Hlavní stránka Nové články

Černobyl. Snad každý to slovo slyšel a má nějakou představu o tom, co se tam stalo a co to znamenalo pro lidstvo. Za 33 let od havárie v černobylské jaderné elektrárně se místo hodně změnilo. A to zajímá turisty. Od zveřejnění seriálu na HBO se tam „hrne“ ještě více lidí než předtím. Ať už za poznáním, vzděláním nebo jen za selfíčkem. Moniku místo uhranulo natolik, že se nemůže přestat vracet. Dokonce si založila agenturu, díky které se do místa mohou podívat i ostatní, a to úplně z jiného úhlu, než kdyby jeli s „profláknutými“ agenturami.

Jak to vzniklo, že jste si udělala cestovku v Černobylu?

Vzniklo to z obyčejného turismu, jela jsem tam jako turistka. Vždycky mě to zajímalo, posledních deset let jsem nedělala nic jiného, než že jsem studovala materiály a podobně.

Proč zrovna Černobyl?

Nemám k tomu asi nějaký důvod, zaujala mě ta tragédie jako taková.

Kde jste se o tom dozvěděla? Ve škole?

Myslím, že jsem tenkrát slyšela nějakou reportáž v televizi. Hrozně mě to začalo zajímat – jak, proč a co se tam stalo, osudy lidí, kteří u toho byli… Konečný verdikt padl ve chvíli, kdy jsem tam odjela jako turistka v mém těžkém životním období. Řekla jsem si, že osudy lidí tam mě odvedou od reality tady, a už jsem tam zůstala.

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město, Praha 1

Co se vám dělo?

Bylo to po těžkém rozchodu s partnerem.

Kolik vám bylo?

Je to rok a půl zpátky, teď je mi devětadvacet. Není to tak dlouho, co v Černobylu pracovně funguji. Mám syna, takže odjet do Černobylu bylo takové komplikované. Dneska je mu osm, už je to něco jiného, mám více svobody. Proto jsem se tam tenkrát rozhodla jet.

Bylo těžké se tam dostat? Fungovala tam nějaká agentura?

Agentur tady funguje deset let celá řada, takže dostat se tam těžké není. Spíš je to těžké emocionálně, každý turista tam má poprvé strach. Byť víte nebo si zjistíte informace, ten strach tam prostě je. To v sobě člověk musí zlomit a říct si, že do toho půjde přes veškerý svůj strach.

Co jste tam tenkrát poprvé viděla?

Tenkrát mě to strašně zasáhlo. Ta atmosféra. Je to neuvěřitelná plocha, která je uzavřená, vysídlená, zasáhlo to více než 200 tisíc lidí v celé oblasti. Hrozně mě to poznamenalo a strašně mně vadilo, že exkurze agentury, se kterou jsem tam byla já, byla hrozně krátká. Bylo nás moc, skoro třicet, bylo to jenom šup z auta do auta, člověk ani neměl šanci nasát, poznat, pochopit to místo. Už v momentě, kdy jsem odtamtud odjížděla, jsem věděla, že se tam vrátím.

A vrátila…

Vrátila jsem se tam v říjnu loňského roku, kdy jsem měla první neoficiální tour, ještě jsem nefungovala jako agentura. Vzala jsem tam své přátele a pár náhodných lidí, kteří se k nám přidali. Tenkrát jsem si to celé zorganizovala sama, navrhla jsem si sama program s místním průvodcem, se kterým jsem byla v kontaktu od mojí první tour. Všechno šlo pod mým vedením. Popud agentury vznikl přímo od něj, řekl mi „děláš to jinak, máš jinou vizi, založ si agenturu a voz sem turisty, ať je to v něčem jiné“.

V čem je vaše vize jiná?

Hlavně v tom, že jezdíme v malých skupinách, maximálně deset osob, ale to už je extrém. Nejezdíme jednodenní tour, ale dva až čtyři dny, kdy jsme celé ty dny v zóně a projdeme ji celou. Snažíme se neukazovat jen to, co ukazují všichni, jako Pripjať a Černobyl, tedy to, co mají průvodci už naučené jako okruhy, a jedou to pořád dokola. Chodíme i na místa, kam kromě nás nikdo jiný nechodí, například do opuštěných vesnic na druhé straně oblasti, které jsou dodnes zachované. Našla jsem tam účty z roku 1986 a fotky lidí, kteří tam žili.

Žije tam teď někdo?

Je tam zhruba osmdesát obyvatel. Dost špatně se to sleduje, protože těm lidem je dnes v průměru 87 let a co dva měsíce většinou někdo zemře. My zjistíme, kolik je tam lidí, až ve chvíli, kdy tam jezdíme s humanitární pomocí. Jednou za měsíc tam jezdí pojízdná prodejna, která jim prodá nějaké potraviny, a zbytek měsíce se nikdo nezajímá, jestli mají chleba, vodu a podobně.

A mají? Ta oblast je přece neobyvatelná, ne?

Oni tam jsou oficiálně neoficiálně. Vrátili se tam po evakuaci, chtěli tam zůstat. Několikrát je odváželi, a oni se zase vraceli.

Proč?

My dnes nemáme žádné kořeny, ale oni je mají. Žili tam jejich rodiče, prarodiče, praprarodiče, je to pro ně domov. Nechtějí to opustit.

Vždyť tam nemají obchod, školu, poštu, nemocnici…

Za války nic takového taky nebylo a žili tam v zákopech.

Co tam dělají?

Jsou úplně sami, nedělají nic. Ti, co můžou, si něco vypěstují na políčku za chaloupkou, z čehož se pak snaží celý rok vyžít. Jsou tam sami opuštění, ale jsou doma. Mají pocit, že jsou tam spjati s přírodou.

Mají tam třeba televizi?

Někteří ano, elektřina je ve většině chalup zavedená, ale je tam jedna babička, která nemá ani elektřinu.

Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město
Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město, Praha 1

A mají záchod?

Všichni mají kadibudky, žádné vymoženosti. Žádná sprcha, koupelna, nic.

Když přijedete zpátky, musíte mít pocit, že jste v jiném století.

Zastavilo se to tam v šestaosmdesátém roce. Jak to tam bylo tenkrát, tak je to tam dnes.

Proč se o ně nepostará vláda, proč se o ně musí starat humanitární organizace?

Když jim vláda povolila tam zůstat, vydala zákon, že jim nesmějí pomáhat.

Proč? Protože je to radioaktivní oblast?

Těžko říct, jaký to má důvod. Nikdo vám to nedokáže vysvětlit, proč tam těm lidem nepomůžou. Když si vezmete, jaké peníze se v té zóně z turismu točí… Nejsou to malé částky, už pár let tam v průměru jezdí 70 tisíc lidí ročně. Povolení není levné, šedesát procent peněz, které turista zaplatí jakékoliv agentuře, jde vládě za povolení. Všechno ostatní jsou provize agentury a náklady na bydlení. Co se s penězi děje, nikdo neví.

Když tam přijel nově zvolený prezident Zelenskyj, který tomu také moc nerozumí, všechny vyházel, protože mu nikdo nebyl schopný říct, co se s těmi penězi děje. Ta zóna by se měla udržovat, aby byla přístupná turistům a aby nebyli v ohrožení před pády budov. Tamní budovy by se měly asanovat, aby z nich nerostly stromy a podobně. Nic z toho se tam neděje.

Takže jaká je vize do budoucna?

Je taková, že by ty peníze měly konečně jít do té zóny. A tím pádem by se mohla zlepšit i situace lidí, kteří tam žijí.

Když za vámi přijdu, že chci jet do Černobylu, co všechno mně zařídíte?

Úplně všechno, včetně letenek.

Kde tam budu bydlet?

Máme pronajaté rodinné domy od jednoho z našich průvodců, které jsou pět kilometrů od zóny. To je obrovská výhoda, protože všechny agentury startují v Kyjevě. Musíte přijet den před exkurzí s námi.

To přiletím do Kyjeva?

Ano, přiletíte sama po své vlastní ose, druhý den ráno vás vyzvedne agentura a odveze vás do Černobylu. U jiné agentury máte například dvoudenní tour, kdy v zóně máte zaplacený vstup od devíti do sedmi, kdy je povolený vstup turistům. Jenže z Kyjeva do zóny přijedete v jedenáct, než se dostanete do Pripjati přes všemožné kontroly, je jedna odpoledne. Z prvního dne máte jen půlku, a to samé z druhého, kdy agentury už v pět hodin odpoledne odjíždějí zpátky do Kyjeva.

My to děláme tak, že přiletíme všichni společně. Ale samozřejmě se každý může dopravit sám, my ho vyzvedneme den před exkurzí v Kyjevě na letišti. Nasedneme do auta, které tam máme zajištěné a jedeme rovnou na ubytování, které je pět kilometrů od zóny. Druhý den ráno v devět už stojíme před zónou, před celým davem z Kyjeva. Všichni říkají, že je to v Pripjati jako na Václaváku. Ale já, když přijedu do Pripjati, není tam ani noha. Až když odjíždíme, tak vidíme všechny ty autobusy.

Vy v Pripjati musíte vyřizovat ta povolení?

Ne, to už začíná na začátku v oblasti Dytiatky, což je hlavní vstupní checkpoint. Tam ukazujete povolení, pasy… Další checkpoint je v desetikilometrové zamořené zóně, kde se to celé opakuje. Pripjať má sice taky vlastní vstup, ale tam už probíhá jenom sčítání lidí, kteří tam jsou. Zapíší si jenom auto a počet turistů a nikde se už nic nekontroluje. Trasy jsou na povolení a oni přesně vědí, kde se můžete v té zóně pohybovat.

Jak je to velké?

Asi jako Lucembursko, a to se bavíme jenom o oblasti na území Ukrajiny. Další uzavřená oblast je v Bělorusku.

To už jsou ale jiné podmínky…

Přesně tak, jiný stát, jiná pravidla.

Vy jezdíte jen po Ukrajině?

Jezdíme i do Běloruska. Od příštího roku tam budeme oficiálně dělat exkurze.

Na kolik mě to vyjde?

Záleží na tour. Dvoudenní tour jako taková bez letenek a hotelu vychází na osm a půl tisíce.

Jenom?

Nedělám to jako práci, není to můj hlavní zdroj výdělku. Mám tu civilní zaměstnání, tohle je spíš takové poslání.

Při dobrém PR to ale za chvíli budete mít jako hlavní pracovní činnost a budete muset zvednout ceny.

Nebudu muset. Mám dané tour rok dopředu, mám domluvené termíny a další přidávat nebudu.

Když s vámi pojedu, co mě tam dostane? Co si z toho odnesu?

Každý si z toho odnese něco jiného. Já mám asi nejradši ty turisty a jsem ráda, že se vždycky najde alespoň jeden v té skupině, který za mnou pak přijde a řekne, že jsem ho dostala až do srdce reaktoru, jak se říká. Že vnímá osud lidí, má znalosti a může o tom doma týdny vyprávět.

Chodíte i k těm místním lidem?

Chodíme, i s turisty. Oni jsou strašně rádi, když za nimi někdo přijde, že vidí někoho nového a mají si s kým popovídat. Vždycky když tam jedeme, přivezeme jim chleba a podobně. Určitě tam nejezdíme s prázdnou. Máme navíc tour, kdy máme turistickou skupinu, se kterou letíme do Černobylu a kterou předáme průvodci. Mám v zóně průvodce, místní Ukrajince, které jsem naučila česky. Můžou s nimi chodit, aniž by byla narušená prohlídka v češtině. Můj průvodce jde se skupinou po jejich programu a my jedeme k babičkám, kde se večer se skupinou sejdeme. Teď jsem se právě z téhle tour vrátila. Moje skupina byla s průvodcem a my jsme objeli dvě vesnice, asi patnáct babiček, ve dvou autech plných věcí.

K tomu je potřeba umět jejich řeč.

Je dobré, když mluvíte ukrajinsky, já jsem se ukrajinsky učila, takže se s nimi domluvím. Horší je, když mluví rusky, na to mám ale průvodce, který mi to překládá z ruštiny do ukrajinštiny a zpětně jim, takže domluvit se dá.

Slavný seriál Černobyl byl úspěšný na cenách Emmy. Jak ho hodnotíte vy?

Atmosféra svazu je zachycená docela věrohodně. Tenkrát ta doba nebyla jednoduchá, ale faktické chyby tam jsou. A je jich poměrně dost. Většina lidí si to neuvědomuje, i lidi, kteří o tom mají nějaké povědomí, vám řeknou, že je to v pohodě, že jsou to maličkosti.

Tak to ale není, pro lidi, kterých se to týká, jsou důležité i ty maličkosti. Tím se tady roky upravuje realita o tom, co se stalo a jak se to stalo. Dneska turisti vycházejí z toho, co si přečtou na Wikipedii nebo co vidí v dokumentu. Dodnes jsem ale neviděla ani jeden veřejný materiál nebo dokument, který by byl stoprocentně pravdivý, abych mohla říct „ano, přesně takhle to bylo“.

Jaké nepřesnosti to jsou?

V seriálu je to příběh rodiny Vasila Ignatěnka, hasiče. On tu noc službu měl, nebyl doma. Když vybuchla elektrárna, neotřásly se domy v Pripjati, většina lidí to ani nevěděla. Je pravda, že lidé, co bydleli blíž elektrárně, slyšeli explozi, ale nebylo to tak, jak je to podané v seriále. Lidi nechodili ve dvě ráno v noci koukat na most, jak jim hoří elektrárna. V té době to nikdo nevěděl, město spalo. To se mě osobně dotýká nejvíce, že příběhy těch lidí nejsou věrohodné. Znám totiž maminku toho hasiče, mluvila jsem s ní v Bělorusku. Oni tam bohužel, nebo bohudík, nemají možnost si ten seriál pustit.

Proč si ho tam nemůžou pustit?

Bělorusko není Ukrajina. Patří v uvozovkách pod Ruskou federaci. Dnes už to není Ruská federace, ale je zajímavé, že na razítku z Běloruska mám napsáno Ruská federace. Je to docela zvláštní, ale každopádně patří pod diktát Ruska.

Zóny, které jsou v Bělorusku, jsou hrozně komplikované. První tři jsou nově přístupné turistům, poslední je v jiném regionu. Je pro turisty uzavřená a oni ji znovu osidlují, přitom je to ta nejvíc zamořená oblast z celého Běloruska. Nechápu to, snažila jsem se zjistit, jak to tam funguje, kolik tam těch lidí je, a nikdo mi to nebyl schopný říct. Říkala jsem jednomu z průvodců, ať to zjistí, že mě to zajímá. Odpověděl mi, že to nejde. Jeho kolega to zjišťoval a teď sedí v kriminále. Takhle to tam funguje.

Jsou pravdivé povídačky, že tam třeba rostou metrové houby?

Ne. Najdete tam větší houby, protože na většině míst je nikdo nesbírá, takže vyrostou. Jsou ale pochopitelně radioaktivní. Proto je to houba, nasává radioaktivní izotopy. Vždycky říkám turistům, hlavně ať nejedí houby. Je to pak ale vtipné, když přijedete k babičce, která vás pohostí polévkou, ve které jsou houby, které našla za domem v lese. Když sníte tři plátky houby tak vás to nepoznamená, ale určitě to není na častou konzumaci.

Mají lidi strach, že se vrátí nemocní a radioaktivní?

Mají. Teď po tom seriálu mám pocit, že celý evropský kontinent je rozdělený na dvě části. Jedna tam chce jet, druhá stojí proti nim a nás neustále napadá z toho, že tam jezdíme vraždit lidi. Turismus tam funguje dvacet tři let a zóna si to hlídá. Ve chvíli, kdy by je někdo napadl, že dostal rakovinu nebo jakoukoliv nemoc poté, co byl v Černobylu, tak to okamžitě zavřou. Ukrajina funguje podle evropských norem a mezinárodního ústavu pro jadernou energetiku, který to povolil v režimu, ve kterém to dělají. Stejně by to mohlo fungovat u nás, kdyby nedej bože bouchnul Temelín.

V Bělorusku je to sranda, je to takový velký punk. Každému je jedno, co tam budete dělat. My jsme tam měli v zóně piknik u řeky Pripjať. Radiační pozadí je tam desetkrát vyšší než na Ukrajině, ale pořád to není nebezpečné v té krátké míře.

Mluvila jste o tom s nějakým lékařem?

Samozřejmě, za měsíc budu mít tour samých doktorů a radiologických pracovníků.

Jak se jmenuje vaše agentura?

Černobyl tour.

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Proč Černobyl?
Poslání.

Z čeho máte největší strach?

V Černobylu z ničeho, ale osobně asi ze zrady.

Kdy vám bylo naposledy do breku?

Je to asi týden, co jsem byla u černobylských babiček, tak asi tam.

Jakou bizardnost jste naposledy v zakázané zóně viděla?

Nevím, jestli to můžu úplně říct, ale byly to svítící prezervativy pro turisty.

Jak se chová neukázněný turista?

Nevím, takové nemám.

Mýtus o Černobylu?

Těch je hodně, ale v dnešní době asi strach z radiace.

Tři zásady, jak se v radioaktivní oblasti chovat.

Poslouchat pokyny průvodce, chodit v dlouhém oblečení a nelézt tam, kam nemáte.

Jaká je největší urážka pro lidi z Černobylu?

To je těžké, ale je to to, že jim sebrali jejich kořeny.

Nejhorší fakt o katastrově z vašeho pohledu?

Lidské osudy.

Co si myslíte o seriálu Černobyl v jedné větě?

Docela se jim to povedlo.

Proč mají lidé takový zájem do Černobylu jezdit?

Nadhled nad vlastními problémy.

Jak moc turismus této oblasti ubližuje?

Hodně.

Do jakého místa byste se chtěla ještě podívat?

V Černobylu pod Nový sarkofág a jinak kamkoliv na světě.

Co si myslíte o jaderné energetice?

Dnes se bez ní prostě neobejdeme.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Kdy s námi pojedete?

Já doufám, že co nejdřív.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Video

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Praha 1

Unikátní byt na Praze 1 - 174m

4 + KK 174 m², ter. 14 m²
32 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město

4 + KK 178 m²
17 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m

3 + KK 149 m², ter. 31 m²
16 518 300 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Praha 1

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m

3 + KK 117 m²
22 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej 267m
Praha 6

Luxusní byt na prodej 267m

7 + 1 267 m²
29 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 355 100 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 145m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 145m

3 + KK 145 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m

3 + KK 165 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

3 + KK 113 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

5 + 1 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město

3 + KK 165 m²
45 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana

4 + KK 239 m²
67 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

3 + KK 156 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Praha 2

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
175 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m
Praha 2

Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m

5 + KK 242 m²
30 970 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m
Praha 2

Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
56 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Karlín - 50m
Praha 8

Byt na prodej Karlín - 50m

2 + KK 46 m², bal. 5 m²
7 499 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt Malá Strana - 194m
Praha 1

Mezonetový byt Malá Strana - 194m

5 + KK 194 m²
32 929 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m
Praha 1

Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m

5 + KK 141 m²
19 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 302m
Praha 7

Penthouse Troja 302m

5 + KK 302 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami 239m
Praha 8

Luxusní byt s terasami 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m
Praha 6

Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m

7 + 1 235 m², bal. 20 m², ter. 15 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana

3 + KK 239 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks