Rychlá zpověď - Sára Saudková: Být permanentně šťastná je cesta k šílenství

Fotografka a spisovatelka o lásce k životu a hovorech s muži.
20. června 2017
 
Hlavní stránka Nové články

Nerada cokoliv plánuje a mít nalinkovaný diář hodinu o hodině by ji asi zabilo. Tvrdí, že se nechává unášet jakýmsi spodním proudem a možná právě to je ta cesta, která ji dovedla k úspěchu a spokojenému životu. I když tedy, mluvit o štěstí, si raději zakazuje.

 

Video

Vypadá to, že máte teď trošku hektičtější období. Vystavujete v Ženevě, vydáváte knihu, fotíte..

Právě naopak! Mám období, kdy upouštím plyn a zbavuji se přetlaku. V momentě, kdy odevzdám práci, tak už na ni nemyslím. Takže ve chvíli, kdy jsem dodělala fotografie na výstavu v Ženevě a odevzdala rukopis knihy, v tu ránu to ze mě spadlo. Za dveřmi se mi hromadí další věci, které na mě čekají. Propagace knížky je jen posyp na dortíku.

Jak dlouho trvalo napsat tu knížku?

Asi tři čtvrtě roku, ale byly mezi tím velké prodlevy. 

Měla jste pauzy kvůli tomu, že jste musela čerpat inspiraci? 

Když už se blížila uzávěrka, tak jsem jela jako drak. Každé dopoledne jsem přestala fungovat pro cokoliv jiného a jen psala. Když jsem na rukopis nesáhla, tak ne proto, že bych nevěděla co psát. S takovou se kniha dělat nedá. To by bylo něco špatně. Jenže jsem měla i jiné povinnosti, a tak kniha zkrátka musela počkat. Mně se ale pracuje dobře, když mi hoří u zadnice. Baví mě být pod tlakem. Cítím, že mě to nakopává k výkonu.

Takže když máte moře času, tak je to špatně?

Když máte moře času a ideální podmínky, tak to paradoxně ideální není. Ono vás to ukolébá, zpomalí, zlenivíte. Na druhou stranu, stres za to kolikrát nestojí. Jen ten, který si k sobě připustíte.

Vy to tak děláte?

Nemusím na to myslet, ale intuitivně mi bliká kontrolka, která mi dovoluje přehlížet věci, které nejsou podstatné. Vždy, když něco zanedbám, tak si řeknu, že to tak mělo být a nebylo to důležité. To, že jste to neudělala, to znamená, že byl k tomu sakramentský důvod. I když si třeba ostatní mysleli něco jiného. Musíte se nad jejich názory umět povznést.

To, že nedáte na ostatní, tím se řídíte celý život nebo to přichází s věkem?

Myslím, že to je přirozený proces. V mládí často děláte to, co vidíte ostatním na očích, ale časem se zaměříte víc na to, co děláte jen pro sebe a co vás baví. Pak vás to činí šťastnou. V momentě, kdy jste šťastná, můžou být šťastní i lidé kolem vás. Je to zdravé sobectví.

A vy jste šťastná?

Já se bojím používat to slovo. Připadá mi to jako plácačka na štěstí, kterou ho zaháníte. Nechci tím slovem hýřit. Pocit štěstí netrvá dlouho, ať už děláte cokoliv. Když máte děti, tak vám to ten pocit štěstí dává, vy si ho ale kolikrát neuvědomíte. Někdy kolikrát až zpětně. Být ale soustavně šťastná? To je cesta k šílenství. Když budete konstantně šťastná, tak ani nevíte, že jste šťastná. Nemůžete být nahoře pořád. Musíte se o štěstí poprat, abyste si toho vážila. Tak je to ale se vším, s prací, se vztahy, se sny, nemluvě o penězích. Základem je dělat jen to, čemu sama věříte a co vám přináší radost, a obklopovat se jen lidmi a věcmi, které máte ráda. To ostatní kopněte do hnoje. Jinak neobstojíte, budete sloužit všem a zapomenete na sebe.

Měla jste takové období, kdy jste si uvědomila, že někomu jen sloužíte?

Já myslím, že ta moje nepoddajná povaha by to asi úplně nezvládla. Byla jsem vždycky dost svéhlavá. A nevěřím, že by se lidé měnili. Můžou měnit postoje, ale každá bytost, když se narodí, tak je v zásadě hotová. Až na pár detailů, že neumí chodit a čůrá do plínky. Mysl a charakter už je vytvořen.

Teď jste vydala knihu, která je psaná z pohledu muže. Vy jste ale žena, která do své práce dává automaticky i kus sebe. Jak se vám to psalo?

Popisuji příběh muže, který se spouští s mnoha ženami. Žiju ten příběh spolu s hlavním hrdinou, zkouším přemýšlet a konat jako muž. To ale neznamená, že jsem ten chlápek, který se s nimi spouští. Samozřejmě, cokoliv dělám, ať už píšu nebo fotím, jsem tam já, můj rukopis, moje povaha. Moje fotky nejsou nikdy depresivní. Jsou jásavé, provokativní, něžné i svádivé, je tam šťastná energie. Neubíjím k smrti nudou. Svět žen je sice zajímavý a nepochybně mám k němu blíž, protože jsem sama ženská, ale psát o mužích a představovat si to, jak přemýšlejí a co zažívají…Pro mne to bylo dobrodružné a velmi zábavné pronikat do světa mužů.

Byt s výhledem na Pražský hrad 1114m
Byt s výhledem na Pražský hrad 1114m, Praha 1

Myslíte si, že mužům natolik rozumíte, abyste si mohla dovolit psát z pozice muže?

To právě nikdy nevíte a nikdy se to nedozvím. Co chlap, to ojedinělý exponát. I když můžete říct, že jsou všichni stejní a také nebudeme daleko od pravdy, každý má svůj charakteristický náboj. To, že potom řeknete tu obligátní větu, že všichni muži jsou mizerové nebo všechny ženské jsou krávy, to už je zase jiná kapitola. Ale to pokušení dostat se jim pod kůži a nekecat si, snažit se vnímat svět jejich očima, to mě velice bavilo. 

Jak vás to vlastně napadlo?

Mám dost přátel mezi muži, se kterými si otevřeně povídám. Možná, protože nejsem jejich manželka ani milenka, tak jim to otevírá stavidla výmluvnosti..Cítí se se mnou volně, nejsou na lovu ani u výslechu.

Takže jste to řešila s muži?

Že bych se ptala na návod, to ne, ale když si s těmi muži povídáte, slyšíte různé historky nebo jak v určité životní situaci obstáli nebo neobstáli a projevili se jako přizdisráči, což jim jde velmi dobře od ruky, tak vám to napovídá. To všechno bylo velice cenné koření, které jsem nasávala a vkládala do té knihy.

Dávala jste někomu číst úryvky než jste odevzdala rukopis?

Čistě studijně jsem jim dala přečíst nějakou ukázku a zajímalo mě, jestli jsem třeba nepřestřelila, když hlavní hrdina nebo jeho kamarádi buď neustále myslí na sex nebo se mu věnují. Zajímalo mě, jestli jsem blízko duší těch mužů, jestli nepřeháním, ale bylo mi řečeno, že oni to tak opravdu mají.

Takže jste se jim dostala pod kůži.

Nevím. Knihu četlo několik přátel, které znám a kteří nebyli inspiračním zdrojem. Nadšeně mi pověděli, že se v tom příběhu poznávali. A jsou to muži různých profesí, různých zkušeností.Tak jsem říkala: “Jo, bingo, je to tam!”

A co na to říkali konkrétně?

Jeden zkušený právník mi řekl, že si připadá, jako bych popsala jeho život a to jsem ho vůbec neznala. Je to kamarád mého přítele a znají se z kopané. Jiní muži ale mají klidnější, věrnější život. Někomu vyhovuje, že si žije poklidně, věří svému životnímu stylu a na svou rodinu a šlape jim to. Pak je ale hromada těch, co sjedou na vedlejší kolej a zjistí, že to také není špatná cesta.

Vy jste zmiňovala věrnost. Jak moc je pro vás důležitá? 

Pro mě není důležitá tak, abych se jí zabývala. Mám přítele, myslím si, že je mi věrný, ale nejsem blázen, abych za něj dala ruku do ohně. Je to jenom chlap. Nějakými instinkty cítím, že pro něj hodně znamenám a že by pro mě hodně udělal. To by měla každá žena cítit. Chlapi jsou ale kocouři. Někde se šustne myš a oni nemůžou tu myš nechat, musejí za ní hned vyběhnout nebo ti lenivější aspoň máchnou packou. Vyčítejte kocourovi, že dělá svou práci! Opravdu ale netrávím večery se Samem tak, že bych se ho ptala: “Same a jsi mi věrný? Viď, že mě miluješ?” Nejsem praštěná! To je cesta do pekel! Kdo se moc ptá, moc se dozví a já nejsem chorobně zvědavá.

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m, Praha 1

Takže nepatříte ke stíhačkám.

Nejsem ženská, která by komukoliv kontrolovala mobil nebo poštu, dopisy, emaily. Já to nedělám.

Spousta žen to ale dělá..

A myslíte, že jsou šťastnější? Partnerství nespočívá v tom, že proskenujete mysl, gatě a tajnosti svého partnera skrz na skrz.  Spočívá v tom, že vám je spolu dobře, že se doplňujete a snažíte se najít nějakou harmonii. Mě nezajímá, co Sam dělá, když někam jde, a nechci to vědět. Nekradu mu soukromí a nejsem jeho majitelka. A on mě taky neprozvání, když někam vyrazím. Stoprocentně vím, že mi nebude volat, kde jsem a kdy se vrátím. To by nikdy neudělal a já taky ne. Je to ponižující a trapný výraz nedůvěry. Přijde mi to debilní (smích).

Myslíte, že důvěra je jedna z těch zásadních věcí ve vztahu?

Ne sebevražedná důvěra. Když se vám partner vrací po třech dnech a  nedokáže si vzpomenout, kde byl, tak je asi něco divného. Nevěra ale není příčinou. Z principu tam je něco špatně. Jinak je ale hezké si důvěřovat. Třeba vědět, že vás nezabije, neotráví. Že při vás stojí. Když někteří lidé pořád rozebírají nevěru, tak pochybují..

Pochybují podle vás sami o sobě nebo o partnerovi?

Řekla bych, že o sobě. Žárlivost je v podstatě prokletí. Chorobně žárlit dovedou jen lidi, kteří tomu vztahu nedůvěřují a nedůvěřují sobě ani partnerovi, do něhož promítají všechny své strachy. S takovým člověkem nevydržíte dlouho žít a doporučuju se co nejdřív otočit a pelášit pryč.

Zažila jste takový vztah?

Zažila jsem to kdysi dávno pradávno a byla to cenná zkušenost, protože to mnou otřáslo. Těmto lidem se od té doby vyhýbám. Bylo to urážející. Ten člověk vás neustále kontroluje a staví vás do role provinilého. Nesnáším výčitky. Jsem bytostně věrný člověk. Nedělá mi to problém. Líbí se mi být věrná, protože to tak mám. Neříkám ale, že jsem vzor ctností. 

Vystavujete, fotíte, vydáváte knížky. Když se podívám na vaši práci, považujete se za úspěšnou ženu?

Není to nebezpečné si v tomhle pocitu lebedit?

Tak dobře. Umíte se tedy pochválit, říct si, že jste dobrá?

Nehraji si na přehnaně skromnou ani nejsem samožer. Jsem realista a kolikrát mi některé věci docházejí zpětně. Třeba až když mi to někdo připomene, tak mi dojde: “Aha, tohle jsem opravdu zvládla. Jo. Jsem dobrá !” Neopájím se ale úspěchem a jdu dál, protože ještě nekončím a mám před sebou ještě kus cesty. A já se pořád těším.

Rychlá zpověď:

Hladce oholení muži nebo s vousy?

Strniště.

Jakou knihu jste naposled četla?

Karlík a továrna na čokoládu, protože čtu dětem.

Oblíbená barva?

Červená.

Dům nebo byt?

Dům.

Co vás dokáže naštvat?

Pomalost.

A rozesmát?

Třeba dobré jídlo.

Komedie nebo drama?

Drama. Nesnáším romantické komedie.

Jaký máte životní sen?

Pokud možno takový, který se mi nevyplní, protože, když se vám vyplní všechny sny, tak je pak už jen temné prázdno..

Kočky nebo psi?

Psi.

Zmrzlina nebo čokoláda?

Čokoláda.

Oblíbené jídlo?

Ryba a kakao.

Co na mužích nesnesete?

Když lžou.

Jakou část těla na sobě máte nejradši?

Vlasy, oči, zadek.

Vášeň nebo romantika?

Vášeň.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jakou máte rtěnku?

Červenou (smích). Jestli myslíte značku, pak je to MAC.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Bývalá reportérka televize Prima, která miluje dobré jídlo, víno, cestování a svoji rodinu. Ve volném čase ráda vaří, peče, maluje. Aktuálně nejvíce času jí zabírá dcera Emilka a syn Mikuláš.
Tereza Janatová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m

4 + KK 123 m², bal. 1 m², ter. 5 m²
28 692 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
26 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila ve Střešovicích 2134m
Praha 6

Luxusní vila ve Střešovicích 2134m

986 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 248m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 248m

5 + KK 248 m², ter. 31 m²
34 192 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m
Praha 8

Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m

4 + KK 156 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Malá Strana 48m
Praha 1

Byt na prodej Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou
Praha 5

Luxusní byt se zahradou

3 + KK 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m

7 + KK 334 m², bal. 6 m², ter. 25 m²
41 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m

8 + KK 492 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město

7 + KK 379 m², bal. 9 m²
85 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1
Praha 1

Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1

6 + KK 339 m², bal. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m

3 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

3 + KK 133 m², bal. 3 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246

4 + KK 246 m², bal. 6 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov

2 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
11 649 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila se zahradou Troja 728m
Praha 7

Luxusní vila se zahradou Troja 728m

12 + KK 528 m², bal. 27 m², ter. 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Praha 6

Luxusní vila na Hanspaulce 940m

Atypický 940 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
68 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 104m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 104m

3 + 1 104 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt k pronámu Staré město 192m
Praha 1

Byt k pronámu Staré město 192m

5 + 1 192 m², bal. 2 m²
150 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na pronájem Staré město 409m
Praha 1

Obchod na pronájem Staré město 409m

409 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem Praha 4 - 300m
Praha 4

Vila na pronájem Praha 4 - 300m

8 + 1 400 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt Střešovice 197m
Praha 6

Byt Střešovice 197m

4 + KK 197 m², ter. 67 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu Praha
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu Praha

280 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m

4 + KK 104 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Praha 1

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m

Atypický 218 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Dejvice 225m
Praha 6

Byt s terasou Dejvice 225m

5 + KK 225 m², ter. 54 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m

3 + 1 138 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky.cz - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks