Rychlá zpověď - Monika Marešová: Lásku před světem schovávám

PR manažerka, bývalá moderátorka a posledního půl roku exmanželka Leoše Mareše v rozhovoru o mužích v jejím životě.
09. listopadu 2017
 
Hlavní stránka Nové články

Veřejnost ji zná především jako exmanželku Leoše Mareše. Před půl rokem z ní ale závaží v podobě nefungujícího manželství spadlo. Máma na plný úvazek, která neuznává chůvy, se rozpovídala o práci, vztahu ke svým dětem, ale také o mladém muži, který jí chce zahrnout luxusem a slibuje jí nádherný dům s bazénem a auto. V rozhovoru pro online magazín Luxury Prague Life ale také prozradila, proč své partnery před médii většinou tají..

Rychlá zpověď

Kromě toho, že jsi mámou v plném nasazení, máš novou práci a nového koníčka. Jak to všechno stíháš a hlavně: Jak se celkově máš?

Mám se super, jsem rozvedená, tak mám pocit, že jsem se tak nějak karmicky ošetřila. Koupili jsme s dětmi novou chalupu, takže teď rekonstruujeme a dáváme dohromady naše nové rekreační hnízdečko, zároveň pracuji u kamarádky na Petra Clinic. Dělám tam koučku a zároveň PR manažerku. Spíš jsem ale máma na plný úvazek, která si občas připadá jako taxikář. (smích) Taky to poznáš. Až ti malá vyroste, bude z tebe máma taxikářka. 

Je to docela náročné být mámou na plný úvazek bez chůvy a do toho pracovat. Jak si to organizuješ?

Nepracuji každý den. Do práce jdu jen několik dní v týdnu a vždycky jen na dopoledne, protože odpoledne není nikdo, kdo by mi vyzvedával děti. Chůvy nemám, někdy spoléhám na babičky a občas si je bere jejich taťka. Mám úžasnou šéfovou, která mi vychází vstříc a můžu dělat hodně home office. 

A nad chůvou jsi tedy nikdy nepřemýšlela?

Chůvu jsem nikdy nechtěla, protože razím takovou teorii, že člověk si dělá děti proto, aby s nimi byl on a vychovával je on než nějaká cizí paní. Samozřejmě chápu, když někdo potřebuje jít do práce, protože ho tíží finance a dohodne se na vyzvedávání dětí. Nejsem žádná kariéristka a se svými dětmi jsem hrozně ráda. Jsou pro mě nejvíc a uvědomuji si moc dobře, že to je na dobu omezenou. Brzy vylétnou z hnízda a už mě nebudou potřebovat. Kuba už začíná být v pubertě, takže za chvíli pro něj začnu být trapná. Zatím ale, když se ho zeptám: ”Jsem trapná?”, slyším “Nééééé.” Tak si to tedy užívám, co to jde. 

Zmínila jsi, že tě ten rozvod karmicky očistil, někde jsi i říkala, že o tebe žádný muž nezakopnul právě kvůli tomu manželství, i když jste spolu vlastně už nebyli... Myslíš, že měli ti muži strach, že se o nich bude psát?

Nad tím jsem nepřemýšlela, ale každý mi říkal, že i když spolu s Leošem nejsme, jsme svázaní. Potvrdily mi to i kartářky, že dokud nebudu rozvedená, pořád tam nějaké pouto je a pořádný mužský nepřijde. Pak, i trochu vzhledem k okolnostem, jsem si říkala, že je ta správná doba, kdy by se to mělo stát a rozvést se. Je mi teď líp. 

A co muži?

Zatím žádný mužský nepřišel, ale já ani nehledám. Neříkám, že jsem pořád sama. Vždycky třeba někdo byl, ale do médií s tím nechodím. 

Takže takový ten mediální obraz “Chudák Monika, ona je sama..” je mylný. Jen se s partnery nechlubíš..

Když někoho mám, tak někoho mám a nemyslím si, že bych to musela někde troubit a hlavně vždycky je to také trochu o tom partnerovi. Když si nepřeje, abych o něm mluvila, tak o něm nemluvím. Kdyby mi řekl, že můžu nebo se dokonce urazil, že ho zapírám, tak bych ho samozřejmě přiznala. Většinou ale nechtěli. 

Vyhovuje ti to víc, když o partnerech nikdo neví?

Je to příjemnější, protože máme klid. Když někdo byl, tak jsme se neskrývali. Normálně jsme chodili do kina, na večeře, do města a tak dále, ale nevyprávěla jsem o tom novinářům. 

Říká se, že když se jedny dveře zavřou, další se otevírají a když je někdo sám a už by ve svém životě někoho uvítal, že má okno otevřené. Máš okno otevřené?

Mám (smích). Nehrotím to ale. Pokud to má přijít, tak to přijde. 

Luxusní rodinné domy a vily
Luxusní rodinné domy a vily, Praha 6

Jak by ten muž měl vypadat? 

Musí tam být chemie a pokud tam ta chemie není, tak přes to nejede vlak. Byl tady jeden muž, kterému jsem nedokázala vysvětlit, že tam ta chemie není a že s ním opravdu nic mít nechci. Pořád mi říkal: ”To přijde!” ale já mu hned říkala: “To nepřijde! To tam prostě není.” 

To byl nějaký skalní ctitel?

Tak nějak se to dá říct. Nemohla jsem být ale s někým, ke komu nic necítím, jen abych s někým byla. 

Musí se chemie dostavit hned ?

Nemusí se dostavit hned, ale musí tam něco být. Když je úplné mrtvo, tak to vůbec nemá smysl. 

Stalo se ti někdy, že sis říkala, že tam nic nebude a pak za čas překvapení a bylo to tam?

Asi nestalo. Mám pocit, že když od začátku tam není to “něco málo”, tak to nepřijde. Ale jinak je mi jedno, jak ten chlap bude vypadat, jestli bude plešatej, vysokej, vlasatej, blond, tmavovlasej.. 

A co věk? Jak to máš limitované? Dolů i nahoru. (smích)

Chtěla bych, aby byl tak plus mínus starý jako já. Mám pocit, že jsem vyzkoušela úplně všechno (smích) 

Jaký byl dolní a horní limit?

Dolní byl .... já nevím, jestli to můžu říct. 

To musíš! (smích)

My jsme byli o devatenáct let. Jeho mamka byla jen o dva měsíce starší než já. On byl ale psychicky vyspělej. Strašně jsme si rozuměli. Na začátku mi sice kamarádi říkali, že jsem se úplně zbláznila, pak ale, když ho poznali, dali mi zapravdu, že ho podcenili. A nejstarší partner, ten byl asi o čtrnáct let starší. Spíš jsem ale na ty mladší. Mám ale pocit, že je to úplně jedno ten věk. Ti mladí jsou často úplně stejní mimozemšťani jako ti staří (smích). Na věku nezáleží. Spíš je to o tom, že jsem duchem sama mladá a ti starší mi nestačí. Ráda si užívám život, takže možná proto přitahuji mladší muže. Když se podívám zpětně, tak bych řekla, že z osmdesáti procent jsem mívala vždycky mladší. I když to bylo třeba jen o půl roku... 

Seznamovala jsi s někým z nich své děti? Jak kluci vlastně reagují na tvé partnery?

Některé mé partnery poznali, ale je to těžké. Když jsi na děti sama a nemáš hlídání, tak by ses s tím partnerem vůbec neviděla. Takže určité protějšky jsem s klukama seznámila.. Oni jsou úplně úžasní. Jak nemají doma toho tátu, tak mají hrozně rádi chlapy. Ne, že by je teda brali jako náhradního tátu, to ne. 

Takže nejsou to takové ty situace, kdy děti dělají naschvály, aby se nového partnera maminka co nejdřív zbavila. 

Vůbec, to jsem nikdy nezažila. Já jsem jim třeba hned neříkala, že spolu něco máme, ale že to je kamarád. Jim to ani moc nedocházelo.. 

Teď už je ten starší ale ve věku, kdy to chápat může..

Tak to uvidíme. Zatím to nemusím řešit.. 

Co se práce týče, ty jsi ve funkci PR manažerky teprve chvilku. To je trochu jiná disciplína než taxikaření dětem.

Oslovili mě, protože jsem měla zkušenosti s propagacemi v rádiích, tak s tím mám trošku zkušenosti. Doba je ale někde jinde než tehdy. Teď je doba sociálních sítí, tak na tom budu muset trošku víc zamakat. 

Tady ti ale může poradit starší syn Jakub. Prý je v tom dost zdatný..

Už jsem mu říkala, že mě bude muset zaučit. Ten v tom jede, ale instagram je povolený od třinácti let. Jemu je 12 a vzhledem k tomu, že tady máme “milé” novináře, napsali článek o tom, že by ho neměl mít a jemu ho pak admini zablokovali. Takže on si vždycky založí nový Instagram a zase ho zablokují. Kuba říká, že na to prdí a takhle si to bude dělat do té doby než mu bude třináct. 

Ten má tedy odhodlání a energii.

On se nedá. 

Je v tom po tobě nebo Leošovi? 

Spíš po Leošovi. Já bych se na to asi dávno vyprdla. On je ale houževnatý. Před třemi měsíci mi řekl, že chce být známý youtuber, vytvořil si YouTube kanál. Proč ne. Je to hezké. 

Lepší než aby bral drogy..

Určitě. A on mi říká: ”Mami, nebude ti vadit, když si do nějakých dvacetitří nebo dvacetipěti budu vydělávat jen jako youtuber? Často mu totiž říkám, jak je vzdělání důležité. To, co říkali rodiče nám, posílám dál. Co se youtuberů týče, říkám, že to je hezké, ale jen na dobu omezenou, že přece nemůže být youtuber navždy - to by bylo hloupé. Měl by studovat. Takže jsem odpověděla, že mi to do těch pětadvaceti vadit nebude, protože bude studovat nějakou výšku a když si při ní bude vydělávat, tak proč ne. On má hlavně pocit, že bude světoznámý youtuber. 

Tam jsou asi hodně geny po tatínkovi, že? (smích)

Trošičku (smích). Prý chce mít víc followerů než táta, to je jeho meta. 

To je hodně vysoká meta!

A říká, že logicky jich bude mít víc, protože táta je jen pro Českou republiku a on to bude dělat světově a bude mít ta videa i v angličtině. Úplně tím žije. Jsem ta, kdo ho trošku krotí, aby to mělo hlavu a patu a občas mu říkám ať si ta videa ještě jednou pustí než je nahraje. Plus má pocit, že bude vydělávat strašně moc peněz. 

Třeba bude.

Já bych mu to strašně přála. Moc se mi ale líbí, jak myslí na mě. Třeba se mě ptá: ”Mami, a co se ti líbí za auto? Já až budu youtuber, tak ti ho koupím!!” Nebo tuhle přišel a ptá se mě: ”Mami, líbí se ti Gucci?” Vůbec jsem nevěděla, kde to vzal. Tak říkám: ”To víš, že se mi líbí, ale na to nemám, abych si tam chodila nakupovat.” “To nevadí mami, protože až budu ten slavný youtuber a budu vydělávat ty peníze, tak ti tam budu nakupovat.” To je tak krásné, že nemyslí na sebe. Taky mi slibuje obrovský dům s bazénem.. (smích) 

To budeš mít krásný život, když budeš mít syna slavného youtubera.

Jsem ráda, že ví, kam chce jít a tou svojí houževnatostí může něčeho dosáhnout. Má Leošovu povahu. Leoš je taky strašně pracovitý, houževnatý a ještě má talent. Tak uvidíme. 

A mladší syn?

Matěj je ještě malej. U toho zatím pocit, že by byl po tatínkovi nemám. Je to takový můj smíšek miláčkovitej. 

Kdyby přišla velká láska, chtěla bys ještě třetí dítě?

No.. Mně bude 43, takže mám pocit, že technicky už to možná ani nepůjde. Asi si to neumím představit, ale moje heslo je “Nikdy neříkej nikdy” ....a když, tak holčičku, prosím! 

Ještě poslední otázka. Na co se teď v životě nejvíc soustředíš?

Mám pocit, že jen na tu rekonstrukci chalupy a už mi z toho hrabe. V těchto chvílích se cítím fakt sama, protože řeším všechno kolem stavby, do toho mám děti, práci a je to náročné. 

Chtělo by to pomocníka.

Tak ti asi došli! (smích) 

 

Rychlá zpověď:

Romantika nebo vášeň?

Obojí!

Na čem jsi závislá?

Teď momentálně na přívěscích na klíče.

Proč jsou u mužů v kurzu víc modelky než normální holky?

To je takový to baroko na oko, takže v kurzu jsou, ale nežení se s nimi.

Chodila bys s mužem o deset let mladším?

Ano.

Z čeho se ti podlamují kolena?

Nevím.

Sex na jednu noc. Ano nebo ne?

Ne, to ne.

Čeho se nejvíc bojíš?

Asi smrti.

V čem se ti nejvíc podobají tvoji synové?

Jsou stejně prdlí jako já.

Co tě dokáže spolehlivě vytočit?

Nespolehlivost.

Jaké jsou tvoje dvě nejlepší vlastnosti?

Já jsem přece božská, takže všechno. (smích)

Jaký je tvůj životní sen?

Být šťastná.

Co tě naposled dojalo?

Můj syn.

Top Gun nebo Hříšný tanec?

Asi Hříšňák, ale Top Gun taky super.

Rozhoduje u tebe při výběru partnera vzhled nebo smysl pro humor?

Vzhled určitě ne, musí tam být chemie.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Změnilo tě mateřství?

Kompletně od základu.

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Bývalá reportérka televize Prima, která miluje dobré jídlo, víno, cestování a svoji rodinu. Ve volném čase ráda vaří, peče, maluje. Aktuálně nejvíce času jí zabírá dcera Emilka.
Tereza Janatová
Luxusní bydlení Praha
Prodej vily Praha 6 - 900m
Praha 6

Prodej vily Praha 6 - 900m

12 + KK, 900 m²
75 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Petrské náměstí 214
Praha 1

Luxusní byt Petrské náměstí 214

4 + KK, 214 m², ter. 62 m²
25 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 250m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej 250m

6 + KK, 250 m²
34 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily Praha
Praha 6

Prodej luxusní vily Praha

5 + KK, 370 m², ter. 113 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m

7 + KK, 334 m², bal. 6 m², ter. 25 m²
45 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Praha 6

Luxusní vila na Hanspaulce 940m

Atypický, 940 m²
110 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

6 + 1, 645 m²
99 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 2 - 133m
Praha 2

Luxusní byt Praha 2 - 133m

4 + 1, 133 m²
15 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinné domy a vily
Praha 6

Luxusní rodinné domy a vily

10 + KK, 11610 m², ter. 30 m²
40 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou Trója
Praha 7

Luxusní byt se zahradou Trója

2 + KK, 93 m², ter. 22 m²
10 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 5 - 138m
Praha 5

Luxusní byt na Praze 5 - 138m

4 + KK, 138 m², ter. 15 m²
17 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt k prodeji Josefov Praha

5 + KK, 226 m²
62 178 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Troja 104m
Praha 7

Luxusní byt Troja 104m

3 + KK, 118 m², ter. 14 m²
14 782 609 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 3 - 159m
Praha 3

Luxusní byt na prodej na Praze 3 - 159m

4 + KK, 159 m², ter. 22 m²
14 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na Novém Městě 163m
Praha 1

Byt na Novém Městě 163m

4 + KK, 163 m², bal. 5 m²
24 523 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1, 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
46 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja

3 + KK, 156 m², ter. 44 m²
19 130 435 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 156m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 156m

4 + KK, 156 m², ter. 31 m²
18 595 041 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej 267m
Praha 6

Luxusní byt na prodej 267m

7 + 1, 267 m²
35 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK, 128 m²
16 790 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej
Praha 5

Luxusní penthouse na prodej

Atypický, 234 m², ter. 117 m²
21 950 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila ve Střešovicích 986m
Praha 6

Luxusní vila ve Střešovicích 986m

, 986 m²
185 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK, 256 m²
47 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na nábřeží 304m
Praha 1

Mezonetový byt na nábřeží 304m

5 + KK, 314 m², ter. 45 m²
60 652 007 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana 286m
Praha 1

Byt Malá Strana 286m

9 + KK, 286 m²
60 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila Praha 1 - 350m
Praha 1

Vila Praha 1 - 350m

7 + KK, 350 m², ter. 74 m²
55 870 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Staré Město 532m
Praha 1

Byt s terasou Staré Město 532m

7 + KK, 532 m², ter. 170 m²
90 580 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Staré Město - 390
Praha 1

Luxusní byt Staré Město - 390

8 + 1, 410 m², ter. 20 m²
115 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt s terasou 117m
Praha 5

Mezonetový byt s terasou 117m

2 + KK, 117 m², ter. 15 m²
7 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní loft na Praze 5 - 302m
Praha 5

Luxusní loft na Praze 5 - 302m

6 + KK, 302 m², bal. 33 m², ter. 37 m²
29 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní loft na Praze 5 - 266m
Praha 5

Luxusní loft na Praze 5 - 266m

6 + KK, 266 m², ter. 33 m²
30 590 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Praha 1 - 386m
Praha 1

Byt Praha 1 - 386m

8 + 1, 404 m², bal. 3 m², ter. 15 m²
115 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha
Okolí Prahy

Vila na prodej Praha

5 + KK, 328 m², ter. 29 m²
15 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu Vinohrady - 92m
Praha 2

Prodej bytu Vinohrady - 92m

3 + KK, 90 m²
11 792 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s balkonem Nové Město - 72m
Praha 1

Luxusní byt s balkonem Nové Město - 72m

1 + 1, 72 m², bal. 5 m²
9 962 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 81m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 81m

2 + 1, 81 m²
13 994 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Praha 1

Luxusní byt v Pařížské s výhledem na Hrad

3 + KK, 99 m²
30 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt v historickém objektu 34m
Praha 5

Byt v historickém objektu 34m

1 + 1, 34 m²
12 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 10 - 29m
Praha 10

Luxusní byt na prodej Praha 10 - 29m

1 + KK, 27 m²
3 974 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 10 - 51m
Praha 10

Luxusní byt na prodej Praha 10 - 51m

2 + KK, 50 m²
5 685 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Vršovice - 51m
Praha 10

Byt na prodej Vršovice - 51m

2 + KK, 50 m²
5 317 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej u nábřeží - 57m
Praha 5

Byt na prodej u nábřeží - 57m

2 + 1, 57 m²
3 493 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Praha 10 - 37m
Praha 10

Obchodní prostor na prodej Praha 10 - 37m

Atypický, 37 m²
2 999 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Praha 10 - 88m
Praha 10

Obchodní prostor na prodej Praha 10 - 88m

Atypický, 88 m²
6 142 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK, 707 m², bal. 20 m²
110 544 050 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet s terasami - 333m
Praha 6

Luxusní mezonet s terasami - 333m

5 + KK, 333 m², ter. 157 m²
17 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 - 389m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 - 389m

3 + KK, 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 5 - 171m
Praha 5

Luxusní byt na Praze 5 - 171m

3 + 1, 171 m², bal. 8 m²
27 920 300 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 5 - 164m
Praha 5

Luxusní byt na Praze 5 - 164m

3 + 1, 164 m², bal. 7 m²
25 890 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na Praze 5 - 272m
Praha 5

Luxusní mezonetový byt na Praze 5 - 272m

5 + KK, 272 m², bal. 5 m²
39 843 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Praha 7

Luxusní byt s terasami Praha 7 - 571m

6 + KK, 571 m², ter. 262 m²
42 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní historická vila se zahradou Troja 113m
Praha 7

Luxusní historická vila se zahradou Troja 113m

3 + 1, 113 m², ter. 10 m²
14 347 826 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1, 48 m²
13 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK, 634 m², ter. 190 m²
99 113 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej restaurace na Praze 2 - 285m
Praha 2

Prodej restaurace na Praze 2 - 285m

Atypický, 285 m²
20 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu Praha 1 - 89m
Praha 1

Prodej bytu Praha 1 - 89m

2 + KK, 88 m²
11 964 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky.cz - realitní komiks