Hlavní stránka Nové články

Čokoláda, snad nejpopulárnější druh sladkosti, který znají lidé na celém světě. Pro někoho je tato pochoutka zdrojem energie, pro druhého zakázaným hříchem, který si lze dopřát jen za odměnu. Pro Šárku Robinson Pomahačovou je ale čokoláda „denním chlebem“. A to doslova. Jako jedna z mála v Česku se již několik let věnuje degustaci této pochoutky. A nedá na ni dopustit ani mimo pracovní dobu. Sama denně spořádá čtyři tabulky čokolády, tvrdí, že po pravé čokoládě se prý netloustne a asi na tom něco bude! Jí čtyři tabulky denně a postavu by jí mohl kde kdo závidět. 

Video

Jak se vlastně člověk stane degustátorem čokolád?

Přiznám se, že jsem k tomu přišla jako slepý k houslím. (smích)Vystudovala jsem ilustraci a grafiku, specializaci knižní vazba, ale od mala miluju dobré jídlo a na sladké nedám dopustit. Když jsem našla inzerát, že firma, co prodává čokoládu, hledá někoho, kdo ji má vážně rád, neváhala jsem ani minutu a ihned na něj odpověděla. Přijali mě po třech minutách pohovoru. (smích)

Co vše ses musela naučit?

Nejzajímavější bylo prvotní zjištění, co doopravdy kvalitní čokoláda je. A jak chutná. Lidé jsou zvyklí na sladkosti z obchodů, tedy spíše na cukry, takže je pravá čokoláda dokáže překvapit hned na první ochutnání.

Musela jsem se naučit všechno od úplného začátku. O kakaovnících, jejich pěstování, odrůdách, sklizni a následném zpracování bobů přímo na plantážích. Všechny tyto procesy ovlivňují velmi zásadně finální chuť tabulky čokolády. Člověk se vlastně učí neustále, stále se na trhu, stejně tak jako ve světě kávy nebo vína, objevují nějaké novinky.

Luxusní vila na prodej Praha
Luxusní vila na prodej Praha, Praha 6

Zvládl by se to naučit každý?

Tím, že sem již odmalička trošku „úchyl“ na vůně a na chutě, očichám a ochutnám téměř všechno, mám výhodu i v tom, že si chutě i vůně dobře pamatuji. To je podle mě základ a předpoklad k tomu, abych mohla vykonávat své povolání. Každý den se snažím si svou paletu chutí a vůní rozšiřovat, přemýšlím nad tím, co ochutnávám, „ukládám“ v hlavě. Při degustaci čokolády si pak degustační postřehy zapisuji a následně pak vyhodnotím chuťový profil čokolády.

Takže nějaký vrozený talent k tomu určitě potřeba je. Někdo, kdo nerozumí vůním, asi nebude vyrábět parfémy. Nebo někdo, kdo očichá čtyři vůně a nedokáže si je zapamatovat, nebude dobrým adeptem na takovou práci. A s čokoládou je to podobné.

Když jsi říkala, že máš odmala ráda sladké, jak to, že na to nevypadáš?

Kvalitní čokoláda má výhodu v tom, že se po ní netloustne. Říkám to všem a všude. A nikdo mi to nevěří. (smích)Díky tomu, že jsem ochutnala ty nejkvalitnější čokolády, jsem přestala mít chuť na téměř všechny ostatní sladkosti, co jsou běžně k dostání v obchodech. Dnes už mě ani nenapadne jít do samoobsluhy a koupit si třeba sušenku. A tím, že jsem živa „jenom“ na čokoládě, kde je opravdu jen to nejlepší kakao a třtinový cukr, tak se držím na své váze už docela dlouho. Samozřejmě, když sní člověk čtyři tabulky čokolády denně, nemůže se doma jen válet na gauči, takže si sem tam zacvičím. (smích)

Počkej, ty sníš čtyři tabulky denně? Jak dlouho? 

Na téhle „dávce“ jsem čtyři roky.

A dáš si třeba i zákusek?

Ano, dort si dám ráda, mám v Praze pár velmi oblíbených „sladkých“ míst. Pokud bych si měla dát čokoládový dort, zjišťuji od obsluhy kavárny nebo cukrárny, odkud mají kakao nebo čokoládu.

Co je na tvé práci nejdůležitější?

Já mám tu výhodu, že si z vůní a chutí pamatuji hodně, ale vedu si také sešity, kam si všechny čokolády zapisuji, abych měla přehled, co jsem již ochutnala. A mám samozřejmě i seznam čokolád, které musím ochutnat. Momentálně mám za sebou zhruba 1600 čokolád.

Jak samotná degustace probíhá?

Mně se nejlépe degustuje v klidu v tiché místnosti bez rušivých elementů. Mám čas si v klidu nad ochutnávanými vzorky zapřemýšlet. Není to samozřejmě o tom, že člověk slupne tabulku čokolády a řekne „dobré/špatné“. Během degustace se používají grafy na zapisování chutí, aromatických složek, struktury čokolády, dochuť, posuzují se i případné vady tabulky, které vznikají během procesu výroby. Posuzuje se i lesk čokolády, její konzistence, struktura, lupnutí při lomu…

V chuti kvalitní čokolády můžete najít kávu, ořechy, karamel, zázvor, květiny, smetanové tóny, tabák, kůži, hlínu, sušené ovoce, pečivo a podobně. Ale bavíme se tu stále o „single origin“ tabulkách, tedy pouze chuťových tónech nejkvalitnějšího kakaa, které je přímo nositelem těchto chutí. Po degustaci se s výrobci bavíme o tom, jestli je jejich tabulka povedená, nebo jestli je potřeba ještě něco dopilovat.

Jaké složení je v levných čokoládách, které lze zakoupit v supermarketech?

Tam je téměř všechno špatně. Čokoládu v běžném obchodě si sama od sebe již nekoupím. I kdybych měla velký „kakaový deficit“, tak si raději koupím jablko. Zajímám se o úplně jiný druh čokolád, než je běžně možné koupit v obchodě, tedy bean-to-bar a tree-to-bar tabulky.

Velkokapacitní výrobny, které chrlí stovky tisíc kusů čokolád denně, nepoužívají kvalitní kakao, většinou jde o kakao z obrovských plantáží, kde se pěstují modifikované kakaovníky, které plodí mnohem více než běžné stromy. Plodí rychleji, lusky jsou větší a kakao z těchto stromů nemá téměř žádnou chuť. Tyto nové odrůdy bohužel velmi ničí půdu a vytáhnou ze země veškeré živiny. Bohužel většinou „zahubí“ i kvalitní kakaovníky v okolí. 

Není pak složité do nekvalitní čokolády přidat vanilin, abyste do ní dostali alespoň nějakou chuť, velké množství cukru, konzervanty, éčka, rostlinné tuky, které jsou jiné než kakaové máslo, barviva, aromata. Já osobně nevidím důvod, proč bych měla něco takového jíst. Na výrobu kvalitní čokolády vám stačí pouze výběrové kakaové boby a třtinový cukr.

Takže kvalitní čokoláda má jen tyto dvě složky?

Přesně tak. A v mléčné čokoládě je navíc ještě sušené mléko. To jsou jediné tři položky, ale samozřejmě velmi záleží na kvalitě, například na odrůdě bobů.

Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Unikátní byt na Praze 1 - 174m, Praha 1

Takže když má rodič dítě, které trpí obezitou ze sladkostí, je to především proto, že to sladké je špatné?

Ano. Rozhodně to není tak, že by dětem nechutnala kvalitní čokoláda. U dětí si myslím, že jde v zásadě o to, že v nich nejbližší okolí vypěstuje závislost na cukru. Vůbec nejde o kakao. A pokud dítěti ukážete, co je a jak chutná kvalitní čokoláda, tak si na kinder čokoládu už ani nevzpomene.

Vždycky mě pobaví, když se někoho zeptám, co má rád za čokoládu. Automaticky se vždy dozvím „hořkou a samozřejmě nad 80 %“. Možná je to proto, že mě okolí vnímá jako odborníka, takže si myslí, že toto je jediná správná odpověď. Co si budeme povídat, téměř všichni jsme na tu mléčnou více. Já to mám padesát na padesát, hořká/mléčná, podle nálady. (smích)

Kvalitní mléčnou čokoládu s padesáti procenty obsahu kakaa si užiji úplně stejně, ne-li více než tu hořkou. Tahle fáma, že čím víc kakaa, tím více kvality, je naprostá hloupost. Pokud použijete k výrobě tabulky výběrové kakao, vyrobíte stejně hodnotnou čokoládu v mléčné i hořké variantě. V některých mléčných čokoládách je dokonce i méně cukru než v těch hořkých.

Když jsme zvyklí na „nekvalitní“ čokoládu, lze pak poznat rozdíl?

Ano, ten rozdíl je velmi zásadní již na první přičichnutí. V obyčejných čokoládách je cukr základní surovinou. Kvalitní čokoláda by také neměla obsahovat vanilin nebo vanilku, pokud nejde přímo jmenovitě o vanilkovou čokoládu. Kvalitní hořká čokoláda také není jen prvoplánově hořká.

Mám velkou radost z toho, že zájem o kvalitní čokoládu je stále větší. A lidé si jí začínají více všímat a vyhledávají specializované prodejny. Začínají si uvědomovat, že pokud má člověk na čokoládu chuť, nemusí sahat po Snickers, ale může si pochutnat na tabulce od profesionálního čokolatiéra z nejlepších surovin. Lidé si také často myslí, že ceny bean-to-bar čokolád jsou závratné, ale pokud nepůjdeme do extrému, cenový rozdíl od tabulek v obchodech zásadní není.

Dá se to možná přirovnat i k tomu, že ještě před nedávnem si nikdo nedokázal ani představit, že si dáme šálek kávy za osmdesát korun, nyní je to již normální. Začínáme si obecně všímat mnohem více toho, co jíme. Stravujeme se zdravěji, zajímají nás suroviny, ze kterých nám v restauracích uvaří večeři. Tak proč bychom se měli spokojit s nekvalitní čokoládou?

Jakou nejluxusnější čokoládu jsi jedla? A kolik jsi schopna zaplatit za dobrou čokoládu?

Dostala jsem nejlepší tabulku čokolády na světě jako dárek. Jde o 50gramovou tabulku z Ekvádoru, vyrobenou z odrůdy Arriba. Ve střední Evropě mám jednu tabulku od této čokoládovny já, pár kusů můžete pořídit v Harrods v Londýně. Skoro veškerá jejich výroba putuje do Emirátů. Cena této tabulky se pohybuje okolo osmi tisíc korun. A tak jako někdo nakupuje kabelky, boty nebo auta, tak já kupuji čokolády. (smích)

Je prodejná?

Myslím si, že i na českém trhu by kupce našla, ale je to jako nejluxusnější láhev šampaňského na světě – nepochutnávali byste si na ní každý den.

Kdo si koupí čokoládu za osm tisíc?

Umím si představit například princezny z Maroka nebo Arábie, možná milionáře. Pro mě to byl hlavně degustační strop, protože na světě kvalitnějšího čokoláda není. Ale stále mají v portfoliu ještě tři další kusy, tak se mám pořád na co těšit.

A jak se liší?

Jde o proces výroby a hlavně kvalitu použitého kakaa. S touto tabulkou samozřejmě dostanete i kompletní „luxusní servis“ – od boxu, ebenové krabičky, knihy s podrobným popisem, co vlastně držíte v ruce.

Moje tabulka je z kakaa z Piedra De Plata v Ekvádoru, z původní odrůdy kakaa Arriba. Zpracovaná čokoláda je pak uchovaná po dobu tří let v dubových sudech po whiskey. Nasaje z něj tu charakteristickou vůni a chuť po nápoji, dřevě, ucítíte v ní i lehké tóny tabáku a spoustu dalšího. Je to chuťově velmi barvitá tabulka. A řekla bych, že není úplně pro každého, leckoho by nejspíše svou chutí zaskočila. K takovým kouskům je potřeba se projíst.

Rychlá zpověď:

Co pro tebe třemi slovy znamená čokoláda?

Vášeň, láska, chuť.

Nejlepší čokoláda kterou jsi kdy ochutnala?

Rozhodně Rugoso od FRIIS-HOLM

Kolik nejvíc čokolády si snědla za den?

Jsem asi na čtyřech tabulkách.

Jakou zemi považuješ ve výrobě čokolády za nejlepší?

V současné době Dánsko.

Vyjmenuj tři faktory, podle kterých člověk pozná že je na čokoládě závislý.

Třesou se vám ruce, máte pocit že potřebujete kakao a ten třetí asi nedám. (smích)

Jaký je nejčastější mýtus, který kolem čokolád převládá?

Rozhodně ten, že je to obyčejná sladkost.

Co je na tvé práci nejnáročnější?

Občas se zkoncentrovat a vzpomenout si na určitou chuť.

Jakou nejdelší dobu si zvládla bez čokolády vydržet?

Nedobrovolně týden, když jsem byla na detoxu ale to už nikdy v životě neudělám (smích)

Kdybys nebyla degustátorkou, čemu by ses věnovala?

Myslím že bych byla knihvazač.

Co tě na lidech dokáže vytočit?

Mě vůbec nic, protože jsem z čokolády dobře naladěná. Možná lež.

Jak by vypadala tvoje dovolená snů?

Na plantáži. Sklízele bych třeba měsíc kakao a byla bych spokojená.

Považuješ závislost na čokoládě stejně zákeřnou jako třeba na kofeinu?

Asi bych neřekla stejně zákeřnou ale ano, dokážeme být na čokoládě stejně závislý jako na kávě.

Jak by chutnala tvá vlastní vyrobená čokoláda?

To je dobrá otázka. Asi by voněla jako jasmín, trošku by pálila a byl by tam hřebíček.

Kolik čokolády by měly sníst děti? Co už je příliš?

Já osobně to mám tak, že čokolády nemám nikdy dost. Do dětí bych ji však a od rána do večera asi nerala. Pro radost bych jim ale třeba tabulku dala.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jakou máš ráda čokoládu?

Mléčnou a oříškovou.
Výborně!
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v blízkosti Pařížské ulice Praha
Praha 1

Luxusní byt v blízkosti Pařížské ulice Praha

4 + KK 217 m², ter. 11 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Petrské náměstí 214
Praha 1

Luxusní byt Petrské náměstí 214

4 + KK 214 m², ter. 62 m²
25 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Praha 1

Unikátní byt na Praze 1 - 174m

4 + KK 174 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Nové Město

3 + KK 132 m²
14 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 73 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

3 + KK 156 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Praha 2

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
175 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m
Praha 2

Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
56 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², bal. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Karlín - 50m
Praha 8

Byt na prodej Karlín - 50m

2 + KK 46 m², bal. 5 m²
7 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 426m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 426m

5 + KK 387 m², bal. 26 m², ter. 118 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Petrské náměstí 214m
Praha 1

Luxusní kancelář Petrské náměstí 214m

4 + KK 214 m², ter. 62 m²
25 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana

3 + KK 239 m²
36 329 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 1 - 208m
Praha 1

Luxusní byt s terasou Praha 1 - 208m

6 + KK 208 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na prodej Hradčany - 196m
Praha 1

Byt s terasou na prodej Hradčany - 196m

4 + KK 196 m², ter. 12 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 396m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 396m

6 + KK 396 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 8 - 116m
Praha 8

Luxusní byt na prodej na Praze 8 - 116m

3 + KK 116 m², ter. 25 m²
14 723 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasami u řeky 239m
Praha 8

Byt s terasami u řeky 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks