Hlavní stránka Nové články

Oldřich Lomecký je starostou městské části Prahy 1 už osm let. Snaží se jedničku náležitě dle svých možností zvelebovat i za cenu rozporů s kolegy. Své soukromí si ale hlídá jako oko v hlavě. Pro Luxury Prague Life udělal malou výjimku a svěřil například, jak nejraději tráví čas se svou partnerkou.

Video

Jak jste se z elektrotechnického oboru dostal do politiky?

Tak, jako všechno v životě, i tady sehrála svou roli náhoda. Po tom, co jsem stavěl vysílače a dělal jsem naprosto specializovaný obor televizních vysílačů, měřící techniku, tak po Sametové revoluci byl u nás zastaven vývoj, pokračovala jen výroba, tak jsem cítil jakousi nenaplněnost. Odjel jsem tedy na studia do zahraničí, kde jsem vystudoval fakultu ekonomie, marketingu a účetnictví, tudíž jsem získal další vzdělání. Pak jsem začal podnikat, to mi vydrželo šest sedm let. Později jsem z rodinných důvodů vzal místo ředitele v Tyršově domě, kde jsem se stal postupně manažerem a posléze i prvním místostarostou. Sokol tehdy potřeboval pomoci zejména v převzetí sokoloven, zajištění majetkových a materiálních věcí propojených s právními věcmi. Myslím, že tam jsem odvedl velký kus práce a ta společnost se stabilizovala. Ze zadlužené organizace a poškozeného Tyršova domu se stal poměrně výstavní prostor.

V roce 2009 za mnou přišli lidé, kterým jsem pomáhal a zakládali TOP 09. Jejich konzervativní desatero mi bylo velice blízké. Zeptali se mě, že když už jim pomáhám, zda do toho tedy nechci jít rovnou s nimi. I když jsem v politice nikdy nebyl, a v této době mi bylo už nějakých třiapadesát. Měl jsem za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru, po zvážení jsem ale uznal, že by mě komunální politika mohla bavit, na rozdíl od té celostátní. Dostal jsem i možnost vybrat si spolukolegy. No a pak jsme vyhráli na Praze 1 volby poprvé, podruhé a já doufám, že zvítězíme i potřetí.

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m, Okolí Prahy

Nikdy jste skutečně netoužil dostat se do celostátní politiky?

Netoužil, protože já jsem člověk praktický a komunální politika je o správě věcí veřejných, tedy o opravě kanalizací, chodníků, řešení škol, školek, sociálních zařízení a dalších praktických věcí. Já jsem skutečný praktik a nikoliv teoretik, který by seděl ve Sněmovně a dohadoval se s politickými protivníky. Mně tato debata opravdu vadí, nudí a řekněme, že je mi velmi nepříjemná, proto bych tímto směrem nikdy nemířil a ani mířit nebudu.

Nechtějí vám tito kolegové ze státní politiky zasahovat do vašeho působení tady na Praze 1?

Ano, máme spolu spory, protože moje praktické řešení je někdy v rozporu s jejich všeobjímajícími politickými vizemi. Řekla jste to správně, protože moje někdy možná regulativní rozhodnutí, která se ale týkají konkrétních věcí na Praze 1, jsou dost často v rozporu s jejich vizemi o obecné demokracii právo všech dělat všechno. Já naopak říkám, že práva jedněch končí tam, kde začínají práva druhých a dost často se na tom střetáváme. Nicméně mohu vás ubezpečit, že nikdy to nedošlo dál než o pokus o ovlivňování. Jsem velmi tvrdohlavý a paličatý člověk, vždycky jsem si prosadil svoje.

To ale musíte mít velké množství nepřátel.

To jste řekla dobře – mám velké množství nepřátel. Myslím si, že to není špatně. Ten, kdo nemá nepřátele, nemá ani skutečné podporovatele. Myslím, že pokud něco děláte, musíte vzbuzovat emoce. Použiju na to jedno staré české přísloví: "Není ten, který by se zavděčil všem." Toto přísloví platí po staletí a jsem přesvědčen, že platí pořád. O tom, nakolik mě lidé podporují nebo nepodporují, se demokraticky rozhodne jednou za čtyři roky v komunálních volbách. Dokonce se na ně i těším, abych si otestoval, zda dělám svá rozhodnutí správně. Dost často je dělám, a vím o tom, že nejsou populární, ale jsou potřebná. Pořád si myslím, že občané na Praze 1 jsou dostatečně vzdělaní a chytří, aby pochopili i to, že mnohdy tato opatření potřebujeme více než takové ty všeobjímající a propagandistické řeči o lepších zítřcích.

Já mám pocit, že občané Prahy 1 pomalu z centra, např. kvůli airbnb, mizí. Nicméně, pokud tu ještě nějací jsou, potkáváte se s nimi? Vědí, kdo jste?

Takhle, je to trošku klišé, že se říká, že ubývají. Jsem člověk vychovaný matematikou a fyzikou, takže vám odpovím, že se stačí podívat do registru obyvatel. Největší propad byl zhruba před osmi lety, kdy se bytové prostory měnily na nebytové. My jsme to zastavili, ten pokles se stabilizoval, dneska má Praha 1 29950 obyvatel. Trend se začal maličko otáčet a já vás mohu ubezpečit, že jako starosta, co vítá nově narozené občánky, mám velikou radost, že jsem přivítal asi 1800 občánků. Je pravda, že samozřejmě lidé mají problém s negativy centra jako je zvýšený hluk kvůli turistům, ale to jsou věci, které se neřeší jednoduše. Airbnb se musí řešit legislativně, zákonem, tak jako jsme řešili segwaye, které se musely v zákoně definovat a až pak na ně mohla být uvalena vyhláška. To bydlení v tom absolutním centru, si myslím, je stále lukrativní a má svou cenu. Samozřejmě, že ten, kdo tu bydlí, se musí smířit s určitou vyšší hladinou hluku, musí se smířit s větším počtem turistů. Pro nás to znamená, že musíme více uklízet, řešit problémy s parkováním a dopravou. Ale snažíme se tu udržet co nejvíce škol, školek, domy pro seniory, investice do parků, do údržby domovních fondů.

Těch 30 tisíc lidí tu je, já se s nimi potkávám, ale zase ne všichni se mnou musí souhlasit. Značná část souhlasí, ta, co nesouhlasí, respektuje mé názory. Jsem ale trvalý a konzistentní, neměním své názory ze dne na den, a to si myslím, že je i pro ně důležité.

Kromě toho, že vítáte občánky, tak také oddáváte. Jedna moje kamarádka, co se bude vdávat, vás chtěla jako oddávajícího, ale prý jste na celé léto vybookovaný. Takže se ptám, jak bude vypadat vaše léto, to jenom pracujete?

Na to oddávání jsou tu jiní, co se tomu věnují a mají na to více času. Já se snažím vyhovět, když to jde. Loni jsem třeba oddával zajímavý pár pana Satoranského, což je náš nejlepší hráč v NBA, bral si slečnu Maurerovou, to bylo velice zajímavé. Pokud dojde na to, že se najdou páry, které si přejí, abych je oddával přímo já, a ne nikdo jiný ze zastupitelů, a jsem schopen si najít volný čas, tak to rád udělám. Myslím, že to je i součást toho, být starostou Prahy 1, tudíž to beru spíše jako čest než povinnost.

Co vy a svatby, manželka, děti? Nikde jsem se na googlu o vašem soukromém životě nic nedočetla.

Já se domnívám, že každý by měl mít právo na 13. komnatu, kterou by si měl uchovat. Jsem člověk, který v tomto není nijak výjimečný, ale snažím se určitou část svého soukromí si chránit, už jenom s ohledem na ochranu těch, kterých se to týká. Samozřejmě respektuji, že jsem veřejně známá osoba, a lidé mají právo o mně vědět víc, ale jsou určité hranice, které by měly být uchovány i pro veřejně známé osoby.

Co děláte rád, když nemusíte starostovat?

Občas si vyjedu s přítelkyní za Prahu na skútru. Jezdíme tak trošku nazdařbůh českou krajinou, navštívíme přátele nebo se nám občas podaří využít toho, že spojíme příjemné s užitečným, takže navštěvujeme na výletě přátele i ze zahraničí. Dost často to je Itálie, chystáme se do Dánska. Mám spoustu přátel i na Islandu, kam si přejeme jet. Pak jsou samozřejmě cesty spíše po české kotlině, protože ten mobil, který mě může vrátit tím, že mi pošlou sms, že se něco důležitého děje, kde je přítomnost starosty nezbytná, se stává často. Vzdálit se někdy dál a na dýl je těžké.

Jinak naše další cesty do zahraničí vedou třeba do Rakouska, Německa, kde máme spřátelené organizace. Loni v létě jsme byli u starosty v Budapešti, kde probíhalo mistrovství ve vodních sportech, tak jsme měli možnost vidět ty nejzajímavější věci v doprovodu starosty a dostali jsme se na ta nejzajímavější místa. Spojili jsme vlastní dovolenou s udržením kontaktů těch lokalit, které má Praha 1 v zahraničí.

Co Vy a sport?

Často a rád chodím hrát tenis, sám pořádám i turnaje, například turnaj o pohár starosty, kterého se účastní zajímaví tenisté z celé České republiky, takže je to takový můj koníček a celoživotní láska. Dělal jsem hodně sportů, hrál jsem tenis, fotbal, jezdil jsem na vodě a jeden ze sportů, který provozujeme i s partnerkou společně, budete se divit, je střelectví. Střelba na trap a skeet je střelba na asfaltové holuby. Je to rychlopalba, kdy vám vyletí terč, takový oranžový talířek, který musíte rychle sestřelit. Jsme členy jednoho sportovního klubu, kam chodíme střílet. Střílíme rádi a dobře. Mám i několik pohárů.

A otázka na závěr, jste ochoten vést diskuze či jste vždy přesvědčen o svém názoru?

Diskuse se samozřejmě vedou. Někdy jsou o tom, že by to mělo být jinak, než si myslím já. A právě proto, že je vedu, tak je to příklad i toho, že si můžu nechat poradit, ale většinou o těch zásadních věcech, kde cítím, že dělám správně, tam je radit mi obtížné. Nicméně je spousta věcí, na které nemusím mít úplně vyhraněný názor. Jsem člověk, který nemá rád lidi, kteří mají hned na všechno jasný názor, je to důkaz o jejich hlouposti, protože vy nemůžete být odborníkem na všechny otázky, nemůžete mít informace o všem. Je logické, že se musíte kolikrát spolehnout na informace ze svého okolí, nasát je, prověřit, nastudovat si problém a podle toho se rozhodnout.

Já moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Rychlá zpověď:

Negativní reklama, taky reklama, nebo je lepší, aby o člověku nebylo radši slyšet vůbec?

Tohle platí stoprocentně v showbyznysu, v podnikání a politice už to moc neplatí.

Čím jste chtěl být jako malý kluk?

Kosmonaut.

S jakým pocitem usíná starosta Prahy 1?

Usíná s pocitem, aby ho nevzbudila smska z centrálního pultu, že se někde něco stalo, že někde hoří nebo se stala jiná mimořádná událost. Dost často se to stává, takže s tímto pocitem já často usínám.

Čím ženy ovládají muže?

Tím, že jsou ženy, se všemi ženskými atributy a někdy i trochou koketnosti.

Jaká móda vás nechává úplně chladným?

Vlasový styling.

Co je největší slabinou Prahy 1?

To, že o ni mají všichni zájem, všichni tu chtějí podnikat, všichni tu chtějí demonstrovat a všichni tu chtějí všechno řešit.

Koho v politice můžete označit za skutečného přítele?

V politice máte buď koaliční partnery, nebo opoziční nepřátele a v průběhu času se to velice často mění, proto skutečného přítele mít nemůžete.

Popište naši vládu v jedné větě.

To je těžké. Popsal bych to asi tak, že to je druhá stara möbiovy pásky.

Myslíte si, že by homosexuálové měli mít stejná práva jako heterosexuální páry?

Ne.

Čím vás partnerka naposledy překvapila?

Partnerka mě překvapuje každým dnem a já si myslím, že to je dobře, protože páry, které se přestanou překvapovat, tak si zevšední.

Na co nemáte nervy?

Na dlouhé hloupé tlachání.

Jaká nejhorší noční můra se vám naposledy zdála?

To jsem usínal po nějakém pořadu o vesmíru a v noci se mi zdálo, že mě vtahuje gravitace z černé díry a já se tomu nemohu bránit. Naštěstí jsem se ráno vzbudil.

O čem nikdy nediskutujete?

To nevím, protože jsem o tom nikdy nediskutoval.

Kdo vás naposledy skutečně rozčílil a čím?

Jsou to lidé, kteří urputně prosazují svůj názor či méně o dané věci vědí, a to se stává velice často.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jestli vás moje odpovědi pobavily.

Některé velmi.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
15 312 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
12 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m

4 + KK 123 m², bal. 1 m², ter. 5 m²
28 692 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
26 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila ve Střešovicích 2134m
Praha 6

Luxusní vila ve Střešovicích 2134m

986 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 248m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 248m

5 + KK 248 m², ter. 31 m²
34 192 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m
Praha 8

Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m

4 + KK 156 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Malá Strana 48m
Praha 1

Byt na prodej Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou
Praha 5

Luxusní byt se zahradou

3 + KK 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Nové Město - 62m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Nové Město - 62m

3 + KK 62 m²
7 120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m

7 + KK 334 m², bal. 6 m², ter. 25 m²
41 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m

8 + KK 492 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město

7 + KK 379 m², bal. 9 m²
85 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1
Praha 1

Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1

6 + KK 339 m², bal. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m

3 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

3 + KK 133 m², bal. 3 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246

4 + KK 246 m², bal. 6 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov

2 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
11 649 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila se zahradou Troja 728m
Praha 7

Luxusní vila se zahradou Troja 728m

12 + KK 528 m², bal. 27 m², ter. 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Praha 6

Luxusní vila na Hanspaulce 940m

Atypický 940 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
68 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 104m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 104m

3 + 1 104 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt k pronámu Staré město 192m
Praha 1

Byt k pronámu Staré město 192m

5 + 1 192 m², bal. 2 m²
150 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na pronájem Staré město 409m
Praha 1

Obchod na pronájem Staré město 409m

409 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem Praha 4 - 300m
Praha 4

Vila na pronájem Praha 4 - 300m

8 + 1 400 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt Střešovice 197m
Praha 6

Byt Střešovice 197m

4 + KK 197 m², ter. 67 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu Praha
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu Praha

280 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m

4 + KK 104 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Praha 1

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m

Atypický 218 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Dejvice 225m
Praha 6

Byt s terasou Dejvice 225m

5 + KK 225 m², ter. 54 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky.cz - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks