děti a rodiče zdarma. Je to nádherná akce, děláme to pátým rokem.

Když jsme to dělali první rok, tak bez jakékoliv reklamy nebo marketingu přijelo přes dva tisíce lidí. Loni už to bylo šestkrát tolik, dělá nám to radost. Plánujeme to celý rok, má to na starosti moje sestra Terezka, dělá skvělou práci.

Za posledních deset let se mládeži snažím věnovat co nejvíc, protože si myslím, že to je to nejdůležitější, co můžeme dělat. Je hezké vidět malé kluky a holky, jak jsou u vody a v přírodě šťastní.

To je s podivem, dnešní děti raději sedí u počítače a rodiče mají problém je dostat ven.

Není to o tom, že by neměly děti zájem o přírodu, jenom je poměrně málo lidí, kteří jsou schopni jim tu přírodu ukázat tak, aby je to bavilo.

Rychlá zpověď:

Vystihni pojem rybaření jednou větou.

Celoživotní vášeň.

Ryby lovit umíš, co holky?

Asi ne.

V čem ještě vynikáš krom rybaření?

Přátelství.

Jak nejraději trávíš čas, když nejsi u vody?

Jsem pořád u vody.

Kam bys rád pozval veřejnost v nejbližších dnech?

Prvního června na dětský den Rybářských slavností na Katlov.

Nejhorší noční můra každého rybáře?

Že nic nechytí.

Nejnebezpečnější lov v tvém životě?

Kongo.

Kde na světě jsou podle tebe nejkrásnější západy slunce?

Doma v České republice na Katlově.

Kde ulovím rybu bez mikroplastů v těle?

Skoro nikde.

Nejhorší zranění, které se ti stalo v práci?

Velký seznam exotických onemocnění.

Jak chceš, aby veřejnost vnímala Katlov?

Jako místo pro odpočinek pro celou rodinu.

Kam bys pozval dívku na první rande?

Na ryby, to je jasný.

Nejvíc sexy žena na světě?

Moje máma.

Co si myslíš o komerčním lovu velryb a delfínů v jedné větě?

Jednadvacáté století, takže už asi ne.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jak se máš?

Fantasticky, ale lovit ryby s tebou nepůjdu.
To neříkej, to se může změnit.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
17 304 348 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Pařížská 205m
Praha 1

Luxusní byt Pařížská 205m

5 + KK 205 m², ter. 40 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Praha 1

Unikátní byt na Praze 1 - 174m

4 + KK 174 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Petrské náměstí - 214
Praha 1

Luxusní byt Petrské náměstí - 214

4 + KK 214 m², ter. 62 m²
25 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej 267m
Praha 6

Luxusní byt na prodej 267m

7 + 1 267 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Nové Město

3 + KK 132 m²
14 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
46 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 73 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

3 + KK 156 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Praha 2

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
175 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m
Praha 2

Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
56 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², bal. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Karlín - 50m
Praha 8

Byt na prodej Karlín - 50m

2 + KK 46 m², bal. 5 m²
7 499 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 426m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 426m

5 + KK 387 m², bal. 26 m², ter. 118 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Petrské náměstí 214m
Praha 1

Luxusní kancelář Petrské náměstí 214m

4 + KK 214 m², ter. 62 m²
25 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Penthouse na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana

3 + KK 239 m²
36 329 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 1 - 208m
Praha 1

Luxusní byt s terasou Praha 1 - 208m

6 + KK 208 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na prodej Hradčany - 196m
Praha 1

Byt s terasou na prodej Hradčany - 196m

4 + KK 196 m², ter. 12 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej s terasou 246m
Praha 8

Byt na prodej s terasou 246m

4 + KK 246 m², ter. 96 m²
26 403 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 396m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 396m

6 + KK 396 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 8 - 116m
Praha 8

Luxusní byt na prodej na Praze 8 - 116m

3 + KK 116 m², ter. 25 m²
14 723 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks