Hlavní stránka Nové články

Hraje, tančí, vychovává dceru a snaží se pomáhat. Jitka Schneiderová se na začátku roku rozhodně nenudí. Dohnat ji k rozhovoru se zdálo jako nadlidský výkon, ale podařilo se. Herečka se rozpovídala nejen o práci v divadle, ale také o tom, jak jí chybí tanec a jak je „vychovávaná“ svou dcerou a její generací. Máme se totiž od mladých co učit...

Video

Co tě letos čeká a kde tě můžeme vidět?

Hraji pořád několik představení ve Studiu DVA, občas si zazpívám v Mýdlovém princi. A moje oblíbené představení Moje tango, které mělo zhruba před rokem premiéru s Romanem Zachem a Karlem Maříkem, který tam hraje celou dobu živě na harmoniku, je zážitek, na který se vždycky moc těším a srdečně zvu. Budu zkoušet nové představení a v létě bych měla točit film. 

Šla bys do představení Moje tango, kdybys neměla zkušenosti ze Stardance?

Vzhledem k tomu, že nabídka na zkoušení přišla po Stardance a já jsem byla v obrovské kondici… Tango je ale činohra, do které jsou vloženy prvky tance. Logicky to ale choreografka Petra Parvoničová stavěla tak, abychom to mohli hrát i dalších pět let nebo i déle a v situaci, kdy už dávno nejsme v tréninkových zápřazích. 

Choreografie je skvělá, tančíme, ale není to vrcholový tanec. Šla bych do toho asi i bez Stardance, protože mám nějakou průpravu ze školy, když jsem studovala herectví. Taneční dispozice jsou geny po rodičích. A vždycky se taneční číslo dá postavit na konkrétního člověka. Měli jsme tréninky a zkoušky, a když máte pohybovou paměť, tak si to tělo zapamatuje a zvykne si.

Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Unikátní byt na Praze 1 - 174m, Praha 1

Po Stardance jsi dělala s Markem spoustu tanečních projektů.

To bylo nádherné. Uspořádali jsme charitativní večer Díky tanci v Lucerně a podpořili jsme tím téma pěstounství a pěstounské rodiny. Nikdy na ten večer nezapomenu! Teď aktuálně v novém roce se znovu svoláváme s Markem. Nevím, co z toho bude, ale oba dva jsme si najednou řekli „pojďme trénovat“, protože mně to chybí.

Tobě ano, ale Markovi asi tolik ne…

Marek právě řekl, že by taky potřeboval trénovat. Je to asi i tím, že jsme takoví projektoví lidi. Uvidíme, co z toho vznikne. Bez projektů jsem docela lenivá.

Vždyť jsi mi před chvílí říkala, že jsi měla dneska trénink…

Po dnech volna je potřeba zase začít. Pohyb mi dělá dobře, ale ten moment, než tu tašku na cvičení zabalím, vyjdu z bytu a dorazím na místo, je náročný. Když se dostanu do nějaké kondice a uděláme s Markem taneční číslo, určitě ho někde ukážeme. Ale jen když budu koukatelná. (smích)

Předpokládám, že zase s charitativním podtextem.

Taky, ale můžeme s tím i vystupovat. Někde se to prostě upíchne. 

Ty jsi velmi aktivní, co se týče charity. Jak to vzniklo a co tě tak chytlo za srdce?

S nadací Hledáme rodiče spolupracuji už přes osm let. A když jsem ve Stardance dostala tolik dobré energie a tak strašně mě to bavilo, chtěla jsem tuhle radost a energii do něčeho vrátit. Tak vznikl večer Díky tanci, kde zatančili kamarádi z různých řad Stardance, ale také profesionálové z baletu a děti. Zažili jsme neskutečný večer a vybrali pro pěstounské rodiny přes dva miliony korun.

Pěstouni si zaslouží velký obdiv a podporu. Je přece ohromná věc, když někdo nabídne svůj domov, lásku a péči dítěti, které zrovna z vážných důvodů nemůže vyrůstat u své biologické matky. Jedna náruč s bezpodmínečnou láskou je základ pro zdravý vývoj každého dítěte. Přeci každé dítě má právo vyrůstat v rodině. Podpora pěstounství u nás, pěstounské rodiny a změna systému, aby děti alespoň do tří let nebyly umísťované do kojeneckých ústavů, je moje téma, moje srdeční záležitost.

Je nějaký příběh, který tě opravdu chytil za srdce?

Tam jich je tolik. Skvělé dokumenty Rodiče napořád natočila Olga Špátová, můžete je vidět v archivu České televize. Ženy k pěstounské péči přirozeně inklinují více, ale můj obdiv mají i muži, kteří se ke změně života v rodině přidají, pečují o další dítě a zařídí se podle toho. 

Nenapadlo tě, že by ses stala sama pěstounkou?

Vytvářela jsem videa pro nadaci Hledáme rodiče, kde hlavní téma bylo „Co pro tebe znamená rodina“. Oslovila jsem kamarády z branže, ale i Vladimíra 518, Radka Laciho, fitness trenéra, který se velmi zasazuje o osvětu, co to znamená, když dítě vyrůstá v dětském domově, protože to sám zažil.

Všichni si vybavili zážitky z dětství a popsali je. Bylo to strašně silné. Spot jsme pojmenovali „Každé dítě má právo vyrůstat v rodině“ a promítal se na festivalu v Karlových Varech, kde nás přijal Jiří Bartoška a Moët & Chandon v rámci charitativního přípitku pro dobrou věc.

Když jsme spot vypustili do světa, dostali jsme možnost pouštět ho dva týdny ve všech kinech CineStaru v celé republice před každým filmem, na filmovém festivalu ve Slavonicích a na hudebním festivalu v Poděbradech. Bylo to neuvěřitelné a povzbuzující. Má smysl upozorňovat a mluvit o těžkých tématech, protože nám to není jedno. Jsem všem, kteří na spotu pracovali, velmi vděčná. I těm, kteří nám pomohli, aby byl tak moc vidět.

A ano, na festivalu v Karlových Varech se mě novináři ptali, jestli bych byla sama pěstounkou. Zatím odpovídám, že nevím. Jediné, co teď vím, je že chci pomáhat osvětou a komunikovat, co je potřeba změnit. Dělám jinou práci, proto se snažím pomáhat alespoň takhle. 

Líbil se mi jeden tvůj status na Instagramu, kde ses podivovala nad tím, jak se právě tvá dcera a její vrstevníci zamýšlí nad globálními změnami, nad oteplováním a dopady na naši planetu…

Já se vlastně skrze ni pohybuji i mezi jejími kamarády. A tahle generace ekologii vnímá velmi zásadně. Oni si o tom opravdu povídají, zajímá je to, zkoušejí se svými činy chovat tak, aby byli ekologičtí, šetrní pro naši planetu. Říkají si: „Jak bude planeta vypadat pro naše děti?“ 

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Třídíme odpad, to je samozřejmost. Když někam jdeme, Sofie mě upozorní na plastové víčko ke kávě a ptá se, jestli ho opravdu potřebuji. Navrhla jsem koupit nějaké krabičky na jídlo, když si koupíme jídlo domů, protože toho odpadu je opravdu hodně. A Sofie mi odpověděla, že je to super nápad, a pořídí je. Takhle nová generace reaguje. 

Instagram a sociální sítě obecně jsou silné médium. Já teda čekám, kdy to celé padne, ale na zveřejňování důležitých témat je to senzační. 

Řešily jste nějak doma i současné požáry v Austrálii?

Koukaly jsme na zprávy, četly jsme weby. Cítila jsem hluboký smutek, úplně mě to dostalo. Ale člověka to nemůže úplně sundat, a jediné, co může udělat, je pomoct rozumem. Jestli chce, pošle peníze, začne se sám zamýšlet nad škodlivými věcmi, co děláme, a tak dále. Těžké to ale je.

Kam se letos chystáš cestovat?

Ještě nevím, protože teď pracuji na projektech a potřebuji je usadit, aby se rozběhly správným směrem. Je teprve leden, čekám na pracovní termíny. Potom se uvidí.

Co tvůj milostný život, jsi spokojená?

Víš, že o soukromí nemluvím, ale díky za optání, jsem spokojená. 

Jitko, díky za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Kdy sis naposledy pořádně zatančila?

S Dědíkem, ve StarDance.

Nejšílenější pubertální hláška tvé dcery?

Zatím dobrý.

Kvůli čemu ses naposledy rozčílila?

Máme hrozně blbej chodník před barákem a nikdo s tím nic nedělá. Ti staří lidé tam pořád zakopávají.

Čím jsi byla naposledy okouzlena?

Filmem.

Co bys chtěla dokázat v roce 2020?

Udělat nějaké pěkné představení, jet na chatu na Vranov na víc než dva dny a vidět se víc s rodičema.

Kvůli čemu jsi na sebe byla naposledy hrdá?

Ráno jsem udělala dobrou svačinu Sofii.

Kdy a čím jsi naposledy někomu pomohla?

V pravou chvíli jsem se zasmála.

Co miluješ na svém partnerovi?

Nadhled, klid a že je občas doma.

Myslíš si, že je princ Harry podpantoflák?

Nevím, nezajímá mě to.

Co myslíš, že by zachránilo Austrálii?

Pomoct klimatickým změnám. Vzít to konečně vážně a teď momentálně peníze, práce, lidi, aby pomohli to celé dát dohromady.

Kdybys měla vybrat pouze jednu, na kterou tvou roli bys mě pozvala do divadla?

Moje tango.

Čeho se ve svých letech nejvíc bojíš?

Nevím, nemám nic takového.

Kdo je podle tebe nejkrásnější politik na světě?

(smích) Vtipná otázka.

Co bys sis od partnera přála ke svatému Valentýnovi?

Neslavíme.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Máš ráda kafe v Kaabě?

Miluju kafe v Kaabě.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Praha 1

Unikátní byt na Praze 1 - 174m

4 + KK 174 m², ter. 14 m²
32 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město

4 + KK 178 m²
17 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m

3 + KK 149 m², ter. 31 m²
16 518 300 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Praha 1

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m

3 + KK 117 m²
22 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej 267m
Praha 6

Luxusní byt na prodej 267m

7 + 1 267 m²
29 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 355 100 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 145m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 145m

3 + KK 145 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m

3 + KK 165 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

3 + KK 113 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

5 + 1 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 Nové Město

3 + KK 165 m²
45 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Malá Strana

4 + KK 239 m²
67 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

3 + KK 156 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Praha 2

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
175 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m
Praha 2

Luxusní byt na prodej Vinohrady - 242m

5 + KK 242 m²
30 970 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m
Praha 2

Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
56 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
100 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Karlín - 50m
Praha 8

Byt na prodej Karlín - 50m

2 + KK 46 m², bal. 5 m²
7 499 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt Malá Strana - 194m
Praha 1

Mezonetový byt Malá Strana - 194m

5 + KK 194 m²
32 929 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m
Praha 1

Luxusní byt na prodej na Novém Městě - 141m

5 + KK 141 m²
19 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 302m
Praha 7

Penthouse Troja 302m

5 + KK 302 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami 239m
Praha 8

Luxusní byt s terasami 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m
Praha 6

Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m

7 + 1 235 m², bal. 20 m², ter. 15 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana

3 + KK 239 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks