Rychlá zpověď - Miroslav Kalousek: Výhružky rodině si líbit nenechám

O pomíjivosti moci, ženách a boji o život
19. června 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Ve vysoké politice se pohybuje přes 20 let a jeho jméno i výroky dokážou v mnoha Češích rozproudit emoce. Možná i proto mu čas od času na mobil nebo e-mail dorazí peprná nadávka. Miroslav Kalousek, který svého času dělal i ministra financí, to ale bere jako součást své práce. A politiku vnímá spíše jako řemeslo. V rozhovoru pro Luxury Prague Life prozradil, jací jsou poslanci mimo kamery, s kým rád hraje tenis i to, jak svádí „nerovný“ boj nejen s přibývajícími kilogramy.

Video

Jste ve vysoké politice od roku 1998. Přemýšlíte o důchodu, nebo budete v politice do osmdesáti?

Jak dlouho budu v politice, o tom rozhodnou voliči, ne já. Ale o důchodu nepřemýšlím, letos mi bude 59, cítím se mladý a troufnu si říct, že jsem docela plný sil, ať už na práci nebo na tenisovém kurtu.

Co děláte ve volném čase, když je třeba víkend a nemusíte pracovat?

Mám s bratrem na starosti maminku, které bude 90 let a bohužel už vyžaduje setrvalou péči. Takže o víkendech se věnuju mamince. Ale mojí nevětší zálibou je vážná hudba, zejména opera, nejsem líný popojet i po Evropě za něčím, co mě láká.

A rád hraju tenis, kdysi jsem ho hrával závodně a dnes ho hraju nejradši se svým synem. Když máte téměř 30letého syna, tak je hezké si s ním zahrát tenis a pak jít na pivo. On navíc hraje závodně za ten samý tým jako já před 30 lety, tak při tom vždycky člověk omládne. A rád a často plavu, protože mně to vždycky srovná bolavá záda.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Kolik uplavete bazénů?

Já si to neměřím a neplavu rychle. Ale vzdálenost uplavu v podstatě jakoukoliv, ve vodě mohu být hodiny. Když jsem se jednou jako kluk vsadil, že uplavu z Bechyně do Týna, což je asi 12 kilometrů po proudu Lužnice, tak mi to problém nedělalo.

Když vyrážíte na dovolenou, je to víc Česko, nebo cizina?

Mám dvě zamilovaná místa, jižní Čechy, protože jsem z Bechyně, a posledních 15 let jedu na 14 dnů ke Středozemnímu moři.

Loni jste prodělal závažné onemocnění, museli vám akutně operovat střevo. Měl jste strach o život?

Ne, bylo to tak rychlé, že to, že vám jde o život, vám dojde až potom. Že to bylo život ohrožující a měl jsem namále, jsem si uvědomil, až když to dobře dopadlo.

Musel jsem ocenit, jak to všechno fungovalo. Poprvé v životě jsem si zavolal záchranku, přijeli do pěti minut a za deset minut jsem byl na emergency. Úžasně to zvládli, vzpomínám na to s velkou vděčností. A zároveň mě doprovází obavy, že pokud nepřistoupíme k systémovým změnám zdravotního pojištění, tak to na této fantastické úrovni nemůže dlouho vydržet.

Víte, čím bylo onemocnění způsobeno? Hrál v tom roli třeba stres?

Nechci zabíhat do podrobností, ale bylo to masivní krvácení do tenkého střeva. Nezanechalo to žádné následky, dál sportuju, plavu, hraju tenis, i když teď ne, protože jsem v únoru prodělal operaci kolene. Praskl mi vnitřní meniskus, ale to je takové banální zranění bývalých sportovců, takže už jsem fit.

Přece jen se blíží ta šedesátka… Cítíte, že už je tělo křehčí a potíže se budou hromadit?

Samozřejmě, že pociťujete každý rok, ale nemusíte se tomu poddat. Já jsem poslední mistrák hrál v jednatřiceti, a do čtyřicítky, kdy jsem byl schopen si udržet fyzičku, jsem těm pětadvacetiletým klukům stačil. Potom už jste každý rok o něco pomalejší. Ale s tím nic neuděláte, přírodu nepřeperete, jen můžete zpomalit chátrání.

Zatím nevypadáte úplně sešle…

Děkuji za kompliment. (smích)

To jistě ocení i ženy, kterým imponuje vysoká politika, peníze a moc. Nebo se mýlím?

Takto hluboce jsem o tom nikdy nepřemýšlel. A pokud ano, tak nemyslím, že jsem toho někdy zneužíval. Každý politik má kolem sebe nějaký fanklub, ale do jaké míry u toho působí fyzická přitažlivost a nakolik moc, to fakt nevím.

A stalo se vám někdy, že se vás nějaká žena snažila získat jen pro vaši moc?

Ano. Ale byly to epizody, které jsem nikdy nenechal rozvinout. Když jsem byl ministr financí, tak jsem možná platil za mocného muže, ale já mám jiné priority než imponovat určitou mocí, která je navíc velmi přechodná.

Báli se vás lidé jako ministra?

Já doufám, že ne. Snažil jsem se mít na ministerstvu respekt, ale doufám, že to nebyl strach. Ten máte z někoho, kdo je nevyzpytatelný. Já jsem se snažil být velmi čitelný a každý věděl, kde má tu hranici, a když ji splnil a současně nepřekročil, tak se neměl čeho bát.

Tím, že jste v politice tak dlouho, bych čekal, že už vás nedokáže nic vyprovokovat. Přesto jste před časem na ulici profackoval mladíka. Je těžké si udržovat zdravou hlavu a nepropadnout zbytečným emocím?

Je to trénink, někdy je to obtížnější více, někdy méně. A tato situace, kterou jste vzpomněl, za tu se nestydím. Šel jsem po ulici, proti mně šel mladý muž a začal řvát „Kalousku, ty svině, my tě oběsíme s celou rodinou“. Tak jsem si říkal, že toto si nemůžu nechat líbit od každého spratka, a dal jsem mu facku. On ztuhnul a říkal: „Na to nemáte právo.“ A já na to: „Právo asi ne, ale chuť strašnou.“ A dal jsem mu další dvě. Ale po té první facce mi najednou vykal, takže jistý edukační vliv to mělo. (smích)

Bohužel tam byly kamery a poslanec za Věci veřejné okamžitě obvolal všechny redakce. Já jsem to nepopíral, ale toto si líbit nenechám, když někdo vyhrožuje mě i celé rodině.

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov, Praha 1

Jste politik, který v debatách docela rezonuje. Bylo podobných útoků více?

Kupodivu ne, toto byl výjimečný exces. Chodím po ulici, jezdím tramvají, chodím do hospody a na veřejnosti se nesetkávám s žádným projevem útoku, ani verbálním. Ty neuvěřitelné kýble špíny jsou pouze na elektronické bázi, SMS, maily, anonymní dopisy. Toho jsou kupy, ale to všechno píší zamindrákovaní zbabělci, kteří si netroufnou říct vám to do očí.

Zasáhla politika i vaši rodinu a nejbližší?

Když vezmu hromady pomluv, které o mně byly napsány, tak v danou chvíli rezonovaly. Koneckonců těch pomluv se i pan premiér drží jako klíště a v kampani je neváhali převzít ani Piráti. A když ty pomluvy rezonovaly veřejností, tak každý z vašich blízkých lidí chodí do práce nebo do školy, a v tomto prostředí to „nakoupí“. Je to jakási zátěž, kterou blízcí kvůli vám nesou.

O vás se ví, že se vám manželství rozpadlo. Hrála v tom roli právě i ta politika?

Já jsem se rozvedl po 27 letech manželství a to je všechno, co k tomu řeknu. Děti byly v tu dobu dospělé a rozvod proběhl tak, že se rozváděli dva slušní a dospělí lidé.

Když se dva ideově odlišní politici sejdou za kamerami, baví se normálně jako lidé? Nebo se nesnesou?

Na každém pracovišti jsou lidé, které máte rád a kteří jsou vám víc sympatičtí. I když mají jiná ideová východiska a i když jsou vaši političtí soupeři, tak si s nimi rádi popovídáte a vážíte si jich a jdete s nimi i na pivo. A pak jsou lidé, kde ta chemie nefunguje, a pak se moc nemusíte.

I politici ve Sněmovně jsou jenom lidé, Poslanecká sněmovna není žádná elita, to jsou lidé z masa a krve, je to vzorek společnosti. Je tam stejná koncentrace slušných, neslušných, líných, pracovitých, chytrých, hloupých, zákeřných, čestných… Jako jinde ve společnosti. Takže si to představte u vás v práci a je to stejné.

Hádají se lidé v zákulisí?

Samozřejmě a vášnivě. Ať už o zákon, nebo jestli vyhraje Sparta, nebo Slavia.

Je politika špína? Někdy to tak na povrchu vypadá.

Je to práce a řemeslo jako každé jiné. A prosím, aby lidi měli kritické myšlení a nedívali se na to přes média. Dneska těžko najdete titul, který by se mohl nějakému problému hluboce věnovat, takže se jede opravdu po povrchu, po té pěně, a zvýrazňují se spíše excesy než každodenní práce.

Je to poměrně tvrdé řemeslo, které se musí umět. Takže jsem vždycky s rozpaky vnímal volání po nových tvářích a po lidech, kteří politiku nikdy nedělali. Když půjdete na operaci žlučníku, také nechcete, aby vás operoval člověk, který nikdy neoperoval, a to jen proto, že máte jistotu, že předtím žádnou operaci nezkazil. Ale lidé takto často přistupují k politice.

Mění ženy politiku?

Přítomnost žen v politice je vždycky k dobru, protože ten, kdo má nějaké vychování, se snaží alespoň předstírat, že je džentlmen. Ale pak jsou i excesy, kdy do vysoké politiky vstoupily dámy, proti kterým jsou pavlačové domovnice z 30. let slabý odvar. Tam se to džentlmenství předstírá dost těžko.

Jsou politici nepořádní? Zná to asi každý, když přijde do kuchyňky nebo na záchod, a nestačí zírat…

Kdybychom nebyli tady (rozhovor probíhal v hotelu, pozn. red.) a věděl bych, že přijdete do mé kanceláře s fotografem, tak bych musel přijít o půl hodiny dříve a uklízet, protože na mém pracovním stole mám nepořádek. Ale na toaletě po sobě uklízím. (smích)

Nicméně musím říct, že se vám občas stane, že ve Sněmovně vstoupíte na toaletu a řeknete si: „Panebože, kdo to tady byl?“ Takže ano, poslanci jsou pouze vzorkem společnosti. Dokonce bych řekl, že jsme spíše ten průměr, protože ta nadprůměrná elita uspěla spíše v bádání, byznyse, hudbě nebo ve sportu.

Neplánujete si střihnout nějakou roli v seriálu nebo ve filmu, jak to někteří politici dělají?

Ne, to rozhodně nevyhledávám. Ale když za mnou třeba přišli tvůrci seriálu Blaník, jestli bych byl ochoten vystoupit v jejich filmu, tak jsem řekl „samozřejmě“, výzvy tohoto typu více přijímám, než nepřijímám. Minulý týden jsem například absolvoval Noční směnu s Adélou, což je dvanáctihodinový noční pořad.

Každý politik musí být tak trochu herec. Když vystupujete na veřejnosti, musíte volit přesvědčovací prostředky, které volí herci. Já jsem se nikdy netajil tím, že důležité projevy si trénuji a přeříkávám nahlas. Pečlivě se připravuji včetně gest nebo vtipů, které do projevu musím vložit, abych ho oživil.

Jste pro to, aby měli politici jasně danou pracovní dobu, nesměli pít v práci alkohol a měli podobná omezení jako běžní zaměstnanci?

Ne, prosím pěkně, nehrajme si na mateřskou školku. Třeba kolegové z Pirátské strany mají pocit, že by to měli svázat zákoníkem práce, ale poslanci a senátoři nejsou v pracovním poměru. Můžete napsat tisíc kodexů a tisíc pravidel, ale jestli někdo překračuje obecná pravidla slušnosti, tak ať mu to spočítají voliči.

Vadí mi, že pracovitost poslanců se někdy hodnotí podle toho, jestli celou dobu sedí na svém místě, někdy to bývá vnímáno jako pracovitý poslanec. Ale on tam může sedět a nedělat vůbec nic. Gró práce se odehrává mimo hlavní sál, v kancelářích, ve výborech a při jednání s experty. Možná bych i řekl, že když jsem v sále a sleduju diskusi, tak nejsem v zápřahu a jen odpočívám. A to zkresluje pohled.

Ale média a lidi právě to jednání zajímá. Pak je naštve, když je sál prázdný…

Ta koncentrace na jednání je důležitá, ale jestliže vystupuje dvě hodiny Tomio Okamura, tak než ho dvě hodiny poslouchat, raději vypracuju pozměňovací návrh k nějakému zákonu. A je to efektivněji strávený čas.

V rychlé zpovědi jste zmínil, že jste silný kuřák. Musel jste po nemoci nějak upravit svou životosprávu? Třeba omezit právě kouření nebo třeba alkohol?

Nene, tři měsíce jsem musel držet dietu, kdy jsem nesměl jíst nic, kde jsou zrníčka, slupky a podobně, ale nic dramatického, teď už mohu jíst cokoliv. Kdybych ale jedl cokoliv, na co mám chuť, tak vážím 140 kilo. Takže moje stravování se řídí tím, že chci být za každou cenu „docentem“, tedy nechci, aby má váha měla třímístné číslo.

A měl jste takové období?

Měl jsem 112 kilo. Teď mám 101. Takže je to neustálý zápas, kdy jsem se smířil, že asi nikdy nebudu vítězit, ale snažím se držet nerozhodné skóre.

Takže občas v noci vyjíte ledničku?

No samozřejmě, nejhorší je ledničkový sex. Ale snažím se na noc necpat.

Díky moc za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Co se nedá koupit za peníze?

Čest. Někdo říká láska a zdraví, což je hodně pravda, ale tam už ty peníze něco znamenají.

Motto, které vás provází životem?

Hlavně se nepodělat.

Jak nejraději trávíte dovolenou?

Na tenise a také si rád zajedu k moři.

Je horší nevěra, nebo politická zrada?

Obojí je svým způsobem zrada. V politice to musíte brát jako součást, v osobním životě je na vás, jak to berete.

Jahody se šlehačkou, nebo se šampaňským?

Se šampaňským.

Máte raději oblek, nebo tepláky?

Tepláky nosím jenom na sport, mám rád sportovní oblečení.

Co mimo politiku vás v poslední době nejvíce naštvalo?

Teď jste mě zarazil. Snažím se nenaštvávat zbytečně, tak si nevzpomínám.

Chodí vám sprosté SMS?

Zajisté.

Jak se udržujete v kondici?

Plavu, hraju tenis, chodím od posilovny a teď šlapu na rotopedu nebo běhám na orbitreku.

Chtěl byste být prezidentem?

Nepřemýšlel jsem o tom.

Vaříte si doma?

Minimálně.

Pouštíte si k nedělnímu obědu politickou debatu?

Ne, to opravdu ne. Když se musím podívat na politickou debatu, tak zásadně nejím. Ty věci k sobě nejdou.

Co byste dělal místo politiky?

Každý musí být připraven, že zítra přestane dělat politiku, takže by to byla jedna z výzev. A zvládl bych ji stejně dobře jako jinou předtím.

Jaké jsou vaše zlozvyky?

Jsem závislý nikotinista. Přešel jsem na elektronickou cigaretu, ale závislost je tam pořád.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jak jste se dneska vyspal?

Celkem dobře, děkuju.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

David Budai
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov

2 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m

4 + KK 123 m², bal. 1 m², ter. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město

7 + KK 379 m², bal. 9 m²
85 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m
Praha 8

Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m

4 + KK 156 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou
Praha 5

Luxusní byt se zahradou

3 + KK 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
11 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m

8 + KK 492 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1
Praha 1

Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1

6 + KK 339 m², bal. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m

3 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 248m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 248m

5 + KK 248 m², ter. 31 m²
34 890 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila se zahradou Troja 728m
Praha 7

Luxusní vila se zahradou Troja 728m

12 + KK 528 m², bal. 27 m², ter. 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 104m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 104m

3 + 1 104 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt k pronámu Staré město 192m
Praha 1

Byt k pronámu Staré město 192m

5 + 1 192 m², bal. 2 m²
150 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha
Praha 1

Byt k pronájmu Praha

3 + KK 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem Praha 4 - 300m
Praha 4

Vila na pronájem Praha 4 - 300m

8 + 1 400 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt Střešovice 197m
Praha 6

Byt Střešovice 197m

4 + KK 197 m², ter. 67 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu Praha
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu Praha

280 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m

4 + KK 104 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchod na pronájem Staré město 409m
Praha 1

Obchod na pronájem Staré město 409m

409 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Praha 1

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m

Atypický 218 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Dejvice 225m
Praha 6

Byt s terasou Dejvice 225m

5 + KK 225 m², ter. 54 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m

3 + 1 138 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 193m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 193m

4 + KK 193 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt pronájem Hradčany 170m
Praha 6

Byt pronájem Hradčany 170m

4 + 1 170 m², ter. 6 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Střešovice 193m
Praha 6

Byt na pronájem Střešovice 193m

4 + KK 193 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem ve Střešovicích 193m
Praha 6

Byt na pronájem ve Střešovicích 193m

4 + KK 193 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu ve Střešovicích 193m
Praha 6

Byt k pronájmu ve Střešovicích 193m

4 + KK 193 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 3 - 61
Praha 3

Byt k pronájmu Praha 3 - 61

2 + KK 61 m², ter. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks