Rychlá zpověď - dabérka Lucie Juřičková: Carrie mi šla trochu na nervy

Herečka o dabování kultovních seriálů a to nejen Sexu ve městě
22. července 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Herečka Lucie Juřičková je doslova ženou mnoha tváří. A ne jen tak ledajakých. Svůj hlas totiž propůjčila mnoha hvězdám z Hollywoodu a patří mezi naše nejlepší dabérky. Když jsem se s ní setkala a daly jsme se do řeči, stačila chvíle, a objevila se přede mnou například Carrie Bradshawová ze seriálu Sex ve městě, Valerie z Beverly Hills či Bree Van de Kamp ze Zoufalých manželek. Povídaly jsme si nejen o tom, jak vzpomíná na své začátky v dabingu, ale také o tom, co jí na zmíněných kultovních seriálech vadilo nebo jak na její hlas reagují lidé v běžném životě. A popovídala také o svém působení v Národním divadle.

 

Video

Váš hlas znají lidé především z kultovních seriálů. Jak na své začátky v dabingu vzpomínáte?

Ještě za totalitního režimu jsem občas dělala  dabingové sbory, ale to moc velká zkušenost nebyla. Během mého působení v Divadle na Vinohradech onemocněla jedna kolegyně, která již měla s dabingem mnoho zkušeností. Někdo se o mně zmínil a já jsem měla nadabovat obrovskou roli. Vzpomínám, že jsem z toho byla úplně rozrušená. Říkala jsem paní režisérce Marii Fronkové: „Prosím, mějte se mnou trpělivost, protože já začínám, já to vůbec neumím.“ (smích)Ale tak nějak to prostě samo šlo. Člověk k tomu musí mít určité  dispozice, zvládnout zkombinovat sluch, zrak a řeč. Od té doby jsem do toho všeho naskočila a dabovala jsem jednu věc za druhou.

 

Vzpomenete si, jakou první věc jste nadabovala?

Ne, to si bohužel nevybavím, ale pamatuji si, že mi tehdy mého partnera dělal Jan Šťastný. Což bylo fajn, protože to byl kolega z divadla, a tak jsem se necítila osamocena. Myslím, že to bylo v roce 1993.

 

Dokázala byste mi popsat, jak se dabing od té doby změnil?

Nerada bych to nějak detailně srovnávala, ani nechci. Jediné co můžu říct je, že se práce od té doby velmi zrychlila. Ve studiu dostanete do ruky text, podtrháte si ho a pak už se jede, dokud nezkazíte.

 

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Dříve, když šel herec dabovat, bylo velmi časté, že u toho i hrál a dával do toho nejen svůj hlas, ale také třeba tělesný projev…

Ano, to máte pravdu. Dříve byl text rozdělený na takzvané smyčky, což byla přibližně půl stránka, a ta se napřed nazkoušela. A teprve potom se točilo naostro. Někteří režiséři rádi zkoušejí i dnes. Já se sama během dabování často zastavuji, protože mívám pocit, že bych něco zvládla říci líp, mohla dát lepší důraz kvůli srozumitelnosti a kontextu. Navíc když je film nebo seriál kvalitní, nechcete to kolegům hercům a scénáristům zkazit.

 

Když máte na výběr, pustíte si film radši s titulky, nebo s dabingem?

Nyní už raději s titulky. Jen v krajních případech, když už jsem hodně unavená a nechce se mi číst, protože mám silné brýle, přistoupím na dabing. Ale než si to s manželem pustíme, zjistíme si, kdo to dabuje, a podle toho se pak rozhodujeme.

 

Myslíte si, že se dabingu může věnovat každý vystudovaný herec?

Musíte mít souhrn dovedností. Jak jsem říkala na začátku rozhovoru, musíte poslouchat ve sluchátkách originál, číst český text a zároveň mluvit. Myslím, že například dyslektik by se z toho nejspíš zbláznil. V dnešní době, kdy se téměř nezkouší, určitě. Je to docela únavné, když dabujete třeba čtyři až šest hodin v kuse. Takže ne, myslím, že každý dabovat nemůže. 

 

Je něco, co vás ještě dneska ve studiu překvapí?

No, někdy jsem překvapená z úpravy scénáře, který dostanu. Když je scénář špatně upravený, a vy pak ve studiu zjistíte, že to nekoresponduje například s počtem vyslovených slabik, jsou špatně upravené pauzy, nebo se najde věta navíc. A podobně. Je to problém.

Chápu, že není někdy snadné najít česká synonyma. Ale když ve studiu musíte opravovat text a vymýšlet formulace, strašně to brzdí práci. Nejhorší je to v dokumentech, kde se musí všechny, mnohdy odborné termíny, konfrontovat s odborníkem. Nebo s panem Googlem. Takže ano, tohle mě někdy překvapí ještě dnes. A poměrně často i vytočí.

 

Podle čeho si vybíráte nabídky a odmítáte nějaké?

Nerada dělám kreslený filmy. Občas mívám problémy s hlasivkami a kreslené pohádky mě velmi rychle zmůžou, takže těm se snažím vyhnout.

 

Jak vzpomínáte na dabing seriálu Sex ve městě? Poznávali vás lidi po hlase?

Hned po první sérii ne, ale později ano. Dodnes mě překvapuje, jakou to má sledovanost. V době, kdy existuje tolik kvalitních seriálů. Je to důkaz, že scénář je zkrátka skvěle napsaný a také skvěle zahraný. A to je základ. Jsem vděčná, že jsem ho mohla nadabovat.

 

Vybavíte si nějakou vtipnou historku nebo reakci lidí, když vás po hlase poznají?

Občas se mi stane, když někomu třeba radím v supermarketu, jak se váží zelenina nebo ovoce, že najednou dotyčný zpozorní a pak se zeptá, jestli náhodou nedabuji Carrie v Sexu ve městě. A to je milé. V současné době už se mi to stává málokdy, protože můj hlas je o dost hlubší. Vždyť první díly se začaly dabovat před 20 lety!

 

Setkala jste se třeba s tím, že lidé byli překvapeni, protože nesdílíte stejnou módní mánii a filosofii jako Carrie?

Zaplať pánbůh, nikdo mi nic neřekl. (smích)

 

Dívala jste se na seriál i poté doma? Co si o něm myslíte?

Překvapilo mě především to, jak moc byl seriál k jednotlivým tématům otevřený. Do té doby se takhle otevřeně o sexu v médiích nemluvilo, nebo jen velmi zřídka. Sex ve městě cílil na širší publikum, a to se mi moc líbilo. Cenila jsem si těch dialogů, které byly mnohdy velice odvážné. Ale sex je přece běžná součást života a celý ten seriál je mistrovská scénáristická práce.

 

Bylo něco, co vás štvalo na hlavní postavě Carrie Bradshaw?

No, musím říct, že v té poslední sérii mi Carrie šla trochu na nervy. Zdálo se mi, že hrozně „mrckovala“, že byla stále za jakousi mladičkou holčičku. A já si říkala: „No sakra, děvče, měla by ses začít věnovat svému věku.“ Ale to bylo asi jediné. 

Co se mi ale hodně nelíbilo, byly následné celovečerní filmy. Ty mě zklamaly neskutečně. S úrovní seriálu se nedaly vůbec srovnat – témata, ani dialogy. Dabovala jsem je s velkým sebezapřením.

 

Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Luxusní vila na prodej Praha - 981m, Praha 5

A co dabování Zoufalých manželek nebo Beverly Hills 90210?

Zoufalé manželky byly úplně jiného žánru, ale líbily se mi moc. Jediné, co mě štvalo, bylo, že mi unikaly ty detektivní zápletky. (smích)Když dabujete, vidíte jen svoje pasáže, a já jsem pak vyzvídala a loudila od kolegů a známých, co že se tam vlastně stalo. Seriál běžel v televizi, když jsem byla třeba v divadle. Když se mi občas poštěstilo vidět nějaký díl, užívala jsem si to!

No a na Beverly Hills vzpomínám také ráda. Pamatuju si, že jsme dabovali vždy o víkendech a ve studiu sem strávila 12 hodin v sobotu i neděli. Byl to vlastně můj první seriál.

 

Stává se vám, když vám běží televize třeba při nějaké činnosti jako podkres, že svůj hlas nepoznáte?

Ano, to se mi stalo několikrát. Kluci, když byli ještě menší, na mě občas volali: „Mami, to mluvíš ty!“ A já na to, že v žádném případě. Že to nejsem já a že bych si to pamatovala. Až po chvilce pozornosti jsem zjistila, že jsem to já byla. (smích) Je absolutně přirozené, že si nepamatujete všechno, co jste namluvila. Nemáme přece hlavu jako vodárenská věž.

 

Kolik času dnes trávíte ve studiu? Je toho stále hodně?

Před pár lety jsme se s kolegy snažili prosadit nějaké změny ohledně odměňování a způsobu dabingové práce. Taková stávka. Nepodařilo se prosadit nic, protože české herectvo je nejednotné. My, kteří jsme podepsali spolupráci s agenturou, která se snažila naše požadavky řešit a prosadit, jsme se ocitli v takovém dabingovém disentu. A majitelé studií s námi přestali spolupracovat. Taková černá listina. Takže tak dva až tři roky jsme já ani ostatní „zlobiví“ kolegové nenadabovali téměř nic. Před asi rokem a půl jsem z agentury vystoupila, a od té doby mám opět práce dost. Ale mrzí mě, že díky několika jedincům se nám dílo nezdařilo.

 

Jste známá také rolí Sáši z filmové série o Básnících…

I kdybych se na jevišti rozkrájela na kusy a podala sebelepší výkon, Sášu nic nepřekoná! Řekla bych, že to je moje stěžejní herecké dílo, protože Sášu znají všichni. Pan režisér Dušan Klein na to dodnes vzpomíná a říká: „To je moje knižní panna Sáša!“ Bylo to moc fajn natáčení, Dušan Klein je skvělý praktik a profesionál. Dodnes.

 

Byla jste dlouhou členkou Divadla na Vinohradech, kde jste působila. Nyní vystupujete pátou sezónu v Národním divadle. Jak se tam cítíte?

Velmi dobře, jsem tam moc spokojená. Samozřejmě bylo těžké rozloučit se s tak dlouhým angažmá, v Divadle na Vinohradech jsem byla 23 let. A prožila jsem tam kus života, byl tam bezvadný kolektiv a spousta legrace. Ale je to za mnou a jsem ráda, že jsem teď tam, kde jsem. 

V Národním divadle je skvělá a náročná dramaturgie, pracují zde režiséři, kteří se snaží přiblížit modernímu evropskému divadlu, ve kterém se používají trochu jiné sdělovací prostředky. A tohle mě baví nesmírně. Jsem otevřená novým věcem, nechci skončit jako nějaká stará, zapšklá konzerva, které vadí, že si musí na jevišti stoupat na hlavu. (smích)Já si myslím, že to k tvorbě patří.

 

Na Vinohradech, a předtím i v Plzni, jste byla společně s manželem. Jaké to bylo?

Nám se dařilo dlouhý čas na Vinohradech spolu nehrát. (smích) Což bylo praktické, protože jsme se zvládali prostřídat u dětí. Potom, třeba posledních šest let, jsme se na jevišti setkávali čím dál tím častěji. Ale na jevišti nefungujete jako manželé. Jste prostě kolegové. Práci jsme si domů moc nenosili, jen po premiérách jsme dlouze do noci debatovali.

 

Jaké budete mít léto?

Plánujeme na týden dovolenou v Chorvatsku, náš známý tam má svůj dům. A poté se pomalu přesuneme s manželem na naši chatu, na kterou se moc těšíme. Budeme chodit na houby a borůvky a pracovat na zahradě a podnikat výlety. Na ty si vždycky uděláme svačiny, jako kdybychom jeli někam na tábor. A moc si to užíváme. 

 

Rychlá zpověď:

S jakou hollywoodskou herečkou byste chtěla zajít na kafe?

S bývalou manželkou Woodyho Allena Diane Keaton.

Čím jste chtěla být jako malá?

Herečkou.

Co vám na Carrie ze Sexu ve městě nejvíc vadilo?

Její hlas a její „mrckování“.

Která postava ve vámi dabovaných seriálech vám byla nejvíce blízká?

Asi Bree ze Zoufalých manželek

Do jaké země byste se jednou chtěla podívat?

Do Irska a do Skotska

Čím vás lidi dokážou vytočit?

Nezodpovědností a závistivostí.

Jak nejraději relaxujete?

S rukama v hlíně na zahradě.

Co vás na životě baví nejvíc?

Červené víno.

Jakou zahraniční herečku byste si přála nadabovat?

Nevím.

Jaký nejoriginálnější dárek jste dostala?

Violoncello k padesátinám.

Váš hlas je označován za sexy hlas. Souhlasíte s tím?

To nemůžu posoudit, ale lichotí mi to.

Co váš dokáže rozesmát?

Každý dobrý vtip a lidská trapnost.

Jakou domácí práci nesnášíte?

Žehlení.

Kdybyste nebyla herečkou, kým byste byla?

Asi doktorkou.

Na co byste se vy zeptala mě?

Jste ráda, že jste se stala herečkou?
Ano velmi.
Tak hodně štěstí.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Nela Stefanová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m

4 + KK 123 m², bal. 1 m², ter. 5 m²
28 692 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
26 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila ve Střešovicích 2134m
Praha 6

Luxusní vila ve Střešovicích 2134m

986 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 248m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 248m

5 + KK 248 m², ter. 31 m²
34 192 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m
Praha 8

Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m

4 + KK 156 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Malá Strana 48m
Praha 1

Byt na prodej Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou
Praha 5

Luxusní byt se zahradou

3 + KK 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m

7 + KK 334 m², bal. 6 m², ter. 25 m²
41 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m

8 + KK 492 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město

7 + KK 379 m², bal. 9 m²
85 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1
Praha 1

Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1

6 + KK 339 m², bal. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m

3 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

3 + KK 133 m², bal. 3 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246

4 + KK 246 m², bal. 6 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov

2 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
11 649 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila se zahradou Troja 728m
Praha 7

Luxusní vila se zahradou Troja 728m

12 + KK 528 m², bal. 27 m², ter. 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Praha 6

Luxusní vila na Hanspaulce 940m

Atypický 940 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
68 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 104m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 104m

3 + 1 104 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt k pronámu Staré město 192m
Praha 1

Byt k pronámu Staré město 192m

5 + 1 192 m², bal. 2 m²
150 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na pronájem Staré město 409m
Praha 1

Obchod na pronájem Staré město 409m

409 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem Praha 4 - 300m
Praha 4

Vila na pronájem Praha 4 - 300m

8 + 1 400 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt Střešovice 197m
Praha 6

Byt Střešovice 197m

4 + KK 197 m², ter. 67 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu Praha
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu Praha

280 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m

4 + KK 104 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Praha 1

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m

Atypický 218 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Dejvice 225m
Praha 6

Byt s terasou Dejvice 225m

5 + KK 225 m², ter. 54 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m

3 + 1 138 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky.cz - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks