Hlavní stránka Nové články

Kdo ji zná, ví, že je trošku šílená, ale právě její zvláštní osobnost ji dělá tak výjimečnou osobou, jakou je. Česká módní návrhářka Petra Ptáčková nám nabízí jedinečnou osobitou módu, která vypráví příběhy. U nás si sice zatím moc příznivců nenašla, ale v Tokiu, Hongkongu, Los Angeles, New Yorku nebo Paříži její módu milují. Je totiž jiná a hlavně má smysl. Petra se magazínu Luxury Prague Life svěřila, že kromě bláznivých modelů, kterých je každá její kolekce plná, se postupně začíná zaměřovat i na nositelnou módu. Jak to s jejími plány vypadá?

Video

Jak probíhaly přípravy na letošní jarní fashion week?

Přípravy na jarní MBPFW byly náročné. Jak jinak než obrovský chaoz a dělání všeho na poslední chvíli. Vždycky, když se ale po tom všem ohlédnu zpět, uvědomím si, že to byla vlastně obrovská legrace.

Luxusní vila na prodej Praha
Luxusní vila na prodej Praha, Praha 6

Co pro tebe bylo na přípravách nejhorší?

Celkové přípravy asi nijak extra ani nevnímám. Řekla bych, že vedle skutečných a šílených problémů, keré se v životě někdy přihodí, je tohle všechno vlastně celkem k smíchu. Abych se ale přiznala, tak je pro mě nejhorší asi noc před prezentací. Všechno se tak nějak konečně vyvrbí, pospojuje a já většinou zjišťuji, že je celá kolekce průser, že se mi to vůbec nelíbí. To je asi to nejhorší.

Jak bys popsala svou novou kolekci a co je na ní nejlepší?

Na mé kolekci pro letošní podzim a zimu se mi nejvíce líbí její smysl pro humor. Každá moje kolekce je vždy nějaká speciální a u této se mi líbí, jak je sprostá, ironická, s nadsázkou a nechybí ji ani variabilita. K tomu bych ráda doplnila důležité pojmy, jako je recyklace a zero waste střihy. Pro mě jsou v kolekci klíčové čepice a přetvořitelné batoho-bundu.

Podle čeho jsi vybírala materiál?

Vyběr materiálu je pro mě velmi důležitý. Přemýšlím nad tím. Tentokrát jsem vybírala s ohledem na udržitelnost módy, protože bez ohledu na to, jestli je to právě trend, mě to z čeho a odkud jsou látky získané, dost zajímá a není lhostejné, co nabízím lidem. Takže mě samozřejmě zajímají kritéria jako kvalita, pohodlí a funkce materiálu. Ty batoho bundy třeba vznikly za podpory Eye Level agentury, která mě zásobuje svými použitými bannery a vznikají tak high end street pláštěnky.

Co je to konkrétně za materiál, který jsi od Eye Level použila?

Jedná se o textilní plátna ze stoprocentního polyesteru, potištěná barevnými motivy. Pro tisk se používá především technologie sublimačního a UV tisku nebo také latexové inkousty. Gramáž pláten se pohybuje okolo 165 g/m2, jde o odolný materiál, který se používá především do takzvaných lightboxů, tedy světelných rámů, výloh a dalších reklamních poutačů. Jen za rok 2017 odeslal Eye Level do obchodů a na výstavy celkem 12 500 m2 bannerových pláten, což zhruba odpovídá rozloze dvou a půl fotbalových hřišť. 

To je opravdu velmi zajímavé. A pochybuji, že by to někoho při pohledu na modely napadlo.

Je to takové malé tajemství, které na první pohled neodhalíte, ale má to svůj smysl a zároveň to vypadá skvěle. 

Kde jsi při tvorbě kolekce hledala inspiraci?

Inspiraci nikde nehledám, ona vždycky tak nějak sama přijde. Je všude. Nedá se to ani popsat, protože bych to vyjmenovávala opravdu dlouho. Inspirace přijde, když v sobě člověk umí uvolnit určité ventily, napojit se na svět, věci, lidi, zvuky, ticho, nálady, vůně a další. V mobilu nebo researchu na googlu to určitě nenajdete. Tam není prožitek. Takže inspirace je určitě pro mě něco, co potřebuji sama prožít.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Jak bys popsala svou tvorbu?

To každý pozná z mých slov. Stačí se se mnou bavit pár minut a podívat se na můj přístup k životu. Moje móda je smysl pro humor, vlastní ilustrace, příběhovost, multifunkčnost, nadhled, systém v chaosu, určitá nadčasovost, protože trendy se určitě úplně neřídím, zpracování atd. Důležitý je u mě detail, hra, skládačka, ruční technika vs hrubé zpracování. Taková jsem já a taková je moje tvorba.

Pracuje se ti lépe v Čechách nebo v zahraničí? A  proč?

Rozhodně venku. Je tam více překážek a bariér, jako je jazyk a to že člověk místo nezná jako své rodné město. Je tu také více konkurence, ale na druhé straně člověk cítí ty možnosti trhu bez hranic. Je jedno odkud jste, dneska můžete vlastně dokázat velké věci kdekoli a být přitom klidně v Praze. Ale i přesto, zatím jsou moje věci pro lidi venku mnohem více přijatelnější a pochopitelnější, než tady u nás. Je to někdy pouze art nebo příliš ujetá móda a mimo, na což tady u nás není moc lidí zvyklých.

Jaký je mezi prací u nás a za hranicemi rozdíl?

Lidi obecně vidí rozdíl mezi krejčovinou, obecným šitím a šitím módní kolekce, práce pro konečného zákazníka nebo práce s designem. Cokoli bláznivého je většinou proveditelné a pokud ne, alespoň se to zkouší. U nás je tvorba v pár věcech dost omezující, co se tvorby týče, je to celkem bolestivý proces. Pracovat venku mi popravdě hodně otevírá oči. Zjišťuji, že mimo art kousky, chci taky dělat vlastně trochu komerčnější módu, a že chci prodávat oblečení, které budou lidé nosit. Což je možná pro někoho samozřejmost a základní faktor, ale pro mě to bylo dost dlouhou dobu někdě na úplně posledním místě.

Co tě tam nejvíce baví a láká?

Nejvíce mě v zahraničí baví lidé. Je to nekonečný zdroj energie, zábava a studium zároveň. Taková psychologie, město bez lidí nežije, neexistuje. A na nich se všechno dál rozvíjí. Nabaluje se na ně kultura, jídlo, řeč, používání barev, jejich gestikulace a další. Můžu klidně celé dny jen sedět a sledovat procházející lidi. Je to mnohem lepší, než číst knihu. A na oči také méně namáhavé. Nepracuji se slovy, jen prožívám všechno do detailu svými smysly.

Jaké světové modelky bys chtěla na své přehlídce a proč?

Abych se přiznala, modelky mě většinou moc nebaví. Už nějakou sezonu přemýšlím o tom, že ani nebudu šít modely na show na ty nesmyslné míry, které jsou v módním světě dané. Chci prostě řešit normální lidi, ty co mě baví pro jejich charakter a třeba i smysl pro humor.

Jaký světový fashion week je podle tebe nejlepší, kde je a proč?

Řekla bych, že asi Paříž. Je to pořád to důležité místo, kde se nakonec odehrává všechen byznys a uzavírají se důležité obchody. Ale Londýn a jeho nálada je skvělá. Je to tam bláznivé. Každý z nich dokáže okouzlit něčím jiným.

Jaký je rozdíl v přístupu k módním návrhářům v zahraničí a u nás?

uffffff….

Na to máš koukám jasný názor. Chtěla jsem se ještě zeptat na tvou kariéru kaskadérky. Stále se tomu věnuješ?

Popravdě, bohužel nemám kdy. Je to logický, když se zamyslíš. Prostě já ještě nepřišla na to, jak ten den natáhnout. Přes den jsem většinou v pohybu, neustále někde lítám a ani kluci třeba nevědí, že jsem zrovna v Čechách, že bch mohla něco natočit. Není na to čas.

Řekni mi, jak se holka jako ty dostane k tomu, aby dělala kaskadérku?

Nehoda nebo náhoda. I tak se to dá říct. Během natáčení reklamy jako herečka jsem měla nějakou akci na tancích a tak nějak mi koordinátor říká, jestli nechci dorazit k nim na trénink..

Co tě na tom nejvíce baví?

Žít jako kaskadér? To chce přeci každý. Je to sen. A já od malička milovala Belmonda.

Měla jsi z toho někdy strach? Bála ses o sebe, že by se ti něco stalo?

Strach jen zdržuje a překáží. To si vždycky pamatuj. Na druhou stranu je to ale zároveň zdravé se do jisté míry něčeho bát. Každý kdo mě zná, tak může potvrdit, že já strach v sobě žádný nemám. Možná by mi to ale občas neuškodilo. Mít ho trochu víc. Pár blbých a hodně bolavých úrazú bych si tim alespoň ušetřila.

Chápu, je to dost nebezpečné, ale asi plné adrenalinu.

To ano a hlavně mě to dost bavilo. Ale teď už je na prvním místě hlavně móda. 

Co je tvým snem?

Svůj sen si plním v podstatě pořád. Dělám si, co chci. Od mala jsem se nevzdala většiny aktivit, které pak utvářely a stále utvářejí mou osobnost. To, kdo jsem. No a nějak se mi vlastně daří skloubit všechen ten chaos dohromady.

...co ještě chci, je pořád ten světový mír sakra.

Toho chceš dosáhnout?

Samozřejmě! Ať každý žije v míru.

Kde bys chtěla mít svůj butik?

Všude a vlastně nikde. Mám moc míst, co miluji a kde jsem doma. Můj butik by měl být takový pojízdný plavidlo, které se zrovna vynoří, když je nálada tam, či tam.

Co tě na módě nejvíce baví?

Člověk samotný a fakt, že v tom žije, hýbe se a to oblečení funguje společně s ním. To je přeci velmi mocná věc, že můžu kecat do toho, jak se při prožívání zážitků budou lidé cítit. Jak budou reagovat na svět a svět zase na ně. Je to jako namalovat obraz, co ožije. A v tom je pro mě asi nikdy neutuchající láska a vášeň. 

Co se u tebe od jara změnilo?

Momentálně pracuji na vývoji nových věcí a spolupráce, které jsou prostě časově bohužel náročnější. Od tvoření kolekcí se posouvám blíže k uměleckým projektům. Vedle toho pak mohu kolekce samotné o poznání odlehčit a převádět tak do nositelnosti. Takže je u mě nového hlavně to, že se opravdu snažím své kolekce udělat tak, aby je mohli lidé nosit. 

Proč nejsi na podzimním MBPFW?

Bohužel na to jsem už neměla kapacitu. Momentálně k tomu všemu dělám ještě kolekci, která má fungovat jako kostýmy pro chystané představení LA Putyky s názvem ADHD. Premiéra je 21. října, tak se tam třeba společně potkáme. 

Rychlá zpověď:

Jaká barva vystihuje tvůj pohled na život?

Modrá.

Kdo je tvou múzou?

David Bowie.

Tvoje tři nejhorší vlastnosti?

nerozhodnost, hyperaktivita a neorganizovanost a chaos.

Jakou světovou celebritu bys chtěla na své přehlídce?

Davida Bowieoho.

Navrhuješ raději pro ženy nebo pro muže?

Pro muže.

Kdybys mohla lusknout prsty a okamžitě se odstěhovat kamkoliv.. Jaké město by to bylo?

New York.

Londýn nebo Madrid?

Londýn.

Pro jakou světovou módní značku bys rada pracovala?

Dobře tak, ty jo, to je nejtěžší otázka tohle.

Co je tvým snem?

Asi být šťastná.

Jaké požadavky bys svým klientům nikdy nesplnila?

Snažím se vždycky vyhovět.

Práce pod tlakem nebo na pohodu?

Pod tlakem to má své kouzlo.

Nejdivnější místo, kde jste spala?

Schody.

Tvoje úchylka?

Přemýšlím, co je to neúchylnější. Nosit pořád ty samé hadry.

Tvůj nejděsivější kaskaderský zážitek?

Nejdivější jo?
Nebo nejděsivější.
Třeba asi padání ze schodů.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jak se máš?

Dobře, děkuji.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Miluji módu a doufám, že to na Vás dýchá i z mých článků. Zajímají mě módní trendy a historie značek, které se pyšní zajímavým příběhem. Kromě toho ráda cestuji, objevuji nová místa, zažívám dobrodružství, ale také vyhledávám klidný relax. Takové ranní józe na pláži nikdy neřeknu ne...
Dominika Nečasová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 238m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 238m

5 + KK 257 m², ter. 19 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

6 + 1 645 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
26 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila ve Střešovicích 2134m
Praha 6

Luxusní vila ve Střešovicích 2134m

986 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m
Praha 8

Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m

4 + KK 156 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou
Praha 5

Luxusní byt se zahradou

3 + KK 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m

7 + KK 334 m², bal. 6 m², ter. 25 m²
41 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v historickém domě Malá Strana 67m
Praha 1

Luxusní byt v historickém domě Malá Strana 67m

2 + KK 67 m², bal. 3 m²
16 262 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m

8 + KK 492 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město

7 + KK 379 m², bal. 9 m²
85 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1
Praha 1

Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1

6 + KK 339 m², bal. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m

3 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Malá Strana 56m
Praha 1

Byt na prodej Malá Strana 56m

2 + KK 56 m², bal. 1 m²
13 380 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

3 + KK 133 m², bal. 3 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246

4 + KK 246 m², bal. 6 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov

2 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila se zahradou Troja 728m
Praha 7

Luxusní vila se zahradou Troja 728m

12 + KK 528 m², bal. 27 m², ter. 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 90m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 90m

2 + KK 90 m², ter. 8 m²
11 649 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Praha 6

Luxusní vila na Hanspaulce 940m

Atypický 940 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 104m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 104m

3 + 1 104 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt k pronámu Staré město 192m
Praha 1

Byt k pronámu Staré město 192m

5 + 1 192 m², bal. 2 m²
150 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na pronájem Staré město 409m
Praha 1

Obchod na pronájem Staré město 409m

409 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 248m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 248m

5 + KK 248 m², ter. 31 m²
33 843 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha
Praha 1

Byt k pronájmu Praha

3 + KK 64 m²
31 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Troja 104m
Praha 7

Luxusní byt Troja 104m

3 + KK 118 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem Praha 4 - 300m
Praha 4

Vila na pronájem Praha 4 - 300m

8 + 1 400 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt Střešovice 197m
Praha 6

Byt Střešovice 197m

4 + KK 197 m², ter. 67 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu Praha
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu Praha

280 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m

4 + KK 104 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Praha 1

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m

Atypický 218 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Dejvice 225m
Praha 6

Byt s terasou Dejvice 225m

5 + KK 225 m², ter. 54 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m

3 + 1 138 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 193m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 193m

4 + KK 193 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt pronájem Hradčany 170m
Praha 6

Byt pronájem Hradčany 170m

4 + 1 170 m², ter. 6 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky.cz - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks