Rychlá zpověď - Martin Zach: Život na vozíku nekončí

O zdraví, vozíčku, budoucnosti a naději
05. listopadu 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Před devíti lety vyhrál tehdy mladý sportovec Martin Zach titul o nejkrásnějšího Muže roku. Den na to skočil do rybníka a ochrnul. Jeho život se z vteřiny na vteřinu změnil. A přestože na začátku to neměl vůbec snadné, dnes je mediálně známý vozíčkář vzorem pro ostatní handicapované. Martin svůj život žije naplno a jako naprosto zdravý člověk, jen u toho všeho sedí. V rozhovoru pro Luxury Prague Life dává naději nemocným i zdravým lidem. Život je totiž pro něj darem a zdraví luxusem. Ne každý z nás si to uvědomuje.

Video

Na konci srpna jste se oženil, to nás moc zajímá. Jaká byla svatba? Je to přece jen velká životní událost.

Svatba dobrá. Životní událost to je a není. Jde o to, jak to člověk bere a jak to má nastavené. Samozřejmě je to velká událost, ale ten vztah a život to nezmění.

Jak dlouho jste spolu?

Čtyři a půl roku.

A jak dlouho jste se odhodlával ji požádat?

To bylo taky rychlý, na dovolené. V pondělí jsme odlétali a já jsem byl v pátek kupovat prstýnek.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Takže to bylo rozhodnutí ze dne na den?

Nijak dlouho jsem se nerozhodoval. Ta příležitost najednou přišla, tak jsem toho využil. Ale že bych se nějak dlouho odhodlával, to ne.

Kdybych teď mluvila s vaší ženou, tak by mi určitě řekla: „západ slunce, romantika, večeře“. Bylo to něco z toho?

Západ slunce tam nebyl, ale bylo to u moře, na pláži v takovém altánku. Takže romantické to bylo.

Když jste ochrnul, napadlo vás někdy, že můžete žít takto normální život, být šťastný a oženit se?

Úplně ze začátku, ty první měsíce, určitě ne. Ale potom, když jsem potkal starší vozíčkáře, kteří už sedí na vozíku déle, jsem najednou viděl, že to všechno jde. Od nich jsem čerpal informace a oni mi to předávali, takže jsem věděl, že je možné „normálně“ žít.

Jak funguje vaše žena při asistenci? Musela se hodně učit, nebo automaticky věděla, jak pomáhat a co dělat?

Vozíčkáři většinou lidi okolo sebe nasměrují a řeknou jim, co potřebují a kde potřebují pomoc. U ní to zas tak potřeba nebylo. Jelikož je doktorka, tak nějaké věci věděla, a s handicapovanými se seznámila dřív.

Takže takový přirozený talent, když je lékařka?

Přirozený talent. Ale jde taky o to, jak si ten člověk na vozíku o pomoc řekne. Musí své okolí umět nasměrovat, co potřebuje, a co ne. Samozřejmě to chvíli trvalo, než jsme se sehráli a než jsme to vychytali, ale nebylo to nic extrémního.

Jak to bude pokračovat dál? Když se „roztrhl pytel“ s články o tom, že jste se oženil, prohlásil jste, že byste chtěli mít děti. Půjde to?

Půjde to, co by to nešlo? Všechno jde, když se chce.

Kdy to plánujete?

Necháváme tomu volný průběh.

Když se vám před devíti lety stala ta nehoda, tak jste po nějaké době rehabilitací řekl, že budete bojovat natolik, až začnete chodit. Když jsem se vás dneska zeptala, kde se vidíte za pět let, řekl jste, že budete pořád na vozíku. Proč?

Tohle jsem řekl v prvních dnech, co se mi to stalo. Postupem času samozřejmě člověk zjistí, že to tak snadné úplně není. Třeba jednou chodit budu, neříkám, že ne. Ale myslím, za pět let ještě doktoři nic nevymyslí, abychom chodili. Zřejmě to bude za delší dobu.

Ale vy jste tehdy nemohl v podstatě hýbat ani rukama, a teď jste soběstačný, napijete se sám, fungujete jako samostatná jednotka.

Naštěstí ty svaly v rukách se probudily a začaly se hýbat. Ze začátku to opravdu bylo jenom o tom, že jsem kroutil hlavou a levačku jsem zvednul, jinak ne.

Ale když se probudily svaly v rukou, tak se třeba probudí i v nohách?

Tam jde o to, že při úrazu vznikl takzvaný mozkomíšní otok, nervy byly utlačené. Když ten otok opadne, tak se některé dráhy znovu obnovily a svaly se zapojily. Ale ty svaly na nohou… Hlavně po devíti letech už to nejde, aby se znovu přirozeně nastartovaly.

Ale vždyť cvičíte…

Cvičím, ale posiluji jenom ty svaly, co mi fungují. Svaly, které nefungují a nejsou zapojené, posilovat nemůžu.

Před chvílí jste seděl, a pak jste si rukama pomohl dát nohu přes nohu, jak ji máte teď. Cítíte, že je to pro vás pohodlnější?

Je to pro mě pohodlnější, protože se nehrbím. Takhle sedím se založenýma rukama, abych si narovnal záda. Když si je dám před sebe, tak ta stabilita trupu není taková. Utlačuje mi to bránici a nemůžu pořádně dýchat.

Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Byty Janáčkovo nábřeží 211m, Praha 5

No jo, to by mě vůbec nenapadlo. Povězte mi ještě, jak vypadá váš pracovní den?

Každý den je jiný, což je pro mě základní, protože stereotyp úplně nesnáším. Všechno si řídím sám, a den se odvíjí podle toho, co si naplánuju. Nejvíce se momentálně věnuji oblečení pro vozíčkáře FZWear.cz. Když je potřeba, objednávám látky, vyřizuji zakázky, jednám se zákazníky, dělám etikety na posílání, jsem v kontaktu se švadlenou a posílám jí zakázky. Kromě šití dělám komplet všechno já.

A jde to na odbyt? Mají o to vozíčkáři zájem?

Jde to, poslední měsíc je úplně fenomenální. Je to i tím, že jsme poprvé začali dámskou kolekci a máme druhý týden i dámské kalhoty. A také jsme „vyjeli“ se softshellovými kalhotami. Je to v podstatě nepromokavá a větru odolná outdoorová látka. Lidé to teď na zimu opravdu kupují. Chceme, aby to oblečení bylo kvalitní, hezké a zároveň cenově dostupné. Takže další prací je teď shánění peněz na to oblečení.

Oblečení je totiž dotované a veškerý materiál a část výroby dotujeme z financí, které seženu od různých nadací nebo od charitativních projektů. Co kus, tak v průměru 800 korun jde od nás. Snaha je, aby si oblečení mohla dovolit co nejširší skupina vozíčkářů, nechceme se zařadit mezi firmy, které vydělávají na vozíčkářích.

No počkejte, ale něco na tom vydělat musíte, z něčeho žít musíte?

Máme příspěvek na chráněné pracovní místo, které jsme získali pro letošní rok. A také podporu od nadací.

To je ale strašně málo, ne?

Stačí to.

Myslela jsem, že to máte jako byznys. Abyste vydělal…

Ne, byznys z toho dělat nechci.

Ale pak přijde nějaká konkurence a byznys si z toho udělá…

Lidé půjdou po ceně, po kvalitě. Žádná firma nebude schopna to ušít tak kvalitně a za naši cenu.

Oblečení vymýšlíte a testujete sám na sobě? Jak vůbec vypadá?

Vzadu je delší, přes zadek. Vepředu je to kratší, aby se nehrnulo a nedělalo to boule. Když si vy sednete, tak se vám to vepředu shrne a vzadu vám leze zadek. A když se postavíte, tak si to srovnáte. Jenže my se nepostavíme, my potřebujeme to pohodlí vsedě. Ještě je to udělané tak, aby se i člověk, který neovládá prsty, jako já, mohl zapnout a obléknout. Máme místo knoflíku háček a očko, aby se to mohlo chytit na zipu, a vzadu máme větší očka, aby si to člověk mohl vytáhnout a obléknout. Mikina to samé, vepředu kratší a je to protažené dozadu přes zadek, aby netáhlo na záda.

To je super. Člověka to prostě nenapadne…

Nenapadne. Já to začal řešit, až když jsem se dostal na vozík a najednou na mě nic nebylo. Nebo bylo, ale blbě. Vepředu hrozně moc materiálu, ale vzadu mi z toho lezl zadek. Když jsem přelezl do auta, tak se mi kalhoty svlékly do půlky stehen. A jeďte si pak na rande nebo nějakou schůzku, aby vás tam někdo cizí oblékal. (smích)

To muselo být takových trapasů, než jste vychytal podobné věci. Jmenujte ještě něco, kromě toho, že vás někdo oblékal.

Tak trapasů… Třeba to, že jsem vypadl z auta při přelézání, nebylo ze začátku nic nenormálního. Odjede mi vozík, třeba když prší nebo je sníh. Nalézám do auta, vozík se smekne. Takhle jsem spadnul i doma, sousedi mě pak šli zvedat a já byl jenom ve spodním prádle.

Povězte mi o vaši terapii na koni. Jmenuje se to hipoterapie, já si ale pod „hipo“ představuju hrocha.

Hippo je anglicky hroch, tohle je z latiny. Jedná se o spolek Caballinus, který se věnuje hipoterapii handicapovaných dětí. Já jsem s nimi začal jezdit už před sedmi roky. Ze začátku to byl adrenalin, museli mě na toho koně přivazovat, abych se tam vůbec udržel, nakládalo mě šest lidí. Teď to zvládáme v pohodě ve třech.

Snažím se jim pomáhat a získávat finanční prostředky, protože je to taky dotované. Jeden kůň a jeho ustájení na rok stojí sto dvacet tisíc, my máme pět koní. Snažím se jim dělat PR, moderuju jim občas nějakou akci a podobně.

Je to tak, že díky tomu, že jste tenkrát vyhrál Muže roku, máte trochu „profláknutý“ obličej? Pomáhá, že jste se v médiích zviditelnil ještě jako zdravý člověk?

To je ta kombinace: Muž roku a skok. V rámci samotný Muže roku bych tak známý nebyl, mě vlastně proslavil až ten skok a úraz.

Letos byl devatenáctý ročník, já jsem vyhrál desátý. Je potřeba říct, že David Novotný dělá tu akci charitativně, nejde tam jen o Muže roku a nějaký titul. David podporuje stacionáře a dětské domovy na Náchodsku. Účel je udělat nějakou dobrou věc. Od té doby, co se mi to stalo, mě David finančně podporuje. Rozděluje peníze mezi děti a vždycky něco dá i mně. A to je to zákulisí, které třeba Česká Miss vůbec nemá.

Vy to pořád sledujete?

Už ne tolik. Letos jsem poprvé na Muži roku nebyl, protože jsem byl na mistrovství Evropy v atletice a nestihl jsem to. Ale jinak se pravidelně jezdím podívat každý rok na finále.

Co říkáte na ty kluky? Jak se to mění a jaký je rozdíl před devíti lety a teď?

Já s těmi kluky vůbec nepřijdu do kontaktu. Ale vím, že teď už před finálem mají nějaké soustředění a je to více medializované. My jsme tenkrát jenom jeli do Náchoda o den dřív, večer jsme šli na bowling a nic víc nebylo. Teď už se na to připravují, musí splňovat i nějaká kritéria v anglickém jazyce a mají nějaké testy. A hlavně se postupuje na mezinárodní soutěže, což za mě také nebylo.

Říkal jste, že jste byl na mistrovství v atletice. Čemu se věnujete?

Věnuji se hodu kuželkou, což je atletická paralympijská disciplína. Závodím za spolek Atletika bez bariér Pardubice, takže jezdím trénovat do Pardubic. Během čtyř let jsem se propracoval do světové špičky a letos jsem poprvé vyhrál celý Český pohár. V Evropě jsem se umístil na pátém místě. Cílem je paralympiáda v Tokiu 2020.

Vy jste byl sportovec už předtím, a tohle vám zůstalo. Pomáhá sport na psychiku?

Jednak na psychiku, a pomáhá také vrátit se do života na tom vozíku. Třeba jízdou na kole, posilovnou člověk hodně posílí a o to víc je soběstačnější.

Mám trochu pocit, že mluvím se zdravým člověkem. Vy neděláte nic jinak, než by dělal zdravý člověk. Akorát u toho sedíte…

Přesně tak, snažím se o to. Ale taky to tak nemuselo být, mohl jsem sedět doma a nadávat, že se mi to stalo. Zmínila jste medializaci a to, jestli mi pomohla. Kdybych nechtěl, tak do médií nepůjdu. Ale já jsem se rozhodl, že ten handicap chci rozšířit mezi lidi, aby věděli, že tady něco takového je. Já sám osobně jsem to nevěděl, a to jsem chodil na sportovní školu, kde jsme měli i speciální pedagogiku. Věděl jsem, že jsou tu nějaké dětské mozkové obrny, ADHD a podobně. Ale že tu jsou úrazy páteře, to jsem vůbec nevěděl.

Co pro vás znamená luxus?

Tak obecně luxus se rovná být movitý. Ale pro mě je luxus být zdravý, mít čas na rodinu a být v klidu. Jet si někam na dovolenou a užívat si život.

A to se daří?

Svým způsobem ano. Samozřejmě by bylo nejlepší být rentiérem a nedělat nic. Mě by to ale asi nebavilo. Každý ten luxus vnímá úplně jinak.

Kdysi jsem dělala rozhovor s Janem Potměšilem, který říkal, že třeba dojede k bankomatu a nedosáhne na něj. To je další příklad toho, že zdravému člověku takové věci nedojdou. Když se vám něco takové stane, pomůžou vám lidé?

Všechno samozřejmě není přizpůsobené, třeba s tím bankomatem. Tím že nehýbu prsty, mám problém vytáhnout kartu z bankomatu. Nebo jsem nedosáhl na terminál, abych zadal PIN. Takové věci jsou, ale lidé většinou pomůžou.

Jednou jedinkrát mi člověk řekl, že mi nepodá vozík z auta z kufru a odešel. Ale za chvíli se vrátil, protože pochopil, že jsem vozíčkář. Ale jinak lidé pomáhají. Když vozíčkář chce, tak je většinou naučený, že si o pomoc řekne. Já s tím problém nemám, holt to k tomu vozíku patří.

Jak byste motivoval další lidi? To je pořád něco někde – úraz, hloupá náhoda…

Je to furt někde. Jezdím do Kladrub dělat instruktora soběstačnosti, a tam se setkávám s lidmi, kteří se dostali do situace jako já. Učím je všechny přesuny, polohování na lůžku, oblékání nebo to, že na vozíku to nekončí. Chce to dřít, ale život lze žít relativně dobře.

Vidí plamínky naděje, nebo si říkají: Co to tu mele?

Je to kus od kusu, ale musím říct, že většina je pozitivní. Řeknu jim, že jsem devět let na vozíčku. A co všechno se dá na vozíku dělat. Pro ně je to motivace, že to jde, když se chce.

Martine, moc děkuji za rozhovor. Hodně štěstí.

Rychlá zpověď:

Nejšťastnější den vašeho života?

Když jsem se narodil.

Co nikdy neodpouštíte?

Křivdu a lež.

Jmenujte jednu výhodu vozíčkáře oproti zdravému člověku?

Mám u sebe furt židli.

Na co byste se zeptal, kdybyste měl tu možnost, prezidenta Miloše Zemana?

Kdy už konečně skončí.

Čím jste naposledy překvapil svou manželku?

Kytkou a fresh džusem.

Bez čeho si nedokážete představit den?

Bez kafe a bez pusy.

Životní motto?

Všechno jde, když se chce.

Jakou největší hloupost jste v životě udělal?

Nevím.

Který sport byste si chtěl vyzkoušet?

Už toho moc není. Asi padák.

Co na vás vaše žena miluje?

To byste se musela zeptat jí, ale myslím, že pozitivní přístup k životu.

Co pro vozíčkáře znamená bolest?

To samý, co pro „choďáka“.

Co byste doporučil jako první člověku, kterému řeknou, že už nikdy nebude chodit?

Že na vozíku život nekončí, že si na to musí zvyknout.

Jaká je vaše vysněná dovolená?

V teple.

Kde se vidíte za pět let?

Pořád na vozíku.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Víte, že vozíčkáři potřebují speciální oblečení?

Ano vím, vím, že máte svoji značku. Vepředu to musí být větší, protože vždycky sedíte.
Ne vepředu menší, vzadu větší.

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Bytový dům na prodej Praha
Praha 3

Bytový dům na prodej Praha

, 1332 m²
85 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Troja 2046m
Praha 7

Luxusní vila na prodej Troja 2046m

, 691 m²
65 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Praha 5 - 156m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej Praha 5 - 156m

, 156 m²
11 570 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze

140 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
[copy] Luxusní loftový byt na Praze 4
Praha 4

[copy] Luxusní loftový byt na Praze 4

cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 5
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha 5

, 778 m²
54 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
[copy] Luxusní loftový byt na Praze 4
Praha 4

[copy] Luxusní loftový byt na Praze 4

cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila ve Střešovicích 986m
Praha 6

Luxusní vila ve Střešovicích 986m

, 986 m²
185 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na prodej Staré město 409m
Praha 1

Obchod na prodej Staré město 409m

, 409 m²
80 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
[copy] Luxusní loftový byt na Praze 4
Praha 4

[copy] Luxusní loftový byt na Praze 4

cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
[copy] Luxusní loftový byt na Praze 4
Praha 4

[copy] Luxusní loftový byt na Praze 4

cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na prodej Praha
Praha 5

Luxusní kanceláře na prodej Praha

, 775 m²
54 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory na prodej 186m
Praha 5

Obchodní prostory na prodej 186m

Atypický, 186 m²
8 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní kancelář na prodej Praha 5 - Smíchov

Atypický, 58 m²
5 790 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej obchodního prostoru Praha 8 - 111m
Praha 8

Prodej obchodního prostoru Praha 8 - 111m

Atypický, 111 m²
5 690 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na prodej Praha 1 - 550m
Praha 1

Kancelář na prodej Praha 1 - 550m

Atypický, 550 m²
106 327 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory na prodej 129m
Praha 5

Obchodní prostory na prodej 129m

Atypický, 129 m²
6 100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na prodej Praha 5 - 39m
Praha 5

Kancelář na prodej Praha 5 - 39m

Atypický, 39 m²
3 941 020 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k prodeji Praha
Praha 6

Obchodní prostor k prodeji Praha

Atypický, 216 m²
15 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na prodej Praha 5 - Smíchov - 117m
Praha 5

Kancelář na prodej Praha 5 - Smíchov - 117m

Atypický, 117 m²
11 740 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k prodeji Břevnov
Praha 6

Obchodní prostor k prodeji Břevnov

Atypický, 261 m²
25 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej restaurace Praha 5 - 307m
Praha 5

Prodej restaurace Praha 5 - 307m

Atypický, 307 m²
19 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na prodej Praha 5 - Smíchov - 190m
Praha 5

Kancelář na prodej Praha 5 - Smíchov - 190m

Atypický
19 661 020 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej nebytového prostoru Praha 1 -
Praha 1

Prodej nebytového prostoru Praha 1 -

Atypický, 7 m²
612 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Praha 10 - 88m
Praha 10

Obchodní prostor na prodej Praha 10 - 88m

Atypický, 88 m²
6 142 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor Praha 1 - 73m
Praha 1

Obchodní prostor Praha 1 - 73m

Atypický, 73 m²
7 510 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Praha 10 - 37m
Praha 10

Obchodní prostor na prodej Praha 10 - 37m

Atypický, 37 m²
2 999 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní restaurace na prodej Praha 5 - 366m
Praha 5

Luxusní restaurace na prodej Praha 5 - 366m

Atypický, 366 m², ter. 81 m²
18 590 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Praze 4 - 795m
Praha 4

Luxusní penthouse na Praze 4 - 795m

Atypický, 733 m², bal. 118 m², ter. 138 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Praha 3 - 108m
Praha 3

Obchodní prostor na prodej Praha 3 - 108m

Atypický, 108 m²
7 628 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na Praze 5 - 185m
Praha 5

Obchodní prostor na Praze 5 - 185m

Atypický, 185 m²
14 790 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse na Praze 4 - 792m
Praha 4

Penthouse na Praze 4 - 792m

Atypický, 730 m², bal. 120 m², ter. 170 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej restaurace na Praze 2 - 285m
Praha 2

Prodej restaurace na Praze 2 - 285m

Atypický, 285 m²
20 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 215m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 215m

Atypický, 215 m²
15 690 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Praze 4 - 792m
Praha 4

Luxusní penthouse na Praze 4 - 792m

Atypický, 730 m², bal. 120 m², ter. 170 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej
Praha 5

Luxusní penthouse na prodej

Atypický, 234 m², ter. 117 m²
21 950 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na Praze 5 - 369m
Praha 5

Obchod na Praze 5 - 369m

Atypický, 369 m²
28 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k prodeji - Praha 70m
Praha 3

Obchodní prostor k prodeji - Praha 70m

Atypický, 70 m²
4 574 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 27m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 27m

Atypický, 27 m²
7 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na prodej na Praze 5 - 273m
Praha 5

Obchod na prodej na Praze 5 - 273m

Atypický, 273 m²
21 590 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům Praha 5 - 1500
Praha 5

Bytový dům Praha 5 - 1500

Atypický, 1500 m²
65 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Praha 6

Luxusní vila na Hanspaulce 940m

Atypický, 940 m²
110 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor Karlín 215m
Praha 8

Obchodní prostor Karlín 215m

Atypický, 215 m²
12 992 980 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na prodej Karlín 86m
Praha 8

Obchod na prodej Karlín 86m

Atypický, 86 m²
5 215 100 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní loftový byt v Modřanech - 58m
Praha 4

Luxusní loftový byt v Modřanech - 58m

1 + KK, 58 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní loftový byt na Praze 4 - 41m
Praha 4

Luxusní loftový byt na Praze 4 - 41m

1 + KK, 41 m², bal. 4 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní loftový byt na Praze 4 - 113m
Praha 4

Luxusní loftový byt na Praze 4 - 113m

1 + KK, 74 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní loftový byt 58m na Praze 4
Praha 4

Luxusní loftový byt 58m na Praze 4

1 + KK, 58 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní loftový byt 58m v Modřanech
Praha 4

Luxusní loftový byt 58m v Modřanech

1 + KK, 58 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní loftový byt Praha 4 - 58m
Praha 4

Luxusní loftový byt Praha 4 - 58m

1 + KK, 58 m²
5 298 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní loftový byt 102m na Praze 4
Praha 4

Luxusní loftový byt 102m na Praze 4

1 + KK, 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní loftový byt 58m v Modřanech
Praha 4

Luxusní loftový byt 58m v Modřanech

1 + KK, 58 m², bal. 11 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Loftový byt na Praze 4 - 58m
Praha 4

Loftový byt na Praze 4 - 58m

1 + KK, 58 m², bal. 11 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní loft na Praze 4 - 95m
Praha 4

Luxusní loft na Praze 4 - 95m

1 + KK, 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní loftový byt v Modřanech 59m
Praha 4

Luxusní loftový byt v Modřanech 59m

1 + KK, 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Loftový byt Praha 4 - 58m
Praha 4

Loftový byt Praha 4 - 58m

1 + KK, 58 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky.cz - realitní komiks