Rychlá zpověď - Eliška Hašková Coolidge: Češka ve službách amerických prezidentů

O cestě do Ameriky, práci v Bílém domě i etiketě.
22. srpna 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Snad poprvé jsem řešila, co na sebe. Ano, čtete dobře! Když se máte sejít s dámou, která je elegancí sama o sobě, najednou znejistíte. Poté, co jsem si asi stokrát řekla, že si nemám co vzít, jsem nakonec zvolila černé jednoduché šaty. A ukázalo se, že to byla správná volba. Když totiž, milé ženy, nevíte, tak sáhněte po černé jednoduchosti. Tím nepokazíte nikdy nic. Ovšem etiketa skrývá ještě jiná úskalí. A pokud si myslíte, že oblékání je největší problém, nenechte se mýlit!

Video

Psal se rok 1950 a v té době jste odcestovala jako osmiletá do USA za svým otcem. Pamatujete si ještě tyto časy? Co si dnes při této vzpomínce vybavujete?

Jediné, co jsem vnímala, než jsme přešli hranice, byl fakt, že uvidím tatínka. Pokud jde o tu cestu jako takovou, měla jsem strach. Šli jsme pěšky, v noci, kolem hřbitova. Vybavuji si temné stíny. Opravdu jsem se bála. Dokonce i několik let po té jsem malovala obrázky, jak přecházíme hranice. Jak to tenkrát vypadalo. Zřejmě takto jsem dokázala vše vstřebat. Dokonce si pamatuji, jak jsem ztratila panenku, když jsme se schovávali v seníku. Jedinou panenku, kterou jsem si mohla vzít sebou. Než si pro mne tatínek přijel, strávila jsem víc jak šest měsíců ve Francii. A po té, co jsem se konečně do Ameriky dostala, ulevilo se mi a strach opadl. Víte, dnes se stále mluví o uprchlících. A já vlastně tuto situaci, kdy se snažíte dostat do jiné země, taky zažila. Zažila jsem, co to je, být bez obou rodičů. Nicméně jsem přesvědčená, že to jde zvládnout, pokud se vám dostalo během dětství lásky a pochopení ze strany rodičů. A nejen rodičů. Třeba moje babička byla ta, která gratulovala k vysvědčení. Brávala mě pak na zmrzlinu nebo horkou čokoládu. A vždycky byla ve všem pozitivní. A to je to, co tady dnes chybí. Za těch 40 let komunismu se tady toho dost pokřivilo. Myslím, že to zoufalství, které tu muselo existovat, se trochu podepsalo na dnešních dětech. Dnešní generace vidí všechno velmi negativně. To za mého dětství a mládí nebylo.

Než jste nastoupila do Bílého domu, co bylo vaší hlavní náplní života?

Studovala jsem. A to velmi pečlivě. To bylo to jediné, co jsem mohla dělat. Tatínek mi tenkrát jasně řekl: „Eliško, si imigrantka a musíš vědět, že to, co máš v srdci, což doufám ti dává rodina a to, co si sama dáš do hlavy, tím, že budeš studovat, jsou jediné dvě věci, které ti nemůže nikdo vzít.“ A přesně takto jsem vychovala i já svoji dceru. Ten život není lehký a strašně pomáhá víra, kterou jsem naštěstí měla. A nejen víra sama o sobě, ale i principy víry jsou důležité. Umět přiznat chybu nebo někomu odpustit. To nejsou slabosti, jsou to síly.

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m, Praha 8

Pamatujete na ten den, kdy jste poprvé vstoupila do Bílého domu?

Pamatuji si to velmi dobře. Ono to totiž bylo omylem. Já jsem šla na ministerstvo zahraničních věcí. A na pohovoru mi ten pán, co tam byl, řekl, že by mě hrozně rád přijal, ale že tady platí zákon, který říká, že člověk musí být deset let americkým občanem, aby se stal členem americké služby. Takže mi to nedoporučil, protože bych nedosáhla toho, čeho jsem byla tehdy schopná. Zároveň mi ale řekl, že má známého v Bílém domě a právě hledá asistentku. Řekl mi, že mě hned posadí do auta a pošle mě tam. A takhle já jsem se dostala do Bílého domu. Autem a ještě k tomu z ministerstva zahraničních věcí. A to samé odpoledne jsem byla přijata.

Jak jste tento úspěch vnímala? Byla to pro vás senzace?

Já to v té obě vnímala tak, že mám práci, takže je to dobrý (smích). Co si vzpomínám, tak jsem z toho tehdy nebyla nijak zvlášť ohromena.

A v čem konkrétně spočívala vaše práce? Co jste měla na starosti?

Na začátku jsem psala dopisy. Odpovídala jsem na ty, které přicházely. Pak ale za pár měsíců byl John F. Kennedy, s kterým jsem začínala, popraven. Nastoupil Lyndon B. Johnson a já jsem byla požádána, abych zůstala, ale můj šéf byl propuštěn. Johnson pak chtěl, abych založila prezidentskou kancelář správ. To jsem udělala a stala jsem se její ředitelkou a to na celých 18 let. Musela jsem se vždycky vzdát funkce, když přišel nový prezident, ale pak jsem zase do funkce nastoupila. Bylo to tak do doby, než se stal prezidentem Ronald Reagan. Ten měl někoho na obdobné pozici, kterou jsem vykonávala já. A tak jsem byla požádána, abych odešla. Ale v ten den, ještě než jsem odešla, jsem dostala vzkaz od viceprezidenta George Bushe, kde stálo, že požádal na vyšších místech, aby mi našli pozici na ministerstvu zahraničních věcí, což jsem původně chtěla a on to moc dobře věděl. A co musím říct, nikdy jsem práci hledat nemusela. Vždycky to přišlo samo. Změna nastala ve chvíli, kdy jsem přijela do Prahy a to mi zase pomohl George Bush. To bylo v roce 1999. Bush přijel do Prahy, aby dostal vyznamenání od Karlovy univerzity, doktorát. Já jsem byla na tuto ceremonii pozvána a seděla jsem dost vzadu, ale na kraji. A když se to celé rozjelo, tak si mě všiml George Bush. A to tak, že zastavil celé procesí a nahlas se mě zeptal: „Eliško, co tady děláš?“ (smích). Tak potom jsme se pobavili a já mu řekla, že tu hledám nějaké pracovní uplatnění. Dva dny na to jsem od něj dostala dva dopisy. V jednom stálo, že mi přeje hodně štěstí a doufá, že to pomůže. V tom druhém dopise totiž bylo doporučení. Když se nad tím zamyslím, měla jsem na práci opravdu kliku. Tehdy jsem to tak samozřejmě nebrala, ale dnes, když se ohlédnu, už se na to dívám jinak.

Vy se dnes mimo jiné věnujete i etiketě. Co vás vedlo k tomu, že jste se o ni začala zajímat?

Myslím si, že je to jedna jediná věc, která nás tady v Česku brzdí. Podle mě to tady bylo trošku zanedbáno. A nejen u nás, ale i ve světě. Ta úroveň klesla, asi tak jako klesla moralita po celém světě. Proto jsem založila kurzy pro malé děti. Když dítě oslovíte tím, jak důležité je chování, zvážení o dopadu našich slov a činů na druhé, tak máte vyhráno.

Co se týče etikety, jakou dělají Češi nejčastější chybu?

Jedna věc, kterou určitě musíme napravit, je držení příboru a chování u stolu. A to se nevyřeší koukáním do mobilu, když máte jíst. Mám dokonce jednu slečnu, která ke mně chodila a potom odjela do Austrálie ucházet se o místo v bance. Pohovor se jí nevydařil. Nicméně poté byla pozvána na večeři, které se účastnila a na druhý den jí napsali, že je přijata, protože při večeři správně držela příbor. A když umí toto, jistě bude umět i jiné věci. Ona etiketa opravdu funguje. Nedávno jsem sledovala CNN, kde ukazovali, že mnoho mužů v Americe nedostalo svou vysněnou práci, protože přišli nevhodně oblečeni. Měli na sobě tmavě modrý oblek a světle hnědé boty. A to nejde. Boty musí být černé. To je dlouholeté pravidlo. Víte, není to jen neznalost, ale také fakt, že návrháři kolikrát přijdou s nějakou bombou a mladící si pak myslí, že to na sebe vezmou a je to. Další věc je, že mají potřebu na sebe upozornit, právě těmi světle hnědými botami, které vás praští do očí.

Je to podle vás problém mužů nebo i žen?

Já myslím, že ženy spíše „přeplácnou“. Dají na sebe o jeden kus něčeho navíc a už je to špatně. Přitom stačí jednoduchost. Když nevíte, černé šaty můžete vzít kamkoliv. A není to o tom, že by žena měla být oblečená jako jeptiška. Víte, chodí ke mně takoví lidé, kteří dokázali mnohem víc než já. Dali tomuto světu víc než já. Ale chybí jim obal. A ten se jim snažím předat. Předat jim věci, které neznají. A zdá se mi, že už je to o něco důležitější než u mužů. Manželka pak svého muže usměrní. U mužů se to víc toleruje. Žena musí být na tyto věci mnohem více citlivá než muž.

Já mám pocit, že si my ženy tak trochu všechno „odskáčeme“…

Ano, je to tak (smích).

Takže i žena může pozvat na schůzku muže?

Ano, přirozeně.

Jak by takové pozvání od ženy mělo vypadat?

Tak v prvé řadě najít něco, co by mu bylo příjemné. Nějakou činnost nebo aktivitu, kterou můžou dělat společně. Anebo ještě lépe, uspořádat večírek a pozvat ho na sklenku vína.

Nezdá se vám, že je stále více úspěšných mužů, kteří nedokážou snést po svém boku úspěšnou ženu?

Ano, je to tak. A je to velká škoda. Je to zase na té ženě, aby mu v tom pomohla. A musí na tom zapracovat mnohem víc, než ten muž. Dám vám příklad. V době, kdy prezidentoval Nixon, jsem plnila různé úkoly, a když se mi něco nezdálo, zakročila jsem. Tehdy jsem tam měla někoho, muže, na kterého jsem se obrátila a žádala, aby tak nějak „podsunul“ moje stanovisko, můj pohled na věc. A fungovalo to. Nixon pak na to "moje" přistoupil.

Co je podle vás největší chybou dnešní doby, dnešní společnosti?

Jednoznačně sociální sítě. Když se nad tím zamyslím, je to hodně o egu a to nám škodí. A taky je to velká ztráta času. Já osobně se přiznám, že to hodně zanedbávám. Facebook mám založený jen kvůli práci. Já mám z toho tak trochu strach. Jednak si chráním své soukromí a taky na to hlavně nemám vůbec čas.

Rychlá zpověď:

Pokud byste si mohla vybrat, žila byste v Německu nebo ve Francii?

Ani jedno, ani druhé…

Jaká vlastnost chybí dnešním mužům?

Pokora.

Tolerujete pozdní příchod?

Záleží kdy a jak.

Jste pro zavedení eura?

Zatím ne.

Který americký prezident byl pro vás největším gentlemanem?

Nelíbí se mi otázka, protože gentleman podle mě není hlavní kvalita prezidenta. Myslím, že všichni byli gentlemani, svým způsobem.

Co je největším problémem české společnosti?

Závist a nedůvěra.

Navštěvujete pravidelně nějakou zkrášlující proceduru? Pokud ano, jakou?

Ne.

Jaký je rozdíl mezi Češkami a Američankami?

To je velice individuální. Na to nedovedu odpovědět. Myslím, že to záleží na každé ženě.

Otočíte se za dobře vypadající ženou?

Tak nevím, jestli se otočím, ale určitě si jí všimnu.

Co je pro vás největším bohatstvím?

Víra.

Nakupujete ve slevách?

Ano.

Odpustíte milosrdnou lež?

Odpustím, pokud se ten člověk omluví.

Je přípustné, když pozve na schůzku žena muže?

Ano, ovšem.

Když se řekne luxus, co se vám vybaví jako první?

Vkus.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Praha 1

Unikátní byt na Praze 1 - 174m

4 + KK 174 m², ter. 14 m²
32 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město

4 + KK 178 m²
17 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m

3 + KK 149 m², ter. 31 m²
16 518 300 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Praha 1

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m

3 + KK 117 m²
22 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej 267m
Praha 6

Luxusní byt na prodej 267m

7 + 1 267 m²
29 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 355 100 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 145m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 145m

3 + KK 145 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m

3 + KK 165 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

3 + KK 113 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

5 + 1 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město

3 + KK 165 m²
45 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana

4 + KK 239 m²
67 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

3 + KK 156 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Praha 2

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
175 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m
Praha 2

Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m

5 + KK 242 m²
30 970 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m
Praha 2

Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
56 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Karlín - 50m
Praha 8

Byt na prodej Karlín - 50m

2 + KK 46 m², bal. 5 m²
7 499 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt Malá Strana - 194m
Praha 1

Mezonetový byt Malá Strana - 194m

5 + KK 194 m²
32 929 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m
Praha 1

Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m

5 + KK 141 m²
19 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana

3 + KK 239 m²
36 329 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 302m
Praha 7

Penthouse Troja 302m

5 + KK 302 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami 239m
Praha 8

Luxusní byt s terasami 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m
Praha 6

Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m

7 + 1 235 m², bal. 20 m², ter. 15 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks