Rychlá zpověď – světově proslulý blázen Slava Polunin: Duchem je mi stále deset let

O bláznovství, štěstí a audienci po celém světě
21. října 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Slava Polunin je ruský klaun, performer a blázen. Blázen v pravém slova smyslu. Založil si totiž vlastní Akademii bláznů, v níž je sám ředitelem. Má to dokonce i na vizitkách. Kromě toho, že se svými megalomanskými show jezdí po celém světě, tak většinu nápadů realizuje a sdílí s ostatními blázny u sebe doma, kousek za Paříží. Jeho obří pozemek je rájem pro všechny, kteří si rádi hrají. A kteří v nepříjemnostech všedních dní rádi zapomenou na to, že jsou dospělí. V rozhovoru pro LP-Life.cz se umělec svěřil, jak miluje Česko, kdo ho inspiroval v bláznovství a životním štěstí a také, že do Prahy brzy přijede...

Video

Proč jste se rozhodl být blázen?

Když jsem byl malý, v televizi jsem sledoval Charlieho Chaplina. A rozhodl jsem se, že chci být jako on. Šťastný. Že se chci smát, dělat vylomeniny, že chci, aby se smáli i ostatní. Tak jsem se rozhodl, že prostě budu šťastný a učiním šťastné i ostatní.

Co si o tom myslelo okolí?

Když jsem vystupoval, tak se to lidem líbilo, ale když jsem se jako blázen choval doma, tak s tím samozřejmě měli problém. (smích) Ale zvykli si všichni.

Nechtěli na vás poslat doktory nebo zavřít do blázince?

To ne, ale ve škole s tím měli problém, několikrát mě chtěli i vyloučit.

Luxusní byt s terasou Troja 145m
Luxusní byt s terasou Troja 145m, Praha 7

To jste tenkrát ale byl mladý a spousta mladých lidí nějakým způsobem rebeluje. Věděl jste už tehdy, že se budete živit bavením lidí i v dospělosti?

Motivovalo mě k tomu okolí, kterému se moje bláznovství líbilo. Takže jsem dělal všechno proto, aby se tak stalo.

Jak vymýšlíte svoje scénky a vystoupení?

Stejně jako malé dítě si rád hraji a z toho to vychází. Pro mě je to hra a moje pomůcky jsou mými hračkami. Nic v životě neberu s vážností.

Bude vám sedmdesát let. Máte pocit, že jste někdy v životě dospěl?

Duchem je mi stále deset let.

Dokážete ale fungovat jako běžný člověk, který chodí na úřady a dokáže vyřizovat věci?

Tyto věci mě moc nezajímají, raději si užívám života, v tom vidím smysl. Proto vnímám život jako hru, i když jdu do banky, stále je to pro mě forma určité hry.

Proč jste z Ruska odcestoval do Francie a tady vybudoval fantazijní svět?

Nedá se říct, že bych vycestoval z jedné země do druhé, celý svět je mým domovem. Mám projekty v Moskvě, Petrohradu, Paříži i v Londýně. Neustále mezi nimi cestuji. Vnímám to tak, že celý svět i vesmír je mým domovem.

Můžete popsat, co vše u vás lidé najdou?

Jednou jsem přečetl knihu od Jevreinova, který píše, že život je divadlo a divadelním představením. Tato teze mě zaujala a vycházím z ní. Hledal jsem zázemí po celé Evropě i Americe, kde by bylo nejlepší vytvořit mou laboratoř. Po dlouhém hledání jsem zjistil, že nejvhodnějším místem je Francie.

A proč?

Kultura jídla! Francouzi mají vynikající kulturu jídla. Dostali se tak na vyšší úroveň života, odráží se v tom jejich smysl pro užívání si života, bezprostřednost. Francie, celá země, má celkově blízký vztah ke kultuře. Nicméně byznys a různé projekty se nejlépe dělají z Londýna. Ty nejšílenější projekty lze pak konat jenom v Rusku. To, co jinde nejde, je v Rusku povolené. (smích)

A nejsou Rusové naštvaní, že jste takový obrovský projekt přenechal Francouzům?

To ne, v Rusku jsem měl a mám spoustu jiných projektů, které dobře fungují. Například jsem tři roky měl na starost petrohradský cirkus. Spolupořádám i světové fórum v Petrohradu zaměřené na cirkus a venkovní divadlo.

Nejste unavený?

Nejsem, má práce mě naplňuje a nehodlám to nikomu přenechat. Stále jsem hladový po nových věcech a zkušenostech.

Máte děti, kterým byste předal pomyslné žezlo?

Mám dvě děti a obě působí v mém divadle. I vnuci a přátelé. Věřte tomu, že kdybychom spolu my dva strávili dalšího půl dne, tak už neodejdete a budete se chtít přidat. Věřím tomu, že každý člověk by rád žil ve světě, kde je jeho náplní práce si hrát, sám si něco vytvářet a předvádět to ostatním.

Plánujete jít někdy do důchodu?

Před deseti lety jsem byl na dovolené, to mi stačilo. Nechci ztratit ani jediný den, chci vše stihnout.

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m, Praha 8

A co znamená „vše“?

Aby každý den byl svátek, nejen pro mě, ale pro všechny.

Jak mi to popisujete, mám představu, že si musíte už ráno zazpívat, zatancovat nebo jít třeba na zahradu a něco tam vytvořit. Je to správná představa?

Nikdy po ránu netančím, nezpívám, jednoduše se posadím někam do rohu a přemýšlím, nechám putovat svou mysl. Svou myšlenkou a aurou pak dokáži k tomu tanci zlákat lidi v mém okolí. Mám velmi rád svou profesi a pilně studuji, abych vypiplal všechny detaily.

Přijedete do Prahy, ale nebude to vaše první návštěva. Kdy jste tu byl naposled a jaký dojem ve vás Praha zanechala?

Ve světě jsem našel sedm zemí, které mají svébytnou kulturu, a Česko je jednou z těch zemí. Každou zemi se snažím pochopit, například ve Velké Británii jsem strávil pět let, abych ji pochopil, ale nepovedlo se mi to.

Češi se vyznačují příjemným a zajímavým humorem. Žádná jiná země na světě nemá takové postavy, jako jsou Švejk nebo Hurvínek. Proto jsem přijel do této země, abych se seznámil s českými klauny, Kratochvílem, Polívkou, Hybnerem a dalšími. Jsou to největší klaunští avantgardisté.

Kdo je podle vás největším českým bláznem?

Bolek Polívka, ten je největší blázen.

Znáte se osobně?

Ano, já jsem ho několikrát pozval do Ruska, kam za mnou přijel.

Jakou show přivezete do Prahy?

Přivezu do Prahy Sněhovou show (SnowShow), se kterou jsem již procestoval 52 zemí. V Praze bude poprvé. V devadesátém třetím jsem ji ale už představil v Brně, v divadle Husa na provázku.

A jaké byly ohlasy?

Fantastické, české publikum je vychované na loutkových divadlech, dílech Karla Zemana a podobné. Je na to zvyklé a představení rozumí. Bylo to neuvěřitelné.

Věřím, že až příští rok v březnu přijedu do Prahy, bude to podobné. Už teď se moc těším, doufám, že se potkám se starými i novými českými blázny a pořádně si to užijeme.

Hrál jste po celém světě. Existuje nějaké místo, kde už nechcete předvádět?

Rád bych hrál všude, ale v některých zemích ještě nedokáží pochopit sdělení mých představení. V Evropě je to například Belgie, bylo tam velmi těžké získat kontakt a spojení s divákem.

Jak je to možné?

Mají jinou kulturu. Každá země má rozdílný humor.

V Česku byl dlouhé roky komunismus. Myslíte si, že i proto jsou Češi dobrým publikem? Protože jsme se vlastně dlouhé roky nemohli smát a teď můžeme?

Žádný politický režim nemůže donutit člověka přestat se smát a sebrat mu jeho humor. Naučil jsem se toho hodně od Polívky, Hybnera a dalších. To mi také pomohlo pochopit, jak myslí Češi. A také Jean-Baptiste Deburau, který se narodil v Kolíně a později žil ve Francii, to je největší mim. Napsal o něm Jaroslav Švehla a já jsem to poté přeložil do ruštiny.

Mohou být vaše představení také nebezpečná?

V roce 1971 jsem jel do Paříže. Tou dobou vyjet ze Sovětského svazu do zahraničí bylo stejné, jako letět do vesmíru. Stál jsem s otevřenou pusou a nemohl jsem uvěřit, že takové město jako Paříž může existovat, celé dny jsem chodil po Paříži a čerpal inspiraci, ani jsem z toho nespal.

A když jsem poté vyšel na scénu, tak se mi začalo mlžit před očima, ztratil jsem půdu pod nohama a začal jsem levitovat. Když jsem se probral, přátelé mě museli držet u okna, abych se nadechl čerstvého vzduchu. Nic se mi nestalo. V momentu, kdy jsem se probral, jsem se nadechl a dokončil jsem vystoupení.

O dvacet let později jsem letěl do Kolumbie, nacházeli jsme se ve velké nadmořské výšce. Při jednom z představení jsem zjistil, že se mi nedostává kyslíku, a uvědomil jsem si, že do konce představení nevydržím. A v tom divadle, kde sedělo na tři tisíce lidí, jsem začal tancovat a létat. Následující den jsem už musel požádat o kyslíkovou bombu, abych si sem tam během představení mohl odskočit se nadechnout.

Tvoří vaše publikum spíš děti, nebo dospělí?

Děti mají rády moje vystoupení, ale zakázal jsem si pro ně hrát, protože děti jsou už šťastné. Zatímco dospělí zapomněli, jak být šťastnými, ztratili cestu. Proto je potřeba jim pomoci. Jsem velvyslanec dětí, který šíří štěstí i dospělým. O tom, jak být šťastný, také přednáším na TEDu, dá se to vyhledat na internetu.

Existuje 72 pravidel toho, jak být šťastný. Prozradím vám dvě z nich. Je třeba dělat to, co vnitřně cítíte, že máte dělat, a dělat to jen s těmi lidmi, které máte touhu obejmout.

Za posledních 30 let jste přijal jen 62 nových členů do své Akademie. Proč tak málo?

Protože bereme do Akademie jen ty lidi, o kterých je napsáno dostatek knih. (smích)

Děkuji za rozhovor.

 

Rychlá zpověď:

Nejlepší klaun na světě?
To záleží na tom, kdo má co rád. Někdo má rád kyselé, někdo slané. Možná je největší blázen Jango Edwards, možná filosof Leo Bassi nebo nejdramatičtější básník Bolek Polívka. Je mnoho fantastických klaunů a bláznů.

Kde je váš domov?

Můj domov je celá planeta, nejvíc mám ale rád hotely, letadla a další varianty dopravy.

Které místo ve svém domě máte nejraději?

V mém domově mám rád místa, kde si můžu dát s někým sklenku, tančím a mám radost ze života.

Co milujete v Praze?

V Praze mám rád všechno, zejména krásu tohoto města, atmosféru a publikum. Je skvělé a fantastické pro každého klauna.

V jaké zemi vás publikum nejvíce nadchlo?

Toho je poměrně dost – v Benátkách, v Miami, Berlíně. Ne v Berlíně ne, škrtám to. Pokračujeme Londýnem, Moskvou, Jižní Koreou, Mexikem… Víc už si nevzpomenu, ale je to skvělé na mnoha místech.

Jaký je rozdíl mezi klaunem a šaškem?

Aha…

Váš životní cíl?

Být šťastný a dávat to štěstí všem.

Co budete dělat, až nebudete moci být klaunem?

Pokud nebudu moct nic dělat, myslím, že už nebudu existovat.

Nejlepší relax ve vašem životě?

Létat v nebi.

Pro koho byste nikdy nevystoupil?

K dnešnímu dni pro mnoho lidí, ale pracuji na tom, aby se to změnilo.

Jaká je vaše nejoblíbenější ruská pohádka?

Ivan blázen.

Jak dlouho vám zabralo nejnáročnější líčení?

To si nepamatuju, pamatuji jen ta nejrychlejší.

Čím si ve Francii připomínáte Rusko?

Myslím, že tím, že můžeš na ulici potkat cizího člověka, a mluvit s ním celou noc až do rána.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Dáme si něco k jídlu?

Jasně.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Praha 1

Unikátní byt na Praze 1 - 174m

4 + KK 174 m², ter. 14 m²
32 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
19 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město

4 + KK 178 m²
17 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m

3 + KK 149 m², ter. 31 m²
16 518 300 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Praha 1

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m

3 + KK 117 m²
22 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej 267m
Praha 6

Luxusní byt na prodej 267m

7 + 1 267 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 355 100 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 145m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 145m

3 + KK 145 m²
27 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m

3 + KK 165 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

3 + KK 113 m²
19 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

5 + 1 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město

3 + KK 165 m²
45 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana

4 + KK 239 m²
67 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m
Praha 6

Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m

7 + 1 235 m², bal. 20 m², ter. 15 m²
22 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

3 + KK 156 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Praha 2

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
175 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m
Praha 2

Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m

5 + KK 242 m²
30 970 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m
Praha 2

Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
56 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Karlín - 50m
Praha 8

Byt na prodej Karlín - 50m

2 + KK 46 m², bal. 5 m²
7 499 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt Malá Strana - 194m
Praha 1

Mezonetový byt Malá Strana - 194m

5 + KK 194 m²
32 929 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m
Praha 1

Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m

5 + KK 141 m²
19 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana

3 + KK 239 m²
36 329 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 302m
Praha 7

Penthouse Troja 302m

5 + KK 302 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 6 - 113m
Praha 6

Luxusní byt se zahradou na Praze 6 - 113m

3 + 1 113 m², ter. 10 m²
16 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami 239m
Praha 8

Luxusní byt s terasami 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
28 100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasami u řeky 239m
Praha 8

Byt s terasami u řeky 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks