Hlavní stránka Nové články

Pohyb je pro ni životem. Tančila v Praze, v Rusku, v Americe nebo na Kubě. Ztvárnila snad všechny myslitelné slavné postavy, ať už Odettu v Labutím jezeře, Lady Macbeth v Macbethovi nebo Dívku v Carmině Buraně. Výčet by byl dlouhý. Ale přes veškeré odskoky a životní pády se Michaela Černá vždy vrátila do pražského Národního divadla, kde v současnosti působí jako baletní mistr. I když tedy není hvězdou přímo na jevišti, zůstává hvězdou za oponou. Loni oslavila šedesáté narozeniny, ale zdaleka byste to o ní neřekli. Ve svém vytíženém programu našla čas na rozhovor pro Luxury Prague Life a pohovořila nejen o tom, co pro ni balet znamená.

Video

Baletkou jste byla do osmatřiceti, od té doby jste baletní mistr. Je to tak?

Moje profesionální dráha začínala v bratislavském Národním divadle jako sólistka baletu. Po dvou letech jsem přešla do Národního divadla v Praze, též jako sólistka baletu. A pak jsem se zde stala baletním mistrem.

Nedávno jste oslavila šedesátku, takže baletního mistra děláte už dvaadvacet let.

Ano. Je to neuvěřitelné, jak ten čas rychle letí. Měla jsem to štěstí, že jsem po skončení aktivní kariéry mohla pokračovat v prostředí, které mám ráda.

Baletní mistr funguje také jako pedagog, který zadává tréninky, což je třeba rozcvičení tanečníků před celodenním zkoušením, nebo před představením. Jeden můj milovaný pedagog nám vštěpoval, že trénink je taková snídaně tanečníků. Jak se rozcvičíš, takový budeš mít pak den. Baletní mistr je zároveň i asistent choreografie. Když například choreograf vytvoří balet, my ho převezmeme, naučíme a pak se o něj staráme a zkoušíme. Nebo při přenášení již hotových inscenací přijede asistent choreografa a nastuduje jeho balet zde. Z nás jsou pak asistenti asistentů. Prostě naše práce obnáší starání se o představení, která jsou na repertoáru.

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy, Praha 1

Měla jste obrovské štěstí, že jste u baletu zůstala. Nemusela jste jít do „důchodu“ jako ostatní baletky a dělat někde sekretářku. Přesto, zatančíte si ještě někdy?

Ano zatančím, ale jenom pro sebe. No ale v duchu si tančím pořád. A když se dívám na své tanečníky, tak to s nimi tančím vždy, i když sedím. Ale jinak se hlavně snažím, aby co nejlépe tančili moji svěřenci. Přemýšlím, jak jim ukázat a předat vše tak, aby to pochopili a dobře se jim tančilo.

Při sborových tancích je velmi důležité, aby byli tanečníci „stejně“, ale přitom, aby z toho nebyla spartakiáda, ale pořád tanec s duší. V sólových partech je také velice důležitá technika. Ale zase… Musí tam uvnitř být duše. A o to vše se my baletní mistři staráme. Když si po nazkoušeném baletu jdeme sednout do hlediště na dozor, už jen s napětím sledujeme, jak vše dopadne.

Každé povolání má své krásné chvilky. Já jsem si takových chvilek, kdy vám tleskali, užila opravdu nad míru. Mám velkou radost, když se tanečníkům vše podaří a když jsem k tomu třeba přispěla nějakými svými poznámkami a připomínkami. Užívám si jejich úspěch uvnitř. A přeji jim tu krásnou a pomíjivou chvíli, kdy přejde jiskra z jeviště do hlediště, a to pak reaguje.

Nemrzí vás, že jste nikdy nezkusila jiné zaměstnání?

Ani ne. V mládí mě cesty osudu zavedly k baletu. Začínala jsem sportem, gymnastikou a krasobruslením. S baletem jsem začínala docela pozdě. V devíti letech. Myslím si dodnes, že gymnastika je dobrý základ pro balet a tanec vůbec.

Ta cesta nebyla jednoduchá. Vždycky přišel nějaký balvan, který vám tu cestu zavalil, ale osud mě tam zase vrátil. Pamatuji se například, že když jsem začala dělat balet, byla jsem nejmenší ve třídě, a v patnácti letech jsem šíleně vyrostla. Pak přijel pedagog z Ruska, kterému to nevadilo, balvan se odvalil a prorazila jsem. A najednou jsem byla ve světě na soutěžích a vyhrávala ceny. 

Takových příkladů je hodně. Ať jsou to nedobrovolná, třeba úrazy, operace, nemoci a podobně, nebo dobrovolná přerušení mé kariéry, například těhotenství. Proto říkám, že důležité je radovat se z maličkostí, věřit a nenechat se zlomit. Život je krásný. Nikdy nevíte, co vám osud přinese, ať dobrého, nebo zlého.

Podle mě je neuvěřitelné dokázat se vrátit k baletu i přes nemoc nebo těhotenství, to je takový velký zásah do těla ženy.

Není to úplně jednoduché, chce to trpělivost, vůli a píli. Ale já vždy říkám, že balet a tanec jsou taková zdravá droga.

V baletu se nemoc a bolest přechází. Je to tvrdý sport, také protože je velká konkurence. Jak to bylo s konkurencí v době, kdy jste tančila?

Konkurence vždycky byla vždy, je a bude. Každá doba má svoje, nedá se srovnávat. Já to nerada srovnávám.

Jste podruhé vdaná. Manželé jsou tanečníci?

Ne, já mám muzikanty. (smích) První byl houslista a druhý je kontrabasista. Můj manžel Jiří Hudec hraje v České filharmonii. Jsme spolu dodnes a máme syna Pavla.

A syn nejde ve šlépějích baletu?

Ne, syn jde ve šlépějích hudby a kontrabasu po tatínkovi. Také rád kreslí a maluje. Takže umělecky zaměřený je.

Kolik vám bylo let, když jste šla do Ruska nebo do Ameriky?

Sedmnáct.

Za režimu, který tady tenkrát byl, jste odjela do velkého světa, navíc v tak mladém věku. Jak jste se cítila?

Já jsem tak milovala balet, že jsem vnímala jenom balet a vše okolo něho. Do Petrohradu jsem odjela s Lubošem Kafkou, což byl můj o dva roky starší kamarád, který také miloval balet. Byli jsme do baletu tak „zažraní“, že jsme moc nevnímali realitu. Když si na to vzpomenu, mám pocit, že jsme žili ve snu. V té době nebyla žádná videa a mít možnost jít studovat do Leningradu (dnešní Petrohrad, pozn. red.) byl velký zážitek a zkušenost. Hltali jsme vše plnými doušky.

Byty Janáčkovo nábřeží 207m
Byty Janáčkovo nábřeží 207m, Praha 5

Nejlépe jsem znala cestu z internátu do učiliště, kde jsem byla celý den, a z učiliště zpět do internátu. Některý večer nebo o víkendu jsme šli do divadla. V Mariinském divadle jsme měli i závěrečné představení, které ve mně zanechalo dojmy na celý život. Poprvé jsem zažila velký úspěch, ovace, a pak ticho v internátu. No, tady bylo velké probuzení do reality. A tehdy mě napadlo to rčení – velká sláva polní tráva. Ale ta chvíle štěstí je nádherná.

V internátě jsem bydlela se dvěma Irami z Jakutska a bylo nám krásně. Povídali jsme si hodně a naučila jsem se rusky. Ale když se mě někdo zeptá, jak vypadá Petrohrad, tak mu toho moc neřeknu. Jako turistka bych tam teprve měla jet.

Od té doby jste tam nebyla?

Bohužel ne.

V Americe jste byla konkrétně kde?

Hned z Ruska jsem jela do Ameriky, do Saratogy ve státě New York. Saratoga Ballet Center v USA jsou letní baletní kurzy, na které jsem se dostala díky ceně, kterou jsem vyhrála v Lausanne. Neuměla jsem anglicky, jediné, co jsem zvládla, bylo ,,hello, how are you“. Táta z toho byl úplně na mrtvici. Ale já to tak nebrala, těšila jsem se hlavně na to, co nového z tance a baletu se tam naučím a uvidím. A kromě baletu mě učili i anglicky, za ty čtyři týdny jsem se docela obstojně domluvila.

Co na to rodiče? Museli špatně snášet, že vás pouštěli tak mladou a navíc tak daleko…

Asi ano. Pocitově byste se musela zeptat jich. Oni zase věděli, že je to pro mě dobré z profesního hlediska. Ale dneska je obdivuji, zejména v té době.

Tenkrát jste si nemohli skypovat…

Dnešní člověk si to asi vůbec nedovede představit, ani já si to dneska nedovedu představit. My jsme vlastně odjeli a zmizeli. Jedinou možností bylo objednat si z Petrohradu telefon třeba jednou za měsíc. Hlavně jsme si psali dopisy. A z té Ameriky o mně v podstatě čtyři týdny nevěděli, protože to byla ještě železná opona.

Ani tam jste díky baletu nevnímala, že jste na Západě?

Ne, já jsem tam vnímala hlavně vše okolo tance a baletu. Byla jsem nadšená. V Saratoze byl také George Balanchine s New York City Ballet a bylo mi umožněno si jít zacvičit na trénink tohoto souboru s profesionálními tanečníky. S těmi hvězdami, které jsem znala jenom z obrázků! Vnímala jsem to jako zázrak a velmi mi to pomohlo, protože jsem viděla, že tam byly některé tanečnice ještě vyšší než já. Říkala jsem si, že nezáleží, jestli je člověk malý, nebo velký, ale na tom, co umíte. A také, jestli se líbíte, nebo nelíbíte.

Zažila jsem choreografy, kteří měli rádi malé tanečníky, a ti mě pochopitelně neobsadili. Zažila jsem ale i choreografy, kteří měli rádi velké tanečníky, a obsadili mě do rolí, do kterých bych to ani já neřekla.

Ráda lyžujete, ale tehdy jste takový sport musela kvůli práci mít zakázaný.

Ano, nebylo moc populární lyžovat. Já lyžovala ve 14 letech ještě v gumácích. Pak nám to ale nebylo doporučováno, a já jsem odložila lyže na dlouhá léta. Když jsem ve čtyřiceti skončila s aktivním tancem, říkala jsem si, že jsem možná stará baletka, ale mladá žena. Manžel rád lyžoval, všechny děti lyžovaly. (z prvního manželství má manžel dceru Martinu a syna Tomáše, pozn. red.) Zkusila jsem nové boty, které mi po gumácích připadaly jako sádry. Ale když jsem zjistila, jak se v nich báječně jezdí, přihlásila jsem se do školičky zároveň se svým synem Pavlem, kterému byly tenkrát čtyři roky. Chtěla jsem se naučit, jak se lyžuje na carvingových lyžích. Pak jsem splužila první kopec a začalo mě to šíleně bavit. Jsem opatrná, ale lyžuji strašně ráda. Teď už neplužím, teď už lyžuji.

To musí být náročné se po čtyřicítce něco takhle učit.

Není, začala jsem znovu i bruslit. Jako dítě jsem bruslila do svých devíti let. Myslela jsem, že jsem to zapomněla, ale koupila jsem si brusle – a dobrý, bruslím.

Nemáte strach? Čím jsem já starší a zkouším něco nového, tím jsem opatrnější…

Víte, co se říká… Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

To se říká, ale nevěřila jsem, že je to pravda.

Já jsem tomu taky nevěřila. Jednou jsem ale dostala velkou chuť si zkusit znova zabruslit, tak jsem vzala brusle a říkala jsem si ,,uf, to klouže“. Za chvilku jsem se rozjezdila, a ono se to vracelo a vracelo. Také ráda jezdím na kole. Nemůžete jen tak přestat s aktivní činností. Tělo je celý život zvyklé na pohyb. Pochopitelně už ho nepotřebuje tolik, ale prostě se někdy dostaví pohybový absťák. Navíc když se protáhnete, zacvičíte nebo si uděláte dobře jinou pohybovou aktivitou, udělá vám to radost a cítíte se lépe. Kromě pohybových koníčků ještě ráda háčkuji. To mě moc těší.

V šedesáti letech už hodně lidí chodí po doktorech, všechno je bolí. Mají baletky své neduhy, které ostatní nemají?

Mají, třeba záda. Už proto je dobrá jakákoliv pohybová aktivita. Jinak se svaly začnou povolovat a tělo bolet. Musím sedět rovně, pak mě záda nebolí.

A co prsty u nohou? Přeci jen, když pořád stojíte na špičkách…

Mám vám je ukázat? (smích) O berličce hnáty křivé, pod plachetkou osoba (smích). Já mám strašně křivé prsty a hallux. (vbočený palec, pozn. red.) Ten hallux mě bolíval hodně, když jsem byla mladá. Tenkrát mi radili, ať si na to dávám tvaroh, nebo syrové brambory a podobně.

Pak mi jeden ortoped poradil, ať si hlavně dávám pozor, v čem chodím. Jaké mám boty. Špičaté nenosím vůbec a lodičky na vysokém podpatku také nemohu. Pak mě hallux nebolí. Velmi si dávám záležet, jaké boty si koupím, aby zdravotně vyhovovaly. A v baletním sále mám teď cvičební boty, které nám šijí skoro na míru.

Jaké nové představení právě připravujete?

Naše nová premiéra bude můj milovaný balet o labutích. ,,Labutí jezero“ Johna Cranka ze Stuttgartu zde nastudují Andria Hall, Birgit Deharde a Filip Barankiewicz. Jsem moc ráda, že mohu být v našem týmu baletních mistrů, kteří se podílejí na přípravě tohoto velkolepého díla. (Terezka Podařilová, Nelly Danko, Jiří Kodym a Alexej Afanasiev, pozn. red.)

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Co vás první napadne, když řeknu balet?

Nádhera.

Když jste byla malá, čím jste chtěla být?

Buď výtvarnicí nebo baletkou.

Nejdrsnější dieta, kterou jste kdy držela?

Třídenní půst, docela mě to bavilo, ale už to nechci. (smích)

Nejhorší bolest, kterou jste kdy kvůli tanci zažila?

Když jsem si vyhodila záda.

Nejkrásnější pocit, co vám balet kdy dal?

Pocit naplnění.

Bez čeho kromě baletu si nedokážete představit svůj život?

Bez pohybu.

Co chybí baletkám dnešní generace?

Vůbec nic, myslím si, že jsou skvělé a hlavně multižánrové.

Jaký jiný taneční styl se vám líbí?

Každý, který jiskří.

Měla by baletka myslet na zadní vrátka?

Na jevišti ne, ale v životě snad ano.

Co vám balet vzal a co dal?

No, hlavně mi dal velké životní naplnění a myslím, že mi nic nevzal.

Co jste si ještě v tanci nesplnila?

Jsem spokojená.

Recept na to, jak vydržet?

Optimismus a také se radovat z maličkostí.

Který politik podle vás na politické scéně tančí, jak se mu hodí?

Myslím si, že politici spíše mluví, než tančí.

Kde ve světě se vám nejlépe tančilo?

Všude. Ráda vzpomínám na Petrohrad, Saratogu v USA a Kubu.
Dotazovaná se ptá redaktorky:

Tančíte ráda?

Tančím úplně nejradši.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Pařížská 205m
Praha 1

Luxusní byt Pařížská 205m

5 + KK 205 m², ter. 40 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha 5 - 260m

4 + KK 234 m², bal. 16 m², ter. 40 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Unikátní byt na Praze 1 - 174m
Praha 1

Unikátní byt na Praze 1 - 174m

4 + KK 174 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Petrské náměstí - 214
Praha 1

Luxusní byt Petrské náměstí - 214

4 + KK 214 m², ter. 62 m²
25 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej 267m
Praha 6

Luxusní byt na prodej 267m

7 + 1 267 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Nové Město

3 + KK 132 m²
14 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
46 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na pronájem na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 73 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

3 + KK 156 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech
Praha 2

Luxusní penthouse na pronájem na Vinohradech

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
175 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m
Praha 2

Luxusní penthouse na Vinohradech - 343m

5 + KK 343 m², ter. 34 m²
56 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², bal. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Karlín - 50m
Praha 8

Byt na prodej Karlín - 50m

2 + KK 46 m², bal. 5 m²
7 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 426m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 426m

5 + KK 387 m², bal. 26 m², ter. 118 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Petrské náměstí 214m
Praha 1

Luxusní kancelář Petrské náměstí 214m

4 + KK 214 m², ter. 62 m²
25 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Penthouse na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Malá Strana

3 + KK 239 m²
36 329 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 1 - 208m
Praha 1

Luxusní byt s terasou Praha 1 - 208m

6 + KK 208 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na prodej Hradčany - 196m
Praha 1

Byt s terasou na prodej Hradčany - 196m

4 + KK 196 m², ter. 12 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m
Praha 5

Luxusní vila na prodej na Praze 5 - 996m

5 + KK 707 m², bal. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 396m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 396m

6 + KK 396 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 8 - 116m
Praha 8

Luxusní byt na prodej na Praze 8 - 116m

3 + KK 116 m², ter. 25 m²
14 723 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasami u řeky 239m
Praha 8

Byt s terasami u řeky 239m

5 + KK 239 m², ter. 66 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks