Ples ve vídeňské Opeře na vlastní pěst! Nahlédněte do síně luxusu a elegance

Svědectví o tom, jak se na jednu z nejluxusnějších akcí roku dostat, jaké přípravy musíte absolvovat, co tam můžete vidět a koho potkat.
09. února 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Vídeňský ples v Opeře vás ohromí. Kromě luxusních šatů Vás ve srovnání s pražským plesem překvapí ten význam, který pocítíte, když po červeném koberci zároveň s celebritami projdou rakouští aristokrati, ministři a prezidenti různých zemí.

Krok první: Kolik stojí vstupenka na Ples plesů?

Začala jsem hledáním lístků. Do Googlu jsem zadala jednoduše „Vienna Opera ball tickets“ a proklikala se až na web vídeňské Opery.

Základní vstupenka bez posazení a večeře, ale s tančením po celý večer a přístupem do kasina a všech barů stojí 290 EUR. Kdybych byla v páru, tak bych se možná podívala po stolech mimo taneční sál pro 2 až 6 osob. Cenově se pohybují v rozmezí 200 až 1200 EUR (cena záleží na tom, v jakém patře se váš stůl nachází).

Kdybych byla, jen na jeden večer, dědičkou starodávného rodu nebo jednou z krásných a ve společnosti oblíbených dam, které samozřejmě mají po boku inteligentního a galantního partnera v elegantním smokingu padnoucím na míru, seděla bych za stolem v boxu, kam se dostanete za cenu od 11.500 až po 20.500 EUR (za double box).

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m, Okolí Prahy

Ok, já vím, je čas se vrátit do reality. Nejsem rakouská hraběnka, ani dáma oblíbená ve společnosti – jedu sama na ples.

Ale zato na ples, který je králem všech plesů v Evropě.

Takže je rozhodnuto! Můj sen pro tento rok mě bude stát 290 EUR.

Ověřovací proces všech hostů

Výběrem vstupenky ale proces nekončí. Nejde totiž koupit online! Musíte o její zakoupení požádat osobně organizátory plesu. Je to taková interní kontrola – výjimečná událost určuje vlastní pravidla.

O den později se ozve milá asistentka plesu v opeře, že lístky jsou vyprodané ale...

že to zkusí! Věřím, že bude úspěšná, a tak se i přesto dívám po letenkách a hotelu.

Luxusní akce si žádá luxusní hotel

Poletím Austrian Airlines, letem, který trvá jen 55 minut.

Když luxusní ples, chce to taky luxusní hotel. A to pěkně v centru Vídně.

Pochopitelně si nezarezervuji poslední pokoj v hotelu Sacher za 10 000 EUR. Ten je mimo jiné společně se známými jmény jako Guerlain, OMW, Lexus nebo Siemens na dlouhém seznamu partnerů plesu v Opeře.

Zato hotel Park Hayatt má speciální nabídku: pokoj s výhledem do zimní zahrady.

Beru!

Drobný "spoiler": Ze zimní zahrady hotelu Park Hayatt Vienna se vyklubala pouze zasněžená střecha hotelu. Nicméně vestibul vypadal jako Národní muzeum v Praze – všude mramor a vysoké stropy. Zahrada odpuštěna.

Brzy mi volá milá asistentka plesu, že ten vysněný lístek mám.

Takže já opravdu poletím!

Jsem ve Vídni a jde se na věc!

Mám zpoždění a obavy, aby mě kadeřnice, ke které jsem objednaná, vůbec vzala. Naštěstí v Bundy Bundy ve druhém patře domu hned za rohem jsou milé a vstřícné slečny. Po několika minutách mi najdou stylistku, která umí anglicky a mohu jí tak vysvětlit, jakou mám představu o svém účesu.

Po dvou hodinách přípravy jsem konečně nalíčená, načesaná a připravená. Na recepci hotelu Park Hayatt požádám o odvoz. Zaslechnu, jak recepční upozorní vrátného, že nepatřím do VIP skupiny, která ten den večeřela v hotelu. Později se dozvím, že patřila ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi.

Ringstrasse před Státní Operou je uzavřena. Dle mého řidiče je to opatření proti demonstrantům. Když se zeptám, proti čemu protestuji, odpoví, že "občas proti bohatým, jindy proti kožichům".

Trochu se zarazím a mimoděk pohladím svůj norkový kožich.

Dorazila jsem ve 20:00 a jsem jedna z prvních!

Hosté začínají chodit okolo 20:30, ti nejdůležitější až těsně před desátou hodinou. Což je vlastně výhoda. Mohu si prohlédnout každého, kdo na ples dorazí.

Ředitel Státní opery Dominique Meyer vítá hosty a poskytuje rozhovory. Mezi důležité politické hosty patří starosta Vídně Michael Häupl, rakouský kancléř Sebastian Kurz a další představitelé místní vlády jako je státní tajemnice Spolkového ministerstva vnitra Karoline Edtstadler, ministr Gernot Blümel, Elisabeth Köstinger z Rakouské lidové strany nebo Johann Gudenus ze Svobodné strany. 

Věhlasná operní pěvkyně Valentina Nafornita si fotí "selfíčko" se známým tenorem Pavolem Breslikem, zatímco opodál pózuje baletní tanečnice Liudmila Konovalova. Zbystřím také manželku zesnulého miliardáře Karla Flicka a dědičky šperkařského impéria Alexandru a Nadju Swarovské. Po červeném koberci prochází herečka a zpěvačka Maxi Blaha, modelka Barbora Maier zavěšena do podnikatele Klemense Hallmanna, německý herec Hainer Lauerbach, herečka Silvia Schneider, spisovatelka Waris Dirie nebo slavný Dj Ötzi. Fotografům pózuje kulturní manažer Daniel Serafin se zpěvákem Hareldem Serafinem a herec Herec Gregor Bloeb s umělkyní Ninou Proll. Mám pocit, že ten příval známých tváří nikdy neskončí.  

Už při příchodu prvních hostů je mi naprosto jasné, že jsem se asi poprvé ve svém životě oblékla "příliš skromně". Obdivuji nádhernou a komplikovanou róbu módní návrhářky Evy Poleschinské a úžasné zlaté šaty zpěvačky Dorretty Carter od Maurizia Giambra. Je tu hitparáda světových a tuzemských designérů a většina šatů je zdobená kamínky, krajkami nebo květinovými dekoracemi. Vlasy má většina dam vyčesané nahoru.

Přítomnost prezidentů zdvihá ples na opravdu vysokou úroveň

Vídeňský ples v Opeře vás ohromí. Kromě luxusních šatů Vás ve srovnání s pražským plesem překvapí ten význam, který pocítíte, když po červeném koberci zároveň s celebritami projdou rakouští aristokrati, ministři a prezidenti různých zemí.

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen se objeví na plese těsně před desátou hodinou, proklouzne bočním vstupem a rychle zamíří do prezidentské lóže. Naopak jeho ukrajinský kolega, Petro Porošenko, užívá svou chvilku vídeňské slávy – stoupá pomalu hlavním schodištěm opery, pózuje fotografům. V prezidentské lóži sedí spolu s rakouským prezidentem, ale je vidět, že nejsou zrovna největší přátelé. Vůbec nekonverzují, podle všeho se jedná čistě o oficiální setkání při slavnostní příležitosti.

Luxusní vila ve Střešovicích 2134m
Luxusní vila ve Střešovicích 2134m, Praha 6

Když zazní úvodní árie, prezident Porošenko zavírá zasněně oči. (Asi se snaží zapomenout na aktivistku hnutí FEMEN, co na nej skočila polonahá před operou).

Žádné stolky na parketu jako v Praze

Ukrajinský prezident si první chvíle užívá, což se nedá říct o mě.

Rozdíl mezí pražským a vídeňským plesem je také ten, že je celý parket určen pro tanec. Sedí se jen v lóžích a na balkonech. Pokud tedy nepatříte do nejvíce vybrané společností a máte lístek na stání, musíte vyčkat na zahájení přímo v první řadě na parketu. Jinak potom po celou dobu špatně uvidíte. Což je přesně můj případ. Takže si alespoň užívám hudby a zpěvu a jen jednou za čas zahlédnu, jak nad davem vzlétají baleríny v rukou svých tanečních partnerů.

Vídeňský valčík ovládl parket

Po nádherném úvodu se dav tanečníků zatočil po tanečnímu parketu Opery v rytmu vídeňského valčíku: starší i mladší páry, všichni souzněli v jediný tlukot srdce. Valčík. Nadčasový pocit Vídně a její tradice.

I na mě, na dámu bez partnera, se na plese usmálo štěstí v podobě pohledného rakouského hudebníka, který mě vyzval k tanci. Užila jsem si vzrušení jako na Matějské pouti a zároveň se mi splnil sen – zatančit si na vídeňském plesu v Opeře.

Ples prý přináší štěstí

Šla jsem se podívat i kolem hlavního sálu a překvapivě, tam to žilo ještě více! Vážení hosté se bavili mimo svá lóže, popíjeli víno a šampaňské, politici si dělali "selfíčka" a dávali rozhovory. Mimochodem, sklenička šampaňského stojí 39 eur. Narazila jsem i na další tři kapely, které bavily hosty svou hudbou. Byl slyšet jazz, pop i klasika.

U herních stolů improvizovaného kasina byly davy hráčů a diváků. "Ples přináší štěstí," říká se prý.

Jako Popelka

V jednu hodinu ráno se mě starší pán v šatně ptá, proč odcházím tak brzy. Na otázku, co znamená brzy, odpovídá, že ples je až do pěti hodin ráno! Vzpomněla jsem si na Popelku. A několik večírků, na kterých jsem se až moc dlouho zdržela.

„Musím odejít. Než se všichni tito krásní lidé přemění na monstra.“

Na což on odpověděl: "Doufám, že se nepřemění.  Jak bych dopadl, kdyby pak přišli pro kabáty:)

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Video

Galerie (54)

View photo gallery

O autorovi

I když jedním z oborů, který jsem vystudovala, je filologie, psaní je spíš mým koníčkem. V každodenním životě se věnuji marketingu a nemovitostem (jsem zakladatelkou Y&T Luxury Property). Mám ráda cestování, umění, golf a bytový design. Ráda vás pozvu na své cesty nejen za kulturou a povím vám, jak to chodí na českém realitním trhu.
Elena Jakubovic
Luxusní bydlení Praha
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana 66m

2 + KK 66 m², bal. 5 m²
15 312 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m
Praha 1

Obchodní prostor na prodej Malá Strana 31m

Atypický 31 m²
12 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Malá Strana 123m

4 + KK 123 m², bal. 1 m², ter. 5 m²
28 692 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha - 981m
Praha 5

Luxusní vila na prodej Praha - 981m

8 + KK 981 m², ter. 41 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Rašínovo nábřeží - 318m

5 + KK 318 m², ter. 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha

7 + KK 634 m², ter. 190 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji
Praha 7

Luxusní byt v Troji

1 + KK 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

2 + KK 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Staré Město 159m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Staré Město 159m

4 + 1 159 m², bal. 2 m²
26 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila ve Střešovicích 2134m
Praha 6

Luxusní vila ve Střešovicích 2134m

986 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 248m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 248m

5 + KK 248 m², ter. 31 m²
34 890 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m
Praha 8

Luxusní byt s terasou Praha 8 - 156m

4 + KK 156 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží - Staré Město

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Malá Strana 48m
Praha 1

Byt na prodej Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou
Praha 5

Luxusní byt se zahradou

3 + KK 100 m²
16 890 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Malá Strana 48m
Praha 1

Luxusní byt Malá Strana 48m

2 + 1 48 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Nové Město - 62m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Nové Město - 62m

3 + KK 62 m²
7 120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m

7 + KK 334 m², bal. 6 m², ter. 25 m²
41 600 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m
Praha 1

Byt se zimní zahradou Smetanovo nábřeží 256m

4 + KK 256 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 492m

8 + KK 492 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej Praha 1 Staré Město

7 + KK 379 m², bal. 9 m²
85 400 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1
Praha 1

Luxusní mezonetový byt na prodej Praha 1

6 + KK 339 m², bal. 8 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov 108m

3 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

3 + KK 133 m², bal. 3 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - 246

4 + KK 246 m², bal. 6 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Josefov Praha
Praha 1

Luxusní byt na prodej Josefov Praha

3 + KK 115 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Josefov

2 + KK 108 m², bal. 3 m²
21 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 6 - 89m
Praha 6

Luxusní byt Praha 6 - 89m

2 + KK 89 m², ter. 8 m²
11 649 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila se zahradou Troja 728m
Praha 7

Luxusní vila se zahradou Troja 728m

12 + KK 528 m², bal. 27 m², ter. 64 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257

5 + KK 257 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Praha 6

Luxusní vila na Hanspaulce 940m

Atypický 940 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha

3 + KK 146 m², bal. 5 m², ter. 17 m²
68 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 104m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 104m

3 + 1 104 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt k pronámu Staré město 192m
Praha 1

Byt k pronámu Staré město 192m

5 + 1 192 m², bal. 2 m²
150 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchod na pronájem Staré město 409m
Praha 1

Obchod na pronájem Staré město 409m

409 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 Staré Město

2 + KK 133 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy
Praha 1

Luxusní mezonet na prodej v centru Prahy

4 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na Praze 6 - 105m
Praha 6

Byt na Praze 6 - 105m

4 + KK 105 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m
Praha 1

Luxusní byt na prodej v centru Prahy 1 - 240m

5 + KK 240 m², ter. 51 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m
Praha 1

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 277m

Atypický 277 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byty Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Byty Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m
Praha 5

Pronájem bytu Janáčkovo nábřeží 211m

4 + 1 211 m², bal. 4 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na Praze 3 - 128m
Praha 3

Luxusní byt na Praze 3 - 128m

3 + KK 128 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - 96m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - 96m

3 + KK 96 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu Praha 2 - 107m

3 + 1 107 m², bal. 2 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem Praha 4 - 300m
Praha 4

Vila na pronájem Praha 4 - 300m

8 + 1 400 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt Střešovice 197m
Praha 6

Byt Střešovice 197m

4 + KK 197 m², ter. 67 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu Praha
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu Praha

280 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m
Praha 6

Luxusní byt k pronájmu Střešovice 104m

4 + KK 104 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Praha 1

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m

Atypický 218 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou Dejvice 225m
Praha 6

Byt s terasou Dejvice 225m

5 + KK 225 m², ter. 54 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky.cz - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks