Rychlá zpověď - Martin Zach: Život na vozíku nekončí

O zdraví, vozíčku, budoucnosti a naději
05. listopadu 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Před devíti lety vyhrál tehdy mladý sportovec Martin Zach titul o nejkrásnějšího Muže roku. Den na to skočil do rybníka a ochrnul. Jeho život se z vteřiny na vteřinu změnil. A přestože na začátku to neměl vůbec snadné, dnes je mediálně známý vozíčkář vzorem pro ostatní handicapované. Martin svůj život žije naplno a jako naprosto zdravý člověk, jen u toho všeho sedí. V rozhovoru pro Luxury Prague Life dává naději nemocným i zdravým lidem. Život je totiž pro něj darem a zdraví luxusem. Ne každý z nás si to uvědomuje.

Video

Na konci srpna jste se oženil, to nás moc zajímá. Jaká byla svatba? Je to přece jen velká životní událost.

Svatba dobrá. Životní událost to je a není. Jde o to, jak to člověk bere a jak to má nastavené. Samozřejmě je to velká událost, ale ten vztah a život to nezmění.

Jak dlouho jste spolu?

Čtyři a půl roku.

A jak dlouho jste se odhodlával ji požádat?

To bylo taky rychlý, na dovolené. V pondělí jsme odlétali a já jsem byl v pátek kupovat prstýnek.

Luxusní vila na prodej Praha
Luxusní vila na prodej Praha, Praha 6

Takže to bylo rozhodnutí ze dne na den?

Nijak dlouho jsem se nerozhodoval. Ta příležitost najednou přišla, tak jsem toho využil. Ale že bych se nějak dlouho odhodlával, to ne.

Kdybych teď mluvila s vaší ženou, tak by mi určitě řekla: „západ slunce, romantika, večeře“. Bylo to něco z toho?

Západ slunce tam nebyl, ale bylo to u moře, na pláži v takovém altánku. Takže romantické to bylo.

Když jste ochrnul, napadlo vás někdy, že můžete žít takto normální život, být šťastný a oženit se?

Úplně ze začátku, ty první měsíce, určitě ne. Ale potom, když jsem potkal starší vozíčkáře, kteří už sedí na vozíku déle, jsem najednou viděl, že to všechno jde. Od nich jsem čerpal informace a oni mi to předávali, takže jsem věděl, že je možné „normálně“ žít.

Jak funguje vaše žena při asistenci? Musela se hodně učit, nebo automaticky věděla, jak pomáhat a co dělat?

Vozíčkáři většinou lidi okolo sebe nasměrují a řeknou jim, co potřebují a kde potřebují pomoc. U ní to zas tak potřeba nebylo. Jelikož je doktorka, tak nějaké věci věděla, a s handicapovanými se seznámila dřív.

Takže takový přirozený talent, když je lékařka?

Přirozený talent. Ale jde taky o to, jak si ten člověk na vozíku o pomoc řekne. Musí své okolí umět nasměrovat, co potřebuje, a co ne. Samozřejmě to chvíli trvalo, než jsme se sehráli a než jsme to vychytali, ale nebylo to nic extrémního.

Jak to bude pokračovat dál? Když se „roztrhl pytel“ s články o tom, že jste se oženil, prohlásil jste, že byste chtěli mít děti. Půjde to?

Půjde to, co by to nešlo? Všechno jde, když se chce.

Kdy to plánujete?

Necháváme tomu volný průběh.

Když se vám před devíti lety stala ta nehoda, tak jste po nějaké době rehabilitací řekl, že budete bojovat natolik, až začnete chodit. Když jsem se vás dneska zeptala, kde se vidíte za pět let, řekl jste, že budete pořád na vozíku. Proč?

Tohle jsem řekl v prvních dnech, co se mi to stalo. Postupem času samozřejmě člověk zjistí, že to tak snadné úplně není. Třeba jednou chodit budu, neříkám, že ne. Ale myslím, za pět let ještě doktoři nic nevymyslí, abychom chodili. Zřejmě to bude za delší dobu.

Ale vy jste tehdy nemohl v podstatě hýbat ani rukama, a teď jste soběstačný, napijete se sám, fungujete jako samostatná jednotka.

Naštěstí ty svaly v rukách se probudily a začaly se hýbat. Ze začátku to opravdu bylo jenom o tom, že jsem kroutil hlavou a levačku jsem zvednul, jinak ne.

Ale když se probudily svaly v rukou, tak se třeba probudí i v nohách?

Tam jde o to, že při úrazu vznikl takzvaný mozkomíšní otok, nervy byly utlačené. Když ten otok opadne, tak se některé dráhy znovu obnovily a svaly se zapojily. Ale ty svaly na nohou… Hlavně po devíti letech už to nejde, aby se znovu přirozeně nastartovaly.

Ale vždyť cvičíte…

Cvičím, ale posiluji jenom ty svaly, co mi fungují. Svaly, které nefungují a nejsou zapojené, posilovat nemůžu.

Před chvílí jste seděl, a pak jste si rukama pomohl dát nohu přes nohu, jak ji máte teď. Cítíte, že je to pro vás pohodlnější?

Je to pro mě pohodlnější, protože se nehrbím. Takhle sedím se založenýma rukama, abych si narovnal záda. Když si je dám před sebe, tak ta stabilita trupu není taková. Utlačuje mi to bránici a nemůžu pořádně dýchat.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město, Praha 1

No jo, to by mě vůbec nenapadlo. Povězte mi ještě, jak vypadá váš pracovní den?

Každý den je jiný, což je pro mě základní, protože stereotyp úplně nesnáším. Všechno si řídím sám, a den se odvíjí podle toho, co si naplánuju. Nejvíce se momentálně věnuji oblečení pro vozíčkáře FZWear.cz. Když je potřeba, objednávám látky, vyřizuji zakázky, jednám se zákazníky, dělám etikety na posílání, jsem v kontaktu se švadlenou a posílám jí zakázky. Kromě šití dělám komplet všechno já.

A jde to na odbyt? Mají o to vozíčkáři zájem?

Jde to, poslední měsíc je úplně fenomenální. Je to i tím, že jsme poprvé začali dámskou kolekci a máme druhý týden i dámské kalhoty. A také jsme „vyjeli“ se softshellovými kalhotami. Je to v podstatě nepromokavá a větru odolná outdoorová látka. Lidé to teď na zimu opravdu kupují. Chceme, aby to oblečení bylo kvalitní, hezké a zároveň cenově dostupné. Takže další prací je teď shánění peněz na to oblečení.

Oblečení je totiž dotované a veškerý materiál a část výroby dotujeme z financí, které seženu od různých nadací nebo od charitativních projektů. Co kus, tak v průměru 800 korun jde od nás. Snaha je, aby si oblečení mohla dovolit co nejširší skupina vozíčkářů, nechceme se zařadit mezi firmy, které vydělávají na vozíčkářích.

No počkejte, ale něco na tom vydělat musíte, z něčeho žít musíte?

Máme příspěvek na chráněné pracovní místo, které jsme získali pro letošní rok. A také podporu od nadací.

To je ale strašně málo, ne?

Stačí to.

Myslela jsem, že to máte jako byznys. Abyste vydělal…

Ne, byznys z toho dělat nechci.

Ale pak přijde nějaká konkurence a byznys si z toho udělá…

Lidé půjdou po ceně, po kvalitě. Žádná firma nebude schopna to ušít tak kvalitně a za naši cenu.

Oblečení vymýšlíte a testujete sám na sobě? Jak vůbec vypadá?

Vzadu je delší, přes zadek. Vepředu je to kratší, aby se nehrnulo a nedělalo to boule. Když si vy sednete, tak se vám to vepředu shrne a vzadu vám leze zadek. A když se postavíte, tak si to srovnáte. Jenže my se nepostavíme, my potřebujeme to pohodlí vsedě. Ještě je to udělané tak, aby se i člověk, který neovládá prsty, jako já, mohl zapnout a obléknout. Máme místo knoflíku háček a očko, aby se to mohlo chytit na zipu, a vzadu máme větší očka, aby si to člověk mohl vytáhnout a obléknout. Mikina to samé, vepředu kratší a je to protažené dozadu přes zadek, aby netáhlo na záda.

To je super. Člověka to prostě nenapadne…

Nenapadne. Já to začal řešit, až když jsem se dostal na vozík a najednou na mě nic nebylo. Nebo bylo, ale blbě. Vepředu hrozně moc materiálu, ale vzadu mi z toho lezl zadek. Když jsem přelezl do auta, tak se mi kalhoty svlékly do půlky stehen. A jeďte si pak na rande nebo nějakou schůzku, aby vás tam někdo cizí oblékal. (smích)

To muselo být takových trapasů, než jste vychytal podobné věci. Jmenujte ještě něco, kromě toho, že vás někdo oblékal.

Tak trapasů… Třeba to, že jsem vypadl z auta při přelézání, nebylo ze začátku nic nenormálního. Odjede mi vozík, třeba když prší nebo je sníh. Nalézám do auta, vozík se smekne. Takhle jsem spadnul i doma, sousedi mě pak šli zvedat a já byl jenom ve spodním prádle.

Povězte mi o vaši terapii na koni. Jmenuje se to hipoterapie, já si ale pod „hipo“ představuju hrocha.

Hippo je anglicky hroch, tohle je z latiny. Jedná se o spolek Caballinus, který se věnuje hipoterapii handicapovaných dětí. Já jsem s nimi začal jezdit už před sedmi roky. Ze začátku to byl adrenalin, museli mě na toho koně přivazovat, abych se tam vůbec udržel, nakládalo mě šest lidí. Teď to zvládáme v pohodě ve třech.

Snažím se jim pomáhat a získávat finanční prostředky, protože je to taky dotované. Jeden kůň a jeho ustájení na rok stojí sto dvacet tisíc, my máme pět koní. Snažím se jim dělat PR, moderuju jim občas nějakou akci a podobně.

Je to tak, že díky tomu, že jste tenkrát vyhrál Muže roku, máte trochu „profláknutý“ obličej? Pomáhá, že jste se v médiích zviditelnil ještě jako zdravý člověk?

To je ta kombinace: Muž roku a skok. V rámci samotný Muže roku bych tak známý nebyl, mě vlastně proslavil až ten skok a úraz.

Letos byl devatenáctý ročník, já jsem vyhrál desátý. Je potřeba říct, že David Novotný dělá tu akci charitativně, nejde tam jen o Muže roku a nějaký titul. David podporuje stacionáře a dětské domovy na Náchodsku. Účel je udělat nějakou dobrou věc. Od té doby, co se mi to stalo, mě David finančně podporuje. Rozděluje peníze mezi děti a vždycky něco dá i mně. A to je to zákulisí, které třeba Česká Miss vůbec nemá.

Vy to pořád sledujete?

Už ne tolik. Letos jsem poprvé na Muži roku nebyl, protože jsem byl na mistrovství Evropy v atletice a nestihl jsem to. Ale jinak se pravidelně jezdím podívat každý rok na finále.

Co říkáte na ty kluky? Jak se to mění a jaký je rozdíl před devíti lety a teď?

Já s těmi kluky vůbec nepřijdu do kontaktu. Ale vím, že teď už před finálem mají nějaké soustředění a je to více medializované. My jsme tenkrát jenom jeli do Náchoda o den dřív, večer jsme šli na bowling a nic víc nebylo. Teď už se na to připravují, musí splňovat i nějaká kritéria v anglickém jazyce a mají nějaké testy. A hlavně se postupuje na mezinárodní soutěže, což za mě také nebylo.

Říkal jste, že jste byl na mistrovství v atletice. Čemu se věnujete?

Věnuji se hodu kuželkou, což je atletická paralympijská disciplína. Závodím za spolek Atletika bez bariér Pardubice, takže jezdím trénovat do Pardubic. Během čtyř let jsem se propracoval do světové špičky a letos jsem poprvé vyhrál celý Český pohár. V Evropě jsem se umístil na pátém místě. Cílem je paralympiáda v Tokiu 2020.

Vy jste byl sportovec už předtím, a tohle vám zůstalo. Pomáhá sport na psychiku?

Jednak na psychiku, a pomáhá také vrátit se do života na tom vozíku. Třeba jízdou na kole, posilovnou člověk hodně posílí a o to víc je soběstačnější.

Mám trochu pocit, že mluvím se zdravým člověkem. Vy neděláte nic jinak, než by dělal zdravý člověk. Akorát u toho sedíte…

Přesně tak, snažím se o to. Ale taky to tak nemuselo být, mohl jsem sedět doma a nadávat, že se mi to stalo. Zmínila jste medializaci a to, jestli mi pomohla. Kdybych nechtěl, tak do médií nepůjdu. Ale já jsem se rozhodl, že ten handicap chci rozšířit mezi lidi, aby věděli, že tady něco takového je. Já sám osobně jsem to nevěděl, a to jsem chodil na sportovní školu, kde jsme měli i speciální pedagogiku. Věděl jsem, že jsou tu nějaké dětské mozkové obrny, ADHD a podobně. Ale že tu jsou úrazy páteře, to jsem vůbec nevěděl.

Co pro vás znamená luxus?

Tak obecně luxus se rovná být movitý. Ale pro mě je luxus být zdravý, mít čas na rodinu a být v klidu. Jet si někam na dovolenou a užívat si život.

A to se daří?

Svým způsobem ano. Samozřejmě by bylo nejlepší být rentiérem a nedělat nic. Mě by to ale asi nebavilo. Každý ten luxus vnímá úplně jinak.

Kdysi jsem dělala rozhovor s Janem Potměšilem, který říkal, že třeba dojede k bankomatu a nedosáhne na něj. To je další příklad toho, že zdravému člověku takové věci nedojdou. Když se vám něco takové stane, pomůžou vám lidé?

Všechno samozřejmě není přizpůsobené, třeba s tím bankomatem. Tím že nehýbu prsty, mám problém vytáhnout kartu z bankomatu. Nebo jsem nedosáhl na terminál, abych zadal PIN. Takové věci jsou, ale lidé většinou pomůžou.

Jednou jedinkrát mi člověk řekl, že mi nepodá vozík z auta z kufru a odešel. Ale za chvíli se vrátil, protože pochopil, že jsem vozíčkář. Ale jinak lidé pomáhají. Když vozíčkář chce, tak je většinou naučený, že si o pomoc řekne. Já s tím problém nemám, holt to k tomu vozíku patří.

Jak byste motivoval další lidi? To je pořád něco někde – úraz, hloupá náhoda…

Je to furt někde. Jezdím do Kladrub dělat instruktora soběstačnosti, a tam se setkávám s lidmi, kteří se dostali do situace jako já. Učím je všechny přesuny, polohování na lůžku, oblékání nebo to, že na vozíku to nekončí. Chce to dřít, ale život lze žít relativně dobře.

Vidí plamínky naděje, nebo si říkají: Co to tu mele?

Je to kus od kusu, ale musím říct, že většina je pozitivní. Řeknu jim, že jsem devět let na vozíčku. A co všechno se dá na vozíku dělat. Pro ně je to motivace, že to jde, když se chce.

Martine, moc děkuji za rozhovor. Hodně štěstí.

Rychlá zpověď:

Nejšťastnější den vašeho života?

Když jsem se narodil.

Co nikdy neodpouštíte?

Křivdu a lež.

Jmenujte jednu výhodu vozíčkáře oproti zdravému člověku?

Mám u sebe furt židli.

Na co byste se zeptal, kdybyste měl tu možnost, prezidenta Miloše Zemana?

Kdy už konečně skončí.

Čím jste naposledy překvapil svou manželku?

Kytkou a fresh džusem.

Bez čeho si nedokážete představit den?

Bez kafe a bez pusy.

Životní motto?

Všechno jde, když se chce.

Jakou největší hloupost jste v životě udělal?

Nevím.

Který sport byste si chtěl vyzkoušet?

Už toho moc není. Asi padák.

Co na vás vaše žena miluje?

To byste se musela zeptat jí, ale myslím, že pozitivní přístup k životu.

Co pro vozíčkáře znamená bolest?

To samý, co pro „choďáka“.

Co byste doporučil jako první člověku, kterému řeknou, že už nikdy nebude chodit?

Že na vozíku život nekončí, že si na to musí zvyknout.

Jaká je vaše vysněná dovolená?

V teple.

Kde se vidíte za pět let?

Pořád na vozíku.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Víte, že vozíčkáři potřebují speciální oblečení?

Ano vím, vím, že máte svoji značku. Vepředu to musí být větší, protože vždycky sedíte.
Ne vepředu menší, vzadu větší.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
15 312 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
12 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m

4 + KK 123 m², bal. 1 m², ter. 5 m²
28 692 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
26 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila ve Střešovicích 2134m
Praha 6

Luxusní vila ve Střešovicích 2134m

986 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 248m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 248m

5 + KK 248 m², ter. 31 m²
34 890 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m
Praha 8

Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m

4 + KK 156 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Malá Strana 48m
Praha 1

Byt na prodej Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou
Praha 5

Luxusní byt se zahradou

3 + KK 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Nové Město - 62m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Nové Město - 62m

3 + KK 62 m²
7 120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m

7 + KK 334 m², bal. 6 m², ter. 25 m²
41 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m

8 + KK 492 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město

7 + KK 379 m², bal. 9 m²
85 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1
Praha 1

Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1

6 + KK 339 m², bal. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m

3 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

3 + KK 133 m², bal. 3 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246

4 + KK 246 m², bal. 6 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov

2 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
11 649 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila se zahradou Troja 728m
Praha 7

Luxusní vila se zahradou Troja 728m

12 + KK 528 m², bal. 27 m², ter. 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Praha 6

Luxusní vila na Hanspaulce 940m

Atypický 940 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
68 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 104m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 104m

3 + 1 104 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt k pronámu Staré město 192m
Praha 1

Byt k pronámu Staré město 192m

5 + 1 192 m², bal. 2 m²
150 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na pronájem Staré město 409m
Praha 1

Obchod na pronájem Staré město 409m

409 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem Praha 4 - 300m
Praha 4

Vila na pronájem Praha 4 - 300m

8 + 1 400 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt Střešovice 197m
Praha 6

Byt Střešovice 197m

4 + KK 197 m², ter. 67 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu Praha
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu Praha

280 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m

4 + KK 104 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Praha 1

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m

Atypický 218 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Dejvice 225m
Praha 6

Byt s terasou Dejvice 225m

5 + KK 225 m², ter. 54 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky.cz - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks